Polska to taki dziwny kraj.

Jak oceniacie rybnickich polityków i samorządowców? Kogo widzicie we władzach Rybnika? Pytajcie prezydenta o sprawy w mieście! Piszcie, jakie macie uwagi do funkcjonowania instytucji w naszym mieście.

Moderator: Moderator

Re: Polska to taki dziwny kraj.

Postprzez p1chrunch So, 26 sty 2019, 22:41

p1chrunch
 
Posty: 400
Dołączył(a): So, 15 sie 2009, 20:30

Re: Polska to taki dziwny kraj.

Postprzez p1chrunch N, 27 sty 2019, 15:53

Kod: Zaznacz cały
Oto jeden z żałobników zaproponował, by raz na zawsze „skończyć z nienawistnymi oskarżeniami”. Z pewnością chciał dobrze, bo po co komu „nienawistne oskarżenia”, zwłaszcza wzajemne? Jeszcze tego brakowało, aby przy tej okazji suwerenowie dowiedzieli się, jak się robi politykę i parówki, co mogłoby nie tylko zniechęcić ich do Naszych Umiłowanych Przywódców, a nawet zasiać w nich ziarno zwątpienia w demokrację. Jasne, że zamiast rzucania „nienawistnych oskarżeń”, lepiej przestrzegać niepisanej zasady konstytuującej III Rzeczpospolitą: „my nie ruszamy waszych – wy nie ruszacie naszych”. Ta zasada jest ostoją mocy i trwałości III Rzeczypospolitej, której Ojcem Założycielem był pan generał Czesław Kiszczak oraz Michnikuremek – czyli Jeden Autorytet Moralny, ale w Trzech Osobach: Adama Michnika, Jacka Kuronia i Bronisława Geremka. Wszystko zatem wydaje się w jak najlepszym porządku, ale z drugiej strony, jeśli zaniechamy „nienawistnych oskarżeń”, to w jaki sposób mamy się „pięknie”, a przede wszystkim – bezpiecznie różnić? Gdyby nasi Umiłowani Przywódcy w ramach walki z nienawiścią zaczęli popadać w jakąś amikoszonerię, to czy nie wzbudziłoby to wśród suwerenów wątpliwości, czy ktoś ich tu przypadkiem nie robi w konia? I tak źle i tak niedobrze, więc widać wyraźnie, że i w wojnie z nienawiścią też trzeba wyznaczyć jakieś nieprzekraczalne granice, by nie wylać dziecka z kąpielą. Jeśli mamy „pięknie”, a przede wszystkim, bezpiecznie się różnić, to rzeczywiście – trzeba unikać „nienawistnych oskarżeń”, a zwłaszcza – oskarżeń konkretnych. Z drugiej jednak strony oskarżać się wzajemnie przecież trzeba, bo inaczej suwerenowie… – i tak dalej. W tej sytuacji jeśli już oskarżać, to ogólnie, krytykując rozmaite ludzkie przywary, ale też w tonie dobrotliwym, z którego również dla strony krytykowanej wynikałaby pewność, że tak naprawdę to nikt nikomu oka nie wykole, że nawet krytykując pamiętamy, iż zgoda buduje, a niezgoda rujnuje, że ręka rękę myje, a noga nogę wspiera, więc należy robić sobie na rękę, a nie wbrew. Wojna z nienawiścią prowadzona według takich wytycznych może być nie tylko całkowicie bezpieczna, ale w dodatku – widowiskowa, a – jak powiadają filozofowie – co daje nam szczęście, a przynajmniej – dostarcza przyjemności – nie może być złudzeniem.

Na podstawie: michalkiewicz.pl

Wojna z „mową nienawiści” to współczesna wersja sowieckiej cenzury. Kto nie potrafi nienawidzieć, nie będzie potrafił kochać.
p1chrunch
 
Posty: 400
Dołączył(a): So, 15 sie 2009, 20:30

Re: Polska to taki dziwny kraj.

Postprzez p1chrunch N, 27 sty 2019, 15:54

p1chrunch
 
Posty: 400
Dołączył(a): So, 15 sie 2009, 20:30

Re: Polska to taki dziwny kraj.

Postprzez p1chrunch Wt, 29 sty 2019, 23:48

p1chrunch
 
Posty: 400
Dołączył(a): So, 15 sie 2009, 20:30

Re: Polska to taki dziwny kraj.

Postprzez superelektro Pn, 6 maja 2019, 07:00

piotrekdec napisał(a):
Oglądałem wtedy transmisję z sejmu kiedy Pan Andrzej Lepper mówił o więzieniach CIA w okolicach Szczytna

tak? podaj datę i link ze strony sejmowej do tego wystąpienia,
piszesz o czymś co chciałeś widzieć i słyszeć, ale niestety widzieć nie mogłeś
"oto jak powstają legendy; więzienia miały funkcjonować od 2002r., rewelacje Leppera ujrzały światło dzienne w 2001r.
i nie dotyczyły więzień CIA tylko prób z bakteriami wąglika po które przylatywali Talibowie,
a w tle był prowadzony rzekomo przez polityków szmugiel z afganistanu narkotyków ukrytych w kamieniach szlachetnych,
a wszystko to miało wyjaśnić masowe padanie bydła w Klewkach"

w ogóle "Pan Andrzej Lepper", raczej cham i wieśniak wysypujący
bezczelnie płody rolne na tory ku uciesze gawiedzi
(co jeszcze niewiele lat wcześniej byłoby nie do pomyślenia),
i tak wiem wiem: "przyszli mu zrobić samobójstwo"

ps. jego kompan stonoga, to dla ciebie także wielmożny "Pan Zbigniew"?


Nadal twierdzisz że P. Andrzej Leper popełnił samobójstwo czy w końcu dotarło do Ciebie?
superelektro
 
Posty: 345
Dołączył(a): Wt, 20 wrz 2011, 13:59

Re: Polska to taki dziwny kraj.

Postprzez bronekk Pt, 24 maja 2019, 17:13

A "szlachetna" i "ełropejska" Tratewka Antyobywatelska jak zwykle pełna miłości ("POlityka miłości tuska") i pełna "tolerancji" dla innych - inaczej myślących obywateli

https://wpolityce.pl/polityka/430434-sl ... la-jaskoly
bronekk
 
Posty: 172
Dołączył(a): Pn, 17 wrz 2012, 17:24

Re: Polska to taki dziwny kraj.

Postprzez tobiash So, 25 maja 2019, 09:32

Nieprawda. Był bardzo mądry i prawie by skompromitował elity w Polsce sprawą słabego kontraktu z Gazpromem i na olej. Tak nie mogło być, dlatego ktoś go upierdzielił.
To z tymi talibami w Klewkach to też była prawda - opisała to Teresa Wieczorkiewicz w książce "Zwariowałam!"

https://www.youtube.com/watch?v=ecZswjGixuk

Sumliński podawał, że miewał dużo kontaktów wywiadowczych na Ukrainie i Białorusi. Dostał sporo informacji na Kwaśniewskiego, Millera, a i prawdopodobnie na Kaczyńskich, bo jego śmierć też przyjęli jakby z ulgą, może chodziło im o zatarcie sprawy sprzedaży Kraśnika i paru innych zakładów (o tym wspominał Wrzodak).

https://www.youtube.com/watch?v=flXSyLKD27k
tobiash
 
Posty: 72
Dołączył(a): Wt, 4 lip 2006, 22:01

Re: Polska to taki dziwny kraj.

Postprzez tobiash So, 15 cze 2019, 12:30

Wczoraj Moskwa, dziś Waszyngton. Pielgrzymki do obcych stolic stają się specjalnością polskojęzycznych gównojadów od 1945 roku. Reżimowa telewizja trąbi o „wielkich sukcesach”, żyjące na kredyt lemingi cieszą się, że mogą sobie strzelić fotki z jankeskimi żołdakami.

(P)rezydent Andrzej Duda, tym razem bez jarmułki i nawet siedział, razem z Donaldem Trumpem Donald podpisali dokument o współpracy obronnej w zakresie obecności sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych Ameryki na terytorium Polski. W ramach polsko-amerykańskich ustaleń ma między innymi wzrosnąć liczba stacjonujących w Polsce żołnierzy USA, utworzone ma zostać też Wysunięte Dowództwo Dywizyjne USA w Polsce. Deklaracja zakłada, że „Stany Zjednoczone planują zwiększyć swoją aktualną obecność wojskową w Polsce, wynoszącą około 4500 rotujących się członków personelu wojskowego”. Obecność ma wzrosnąć „w najbliższej przyszłości o około 1000 dodatkowych żołnierzy i będzie skoncentrowana na zapewnieniu w Polsce dodatkowych zdolności obrony i odstraszania”. Gospodarz Białego Domu podkreślił, że projekt ten nie będzie Amerykanów kosztował ani centa, a wszystkie nakłady związane z rozbudową infrastruktury pokryje Polska. Nie padła żadna konkretna kwota, choć wcześniej Warszawa mówiła o 2 mld dolarów.

W czasie wizyty Andrzeja Dudy w Waszyngtonie podpisano porozumienie w sprawie zwiększenia dostaw amerykańskiego gazu skroplonego, LNG, do Polski o 1,5 mln ton rocznie. Od 2023 r. PGNiG kupować będzie w USA 3,5 mln ton LNG. Dokument oznacza poszerzenie umowy zawartej w 2018 r., zgodnie z którym PGNiG ma prawo kupować gaz w USA, a następnie kierować go do Polski lub odsprzedawać na wolnym rynku. Zamiast tańszych dostaw np. z Iranu, szabesgoje z PiS-uaru wybrali geszeft z USraelem.

W charakterystyczny dla siebie sposób prezydent USA wykorzystał także spotkanie z polskim prezydentem dla celów marketingowych. Donald Trump z żoną Melanią zaprosił Andrzeja Dudę z żoną przed Biały Dom, aby móc podziwiać przelot najnowocześniejszych samolotów wielozadaniowych F-35. Politycy potwierdzili, że Polska jest zainteresowana zakupem 32 takich maszyn, choć żadne szczegóły ani kwoty nie są jeszcze znane. Polacy umierają w trakcie kontaktu z niewydolną służbą zdrowia, ale za to będzie Jankesi zarobią kolejne miliardy.

Pamiętacie ustawę o „bratniej pomocy”? Tak wygląda „suwerenność i niepodległość” III Rzeczy….

Na podstawie: onet.pl/nacjonalista.pl
Sarkastycznie powiem: no k***a brawo. Za 2 miliardy dolarów zyskamy 1000 (słownie: 1000) żołnierzy więcej, ale nie z Wojska Polskiego. Brak mi słów. Oznacza to też w praktyce coraz mniejsze możliwości uprawiania polityki zagranicznej, bo kto ma armię, ten ma władzę. Czas skończyć z mesjanizmem polityczno - militarnym.
tobiash
 
Posty: 72
Dołączył(a): Wt, 4 lip 2006, 22:01

Re: Polska to taki dziwny kraj.

Postprzez walek Pn, 17 cze 2019, 05:10

bronekk napisał(a):A "szlachetna" i "ełropejska" Tratewka Antyobywatelska jak zwykle pełna miłości ("POlityka miłości tuska") i pełna "tolerancji" dla innych - inaczej myślących obywateli

https://wpolityce.pl/polityka/430434-sl ... la-jaskoly

https://pol-news24.pl/jestesmy-w-osemce ... BskG2bzE3I
walek
 
Posty: 156
Dołączył(a): Pn, 31 sty 2011, 14:44

Re: Polska to taki dziwny kraj.

Postprzez tobiash Śr, 19 cze 2019, 19:21

https://www.nacjonalista.pl/2019/06/17/ ... generacja/

Środowisko naturalne nie jest „lewicowe” czy „prawicowe”. Jak głosi program naszego środowiska politycznego: „Środowisko naturalne, przyroda ojczysta, to część naszego narodowego dziedzictwa. Mamy obowiązek przekazania go w nienaruszonym stanie następnym pokoleniom. Dlatego dążymy do zmiany stosunku człowieka do przyrody, do ustalenia harmonii pomiędzy rozwojem technicznym a naturalnymi ekosystemami, zapewnienia czystości ojczystego środowiska przyrodniczego, jako podstawy zdrowia Narodu”. Dlatego też często publikujemy na łamach portalu opinie osób, które z nacjonalizmem nie mają nic wspólnego. W kontekście plagi komarów, z którymi zmagają się kolejne miejscowości, warto przybliżyć opinię Remigiusza Okraski:

Najbardziej to lubię posłuchać opowieści, że to taki mądry gatunek, no najmądrzejszy, my znaczy się. A później idzie to tak: wycina się w miastach drzewa, krzewy, trawy, bo trzeba parkingów, bo liście spadają na auta, bo alergie, bo jak nie jest wycięte to kłuje w oczy, bo trzeba betonu, bo beton jest przewspaniały. Więc skoro mniej jest drzew, krzewów, trawy itd., to mniej jest też ptaków, znikają żaby. Więc wtedy się robi więcej komarów, bo ptaki i żaby je zjadały, a teraz już nie zjadają w takiej ilości. Więc wymyśla się opryski na komary. Więc będzie jeszcze bardziej sterylnie, te opryski wypłoszą czy zatrują kolejne gatunki, zniszczą ich miejsca bytowania, więc za jakiś czas komarów będzie jeszcze więcej, więc będzie jeszcze więcej oprysków. I tak bez końca. I tak samo jest z niemal każdym zjawiskiem przyrodniczym, w które najpierw bezmyślnie – i zazwyczaj znacznie mocniej niż inne kraje współcześnie – ingerujemy, uruchamiamy ciąg przyczynowo-skutkowy i płakusiamy, że gryzą, że smog, że podtopiło, że wyschło i tak dalej. A na koniec mówi się, że ekolog to świr i pewnie Niemiec dał mu pieniążek, a facet, który chce dla wielkiego SUVa mieć parking tuż pod blokiem/apartamentowcem, to człowiek nowoczesny, mądry, porządny, dorobił się uczciwie, nic tylko naśladować.
tobiash
 
Posty: 72
Dołączył(a): Wt, 4 lip 2006, 22:01

Re: Polska to taki dziwny kraj.

Postprzez tobiash Śr, 19 cze 2019, 19:27

https://www.nacjonalista.pl/2019/06/17/ ... -londynie/

Im bliżej jesiennych wyborów, tym bardziej aktywne jest wśród polskiej emigracji PiS. W Londynie na spotkaniu z Polonusami pojawił się prof. Jan Żaryn, senator III Rzeczy. Temat: relacje polsko-żydowskie. I – co było do przewidzenia – żadnego dla nas zaskoczenia: wykład spokojnie mógłby być wygłoszony w warszawskim Muzeum Polin. Był bowiem słodko mdły, zgodny z żydowską narracją Prawa i Sprawiedliwości: jednym z głównych celów Polskiego Państwa podziemnego (którego tradycje PiS kontynuuje) było ratowanie Żydów, Jedwabne to trudny temat, mordy rytualne to w sumie nie wiadomo, natomiast jest wielu wspaniałych ludzi w szeregach władz PiSu, którzy są czystej krwi Żydami, jak sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Piotr Naimski. Aż dziw, że Żaryn zapomniał w tym miejscu o samym premierze, który wielokrotnie podkreślał swoje postholocaustyczne pochodzenie, czy mentorze i teściu (p)rezydenta Dudy, Julianie Kornhauserze, który karcił Polaków, że podnoszą ręce na swoich żydowskich panów (słynny „poetycki” manifest „Wiersz o zabiciu doktora Kahane”). Spotkanie Żaryn zamknął „radykalną deklaracją”, że póki prożydowski PiS będzie u władzy, dotąd amerykańsko-żydowska ustawa „447″ nie będzie realizowana. Aj waj! Spotkanie uznane być by mogło za nudne, gdyby nie obecność NOPowców, którzy niczym sie nie przejmując dystrybuowali magazyn „Szczerbiec”, prowadząc rozmowy z uczestnikami spotkania, obnażając izraelską hipokryzję PiS. Uczciwość każe przyznać, że nie musieli się zbytnio wysilać – wystąpienie Żaryna przygotowało nacjonalistom dobry grunt. W sumie więc – dziękujemy.

My od początku powtarzamy: PiS jest takim samym wrogiem Wielkiej Polski jak zdrajcy z pozostałych partii knesejmowych. Z naszego punktu widzenia to nawet przeciwnik groźniejszym, gdyż żerujący na patriotycznej otoczce i ograniczeniu umysłowym sporej części Polaków, żyjących w Matrixie reżimowej tel-awizji i ogłupiających rozrywek.
tobiash
 
Posty: 72
Dołączył(a): Wt, 4 lip 2006, 22:01

Re: Polska to taki dziwny kraj.

Postprzez tobiash Pn, 15 lip 2019, 13:08

https://www.nacjonalista.pl/2019/07/12/ ... ane-glowy/

I po fasadowych wyborach do PE, które zakończyły się tak jak chcieli ci, co mają służby specjalne pod kontrolą, wygrali ci, co mają niezliczoną ilość kasy na kampanie wyborcze, wygrali ci, co mają kasę to i mają media, wygrali ci, co służą obcym interesom, wygrali ci, co realizują politykę interesów USraela w Polsce. 90% wyborców ulega tym co ich najpierw spałują, okradną i oplują, mimo tego wyborca spałowany idzie i głosuje na swoich prześladowców, ponieważ jeden głosuje przeciwko drugiemu i na odwrót z lenistwa.

Zostawiając na boku szpiegów, trzeba przyznać, że kolejny raz klęskę ponoszą osoby deklarujące się jako opcja narodowa, patriotyczna itp. Nie zabierałem głosu podczas kampanii wyborczej, ponieważ nie chciałem polewać zimną wodą rozgrzanych głów entuzjastów Konfederacji. Budowa i struktura Konfederacji była od początku budowana odgórnie, selekcjonowana też odgórnie, bez programu, bez wizji budowy Państwa Niepodległego. Podczas takiej kampanii można by było przemycać program dla Polski, takiej koncepcji nie było. Życie posunęło się naprzód, zmieniła się polityka w Polsce, jest bardzo wyrachowana, bardziej zdradliwa, podporządkowana budowie nowego masońskiego porządku świata, a Polska jest tylko wystawiona na grę na ludziach i naszych ziemiach. Tego zapewne nie zrozumie J. Korwin Mikke, Liroy (o Jakubiaku nie wspominając) oraz nie chce zrozumieć tego duet Winnicki + Bosak. Ciekawe dlaczego???

Konfederacja była nie wyrazista w kwestiach zasadniczych dla przyszłości Polski. Chciała walczyć z PiS-em ale tak tylko na patyczki, pomijała (może celowo) okupację Polski przez USrael, okupację sługusów zarządzających Polakami – niewolnikami. Kwestia 447 to za mało. Chcąc walczyć z PiS-em o elektorat katolicki, to trzeba było znaleźć wiele powodów, mówić jednym głosem, tego nie było.

Pomimo tego, elektorat narodowy, zatroskany o przyszłość Polski jest, sięgający nawet w porywach do 20%, ale potrzeba szerszego otwarcia się na prawdziwe skrzydła narodowe. Nie można pomijać całego szeregu znanych i wpływowych osób i organizacji narodowych w wyborach. Na listach Konfederacji był np. tylko jeden były Poseł LPR W. Tomczak. Byli działacze i posłowie LPR-u, każdy z nich ma swoje środowisko, sięgające wiele osób, My nie jesteśmy zamknięci w sobie, możemy wiele wnieść, ale pewne osoby, które udają narodowców, nie chcą prawdy i wiarygodności w swoich działaniach, czego przykładem są marsze niepodległościowe, które kończą się tylko pod Stadionem Narodowym. Tak nie powinno być. Taka mobilizacja młodych ludzi powinna być przełożeniem na budowę struktur, a nie tylko na marsze po których lewactwo przez tydzień wylewa pomyje na marsz.
tobiash
 
Posty: 72
Dołączył(a): Wt, 4 lip 2006, 22:01

Re: Polska to taki dziwny kraj.

Postprzez tobiash Pn, 15 lip 2019, 13:11

Nie ma co, Wrzodak po tekście o patologicznym, agenturalnym rozwoju krajowych sił zbrojnych nadal trzyma formę. Pozostaje mi się zgodzić w całej rozciągłości.
tobiash
 
Posty: 72
Dołączył(a): Wt, 4 lip 2006, 22:01

Re: Polska to taki dziwny kraj.

Postprzez tobiash Pn, 15 lip 2019, 13:40

https://www.nacjonalista.pl/2019/07/13/ ... nad-wisla/

III Rzecza szybko dogania kraje Zachodu pod względem rozwoju systemu liberalno-kapitalistycznego. Francja też kilkadziesiąt lat temu zaczęła import taniej siły roboczej ze swoich dawnych kolonii…..

Najnowsze dane na temat imigrantów przebywających na terenie Polski podał Urząd do Spraw Cudzoziemców. Z jego danych wynika, że obecnie blisko 400 tys. obcokrajowców posiada zezwolenia na pobyt długoterminowy w naszym kraju, czyli ich liczba zwiększyła się o 10 tys. w ciągu ostatnich dwóch lat. Jednocześnie w tym czasie najwięcej zezwoleń wydano na pobyt czasowy, ponieważ było ich w sumie 76 tys., zaś zgodę na stałe przebywanie w Polsce otrzymało 18 tys. osób.

„W dziesiątce najliczniej reprezentowanych państw pochodzenia znajdują się obecnie: Ukraina – 199 tys. osób, Białoruś – 23 tys., Niemcy – 21,3 tys., Rosja – 12,2 tys., Wietnam – 12,1 tys., Indie – 9,6 tys., Chiny – 8,7 tys., Włochy – 8,4 tys., Wielka Brytania – 6 tys. oraz Hiszpania – 5,8 tys.” – poinformował oficjalnie Urząd do Spraw Cudzoziemców. Ponadto z danych przekazanych przez tę instytucję wynika, że 61 proc. imigrantów to mężczyźni, zaś 39 proc. to kobiety. Warto podkreślić, że dane udostępniane przez Urząd nie obejmują cudzoziemców przebywających na terenie naszego kraju na podstawie otrzymanych wiz.

W roku 2017 Polska wydała więcej wiz dla zagranicznych pracowników niż jakikolwiek inny kraj Europy. Według danych Eurostatu w samym tylko 2017 r. prawo legalnego pobytu w Polsce otrzymało 680 tysięcy cudzoziemców. Dziewięciu na dziesięciu z nich otrzymało wizy pracownicze (reszta – studenckie lub inne).

Polski Związek Przedsiębiorców i Pracodawców szacuje, że do 2050 r. kraj będzie potrzebował 5 milionów nowych pracowników, jeśli chce utrzymać wysokie tempo wzrostu gospodarczego, które wynosi obecnie od 4 do 5 procent rok do roku. Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju, w ubiegłym roku wprost mówił dziennikarzom, że „Polska już teraz potrzebuje zagranicznych pracowników, a w przyszłości będzie ich potrzebować coraz więcej”. – Jeśli na rynku pracy istnieje zapotrzebowanie, którego Polacy nie mogą lub nie chcą zaspokoić, to musimy podjąć to wyzwanie, aby utrzymać wzrost gospodarczy – powiedział w 2018 r. premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla tygodnika Sieci.

Na emigracji w tym samym czasie przebywa kilka milionów Polaków……Kapitalizm niszczy narody.

Na podstawie: autonom.pl/onet.pl
tobiash
 
Posty: 72
Dołączył(a): Wt, 4 lip 2006, 22:01

Re: Polska to taki dziwny kraj.

Postprzez tobiash Pn, 15 lip 2019, 13:43

Żeby Polacy mogli przybyć tu z powrotem, trzeba by ograniczyć socjal, zostawiając go rdzennej ludności polskiej i zwiększyć do 2023 r. kwotę wolną od podatku co najmniej czterokrotnie.
tobiash
 
Posty: 72
Dołączył(a): Wt, 4 lip 2006, 22:01

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityka, samorząd, instytucje publiczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość

cron