Kluby Konfederacji

Jak oceniacie rybnickich polityków i samorządowców? Kogo widzicie we władzach Rybnika? Pytajcie prezydenta o sprawy w mieście! Piszcie, jakie macie uwagi do funkcjonowania instytucji w naszym mieście.

Moderator: Moderator

Kluby Konfederacji

Postprzez Pipeusz Wt, 4 sie 2020, 18:48

Drogie Rybniczanki, szanowni Rybniczanie! W myśl szeroko rozumianego pluralizmu politycznego, oraz dobrze pojętego interesu publicznego, rozumianego przez rozwój naszego miasta, jak i intensyfikacji zaangażowania społeczności w sprawy lokalne. Gorąco zachęcam wszystkich sympatyków Konfederacji, zwolenników ideowej prawicy do wspólnego połączenia sił, i budowy Klubu Konfederacji w Rybniku. Większość zainteresowanych, oraz świadomych politycznie wyborców Konfederacji, wie nie od dziś, że od 11 sierpnia ruszają tak zwane Kluby Konfederacji. Przede wszystkim chodzi o realne wsparcie ideałów, celów, organizacji jaką jest Konfederacja Wolność i Niepodległość, co więcej chodzi o rzeczywiste działania w regionie, w mieście, w dzielnicach, tak aby wypracować najlepsze rozwiązania pogłębiające rozkwit naszych miejscowości. Kluby Konfederacji to nic innego, jak kwintesencja postaw obywatelskich, bo jak inaczej nazwać zrzeszających się ludzi w imię pracy na rzecz lepszego jutra dla Rybnika, Śląska, Polski. Dlatego też gorąco zachęcam wszystkich sympatyków, środowisk wolnościowych, konserwatywnych, narodowych, ludzi którym bliskie sercu jest dobro naszego miasta, a którzy chcą działać i uczynić coś konstruktywnego dla swoich małych ojczyzn, aby napisali do mnie na priv. Razem możemy uczynić wiele, wspólnie możemy stworzyć Klub Konfederacji w Rybniku, który dzięki naszemu wysiłkowi w przyszłość może odegrać znaczącą rolę społeczną, polityczną, kulturową w rozwoju naszego miasta. Jednak aby to osiągnąć musimy być konsekwentni, wypracować takie rozwiązania, które będą służyć na lata. Jest to możliwe, aby to urzeczywistnić, musicie podjąć pierwszy krok, i zgłosić akces do budowy Klubu Konfederacji Rybnik.
Pipeusz

Re: Kluby Konfederacji

Postprzez dr Becker Pt, 7 sie 2020, 14:08

Wolnościowcy w Konfederaci to jakaś straszliwa pomyłka.
dr Becker

Postprzez Pipeusz So, 8 sie 2020, 09:41

Wolnościowcy w Konfederaci to jakaś straszliwa pomyłka.

Cóż każdy ma na ten temat jakąś opinię. Osobiście uważam, że jest to dobry sojusz, połączeni środowisk narodowych, wolnościowych, konserwatywnych. Oczywiście występują różnego rodzaju tarcia, pewne sprzeczności, oraz różnice ideowe.W każdym razie obecna pozycja Konfederacji pokazuje, że się ona rozwija i zdobywa nowych zwolenników. Co ważniejsze stosunki w wewnątrz koalicji dobitnie wskazują, że można dojść do porozumienia, że idzie osiągnąć kompromis, tak aby wypracować najkorzystniejsze rozwiązania dla rozwoju Polski, regionów, miast, wsi.
Pipeusz

Postprzez dr Becker So, 8 sie 2020, 11:49

Rzecz w tym że Konfederacja jest zdominowana przez nacjonalistów i ciężkich świrów w rodzaju Brauna czy Godek. To jest środowisko tak dalece antywolnościowe, że bardziej już nie można.
Oczywiście Konfederacja szermuje wolnościową terminologią, ale to się ma nijak do praktyki. Zwłaszcza gdy nacjonaliści całkowicie ją przejmą.
dr Becker

Postprzez Pipeusz So, 8 sie 2020, 13:39

dr Becker napisał(a):rzecz w tym, że Konfederacja jest zdominowana przez nacjonalistów i ciężkich świrów w rodzaju Brauna czy Godek. To jest środowisko tak dalece antywolnościowe, że bardziej już nie można.
Oczywiście Konfederacja szermuje wolnościową terminologią, ale to się ma nijak do praktyki. Zwłaszcza gdy nacjonaliści całkowicie ją przejmą.

Myślę że jest to zależne od danego regionu, miasta, czy też miejscowości. W ogólnym rozrachunku może masz i rację, nie mniej nie wiem jakie są faktyczne proporcje. Można powiedzieć, że gramy do jednej bramki, jesteśmy jedną drużyną - i tego powinniśmy się trzymać. Nie nazwałbym Brauna świrem, faktycznie ma niekiedy dosyć kontrowersyjne wypowiedzi, czy też poglądy, lecz myślę, że daleko mu od świra. Sam uważam się za narodowca choć unikam dogmatyzmów oraz doktrynerstwa. W kwestiach gospodarczych prezentuje poglądy liberalne, a raczej socjalliberalne, ponieważ szeroko rozumiana wrażliwość społeczna była zawsze bliska memu sercu. W kwestiach obyczajowych najbliżej mi do tradycjonalizmu. W sumie można rzec, że jest ze mnie taki Narodowy - Liberał. Staram się mieć po prostu otwarty umysł. Uważam że każda z partii występujących w Polsce w jakimś stopniu szermuje wolnościową terminologią, i wydaje mi się, że to te pozostałe formacje polityczne są mniej wiarygodne w tym, co głoszą. W mojej opinii Konfederacja niczym nie szermuje, a tym bardziej terminologią wolnościową - nie wiem skąd takie wnioski? Takie buty znów ci źli nacjonaliści. Za bardzo nie rozumiem, tego strachu, obawy przed środowiskami narodowymi. Zachęcam do zapoznania się z historią środowisk narodowych w Polsce, oraz zgłębienie się w idee nacjonalizmu jaki i zaznajomienie się z publikacjami przedstawicieli tego nurtu. Przede wszystkim jednak zapoznanie się z działalnością choćby Ruch Narodowego.
Pipeusz

Postprzez dr Becker Cz, 13 sie 2020, 09:39

Nacjonalizm zawsze dąży do extremy - taka jego natura, i jeszcze nigdy i nigdzie z nacjonalizmu nie wyszło nic dobrego - w każdym razie ja o takim przypadku nie słyszałem.
Znajomość historii tzw. "środowisk narodowych" tylko mnie utwierdza w tej opinii.
dr Becker

Postprzez polk So, 15 sie 2020, 18:20

Wybiera się ktoś jutro do Warszawy?
Można się z kimś zabrać?
polk

Powrót do Polityka, samorząd, instytucje publiczne