POSZUKUJĘ FIRMY KTÓRA MONTUJE DRZWI NA STARE OŚCIEŻNICE

Ciekawostki i plotki o mieście. Tutaj możesz poszukać pomocy w najdziwniejszych sprawach :)

Moderator: Moderator

POSZUKUJĘ FIRMY KTÓRA MONTUJE DRZWI NA STARE OŚCIEŻNICE

Postprzez justyna_127 Pn, 10 mar 2014, 19:23

Witam

Jestem na etapie remontu , muszę wymienić drzwi bez wyrywania starych ościeżnic , poszukuję dobrej ,solidnej Firmy która zajmuje sie montowanie drzwi na stare ościeżnice
justyna_127

Re: POSZUKUJĘ FIRMY KTÓRA MONTUJE DRZWI NA STARE OŚCIEŻNICE

Postprzez jojo Pn, 10 mar 2014, 19:58

Najpierw pomierz rozstaw zawiasów oraz wymiar od góry ościeży do górnego zawiasu,ponieważ nowe drzwi powinny pasować do starych ale typowych ościeżnic.A jeżeli masz ościeża nietypowe to czeka cię wyrwanie ewentualnie nakładka (ościeżnice rozsuwane) ale poprzez zmniejszenie szerokości.
jojo

Postprzez sabina_319 Pn, 10 mar 2014, 21:50

Do Justyna_127 ja miałam ten sam problem , miałam wyremontowane mieszkanie i nie chciałam wyrywać starych futryn ponieważ wiązało się to z dodatkowym kosztem, zrobiłam rundkę po Rybniku i większość sprzedawców odpowiadała mi to samo co użytkownik jojo teraz już wiem , że to nie jest tak do końca są firmy, które mają w ofercie drzwi na wymiar nie wiele droższe od tych np. w Obi ja miałam zamawiane drzwi w firmie Kol-Dar na Kominka, szef przyjechał na pomiar i według tych wymiarów zamawiali mi drzwi cena też była ok, chociaż spodziewałam się , że za takie przeróbki zapłacę dużo więcej.
sabina_319

Postprzez Benq Wt, 11 mar 2014, 16:04

Futryna matołki
Benq

Postprzez sabina_319 Wt, 11 mar 2014, 18:13

Słownik wyrazów bliskoznacznych się kłania bo z tego co ja wiem to ościeżnica=futryna czyli to jest to samo matołku
sabina_319

Postprzez adamb Wt, 11 mar 2014, 19:47

Futryna to nazwa potoczna :wink:

Jak dla mnie wymiana drzwi bez wymiany ościeżnic daje mizerny efekt... no ale większość ludzi tak "planuje" i pojmuje remont :roll: najpierw gładzie i malowanie, a później drzwi :lol: ...a prawdę powiedziawszy strach ma wielkie oczy, bo wymian ościeżnicy "blokowej" nie jet taka skomplikowana.

Tak na marginesie: lepiej kupić kompletne drzwi (z ościeżnicą) i sukcesywnie wymieniać np. podczas remontu kolejnych pomieszczeń.
adamb

Postprzez sabina_319 Śr, 12 mar 2014, 06:15

Tak jak pisałam ja mam wymienione wszystkie drzwi na stare futryny i szczerze mówiąc , gdybym miała wymieniać drzwi jeszcze raz to pewnie podjęłabym taką samą decyzję mówię tu o drzwiach wewnętrznych bo zewnętrzne to raczej z futryną , a co do efektu to wszystko zależy jak się przyłożysz ja mam drzwi wenge i futryny pomalowane pod kolor i efekt jest naprawdę super , mam małe dziecko i jak mi zahaczy czymkolwiek to nawet jak odrze futrynę to pomaluję i jest jak nowa , a wiem że znajomi skarżą się bo mają powymieniane i co chwilę mają jakieś skazy , których nie sposób jest zakamuflować, z tego co się orientuję można zrobić specjalne nakładki, które dają efekt taki jak nowa futryna..trzeba korzystać z nowoczesnych rozwiązań poza tym nie każdego stać na wymianę kompletnych drzwi..
sabina_319

Postprzez marekr Pn, 24 mar 2014, 22:52

adamb - racja, wymiana drzwi bez wymiany ościeżnicy daje mizerny efekt, do tego problemów masa, bo szczególnie na blokach są problemy nawet z szerokością i drzwi trzeba przycinać. Wydaje mi się jednak, że wszystko rozbija się tu o $ w większości przypadków, chociaż w przypadku drzwi, taki remont robi się raz na dłuuuuuugie lata.
marekr

Postprzez EdwardPe So, 26 kwi 2014, 07:14

W montowaniu nowych drzwi na starych futrynach specjalizuje się PORTAS. Chyba w Rudzie Sląskiej mają swój oddział
EdwardPe

Postprzez tomachel Śr, 8 kwi 2020, 09:22

Zapytaj się tej krakowskiej firmy remontowej. Być może świadczą tego rodzaju usługi.
tomachel

Powrót do Ciekawostki i prośby o pomoc