Profesjonalne czyszczenie dywanów - kogo polecacie?

Ciekawostki i plotki o mieście. Tutaj możesz poszukać pomocy w najdziwniejszych sprawach :)

Moderator: Moderator

Profesjonalne czyszczenie dywanów - kogo polecacie?

Postprzez Elizja Cz, 2 lip 2015, 21:53

Jak w temacie - której z rybnickich firm warto zlecić tę usługę? Macie jakieś dobre doświadczenia i możecie polecić?
Z góry dzięki i pozdrawiam :)
Elizja

Re: Profesjonalne czyszczenie dywanów - kogo polecacie?

Postprzez LEMUR Pt, 3 lip 2015, 08:16

zależy co tam potrzebujesz. Ja korzystam w razie potrzeby z Pamiluxu - Prosta 11
dobrze doczyszczone, zwłaszcza te po twórczych zabawach dziecka :)
LEMUR

Postprzez Elizja So, 4 lip 2015, 08:40

Dzięki - skorzystam! :) Wcześniej napisałam maile do kilku rybnickich firm, ale chyba nie są zainteresowani klientami, bo odpowiedzi brak :):) A myślałam, że czasy "czy się stoi, czy się leży..." są już przeszłością:D
Pozdrawiam:)
Elizja

Postprzez unlimited So, 4 lip 2015, 14:35

No właśnie te czasy mamy za sobą. Teraz są dziwne czasy, w których klient leży i pisze kurfa maila do osoby piorącej dywany z prośbą o wycenę oraz przewidywany termin wykonania usługi (oczywiście jak najkrótszy), a biedny pracz dywanów ma siedzieć na necie i tylko odpisywać ludziom.. Zamiast robić swoje celem dochowania krótkich terminów wykonania usługi.. Rozumiem, internet fajna rzecz, ale wolałbym wyczyścić dywan niż przez 15 minut odpisywać na maila osoby robiącej konkurs ofert na pranie dwóch ebanych dywanów. Kurfa, co za czasy
unlimited

Postprzez Elizja So, 4 lip 2015, 16:21

unlimited, z szacunku do Ciebie powstrzymam się od skomentowania Twojego postu :) Obnażyłeś w nim totalnie swój dość ograniczony sposób myślenia - i to jest tak rozbrajające, że swoich trzech groszy już nie wtrącam:) LEMUR - raz jeszcze dzięki :)
Pozdrawiam:)
Elizja

Postprzez unlimited N, 5 lip 2015, 12:43

Ależ proszę, nie krępuj się. Ty piszesz z pozycji klienta, ja natomiast z pozycji osoby znającej troszkę bliżej tę branżę (przynajmniej firmy jednoosobowe). I taki Pan Krzysiu czy Pani Zosia zapierdzielają od rana do wieczora przy praniu dywanów. Myślisz, że im w głowie odpisywanie na maile? Swoją drogą ciekaw jestem jak określiłaś stan tych dywanów - czyste, średnio czyste, pół brudne, troszkę ubrudzone, kilka plam ale dacie sobie radę ? A może zdjęcia w załączniku przesłałaś ? Bo chyba nie wymagasz od innych sporządzania kosztorysu bez zaznajomienia z poziomem syfu zgromadzonego na Twoich dywanach?
unlimited

Postprzez LEMUR N, 5 lip 2015, 20:54

unlimited z całym szacunkiem, ktoś kto nie ma czasu na odpowiadanie na maile, nie powinien go publikować a jedynie podawać w kontaktach tylko i wyłącznie numer telefonu. Chyba, że na odbieranie telefonu też nie ma czasu?

ps. Elizja - proszę.
LEMUR

Postprzez tommi Pn, 6 lip 2015, 05:22

Analogicznie, w jakim celu pytać mailowo o usługę prania dywanu gdy można zadzwonić?
tommi

Postprzez Afordancja Pn, 6 lip 2015, 05:46

tommi napisał(a):Analogicznie, w jakim celu pytać mailowo o usługę prania dywanu gdy można zadzwonić?

W takim, aby do którego piszemy mógł odpisać w dogodnym momencie dla siebie, a telefon może zawsze mu przeszkodzić.

Co do odpisywania, tak działa wolny rynek, (jak by powiedział Korwin hehe), jeden mi odpisze, drugi nie, wybiorę tego co odpiszę, sprawa jest prosta.
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez unlimited Pn, 6 lip 2015, 10:07

Ja już się oduczyłem odpisywania na maile. Konkurs ofert jest dobry, ale nie we wszystkich branżach. Np. pranie dywanów (to nie moja branża) - wysyłam maila do 5 rybnickich firm. Odpisują 3, w tym ja, który wie, że "odświeżenie dywanu" to co najmniej godzina w plecy, bo ten dywan nie był myty od kilku lat, a bawiły się na nim dzieci, kilkanaście filiżanek kawy się wylało, pies nasikał.. Moja cena uwzględnia to, więc nie jest najniższa. Klient wybieraoczywiście najniższą cenę (i nie gadajcie bzdur, że zależy wam kurna na jakości - nie ze mną te numery). Pojawia się z dywanem. Dopiero wtedy usługobiorca mówi znane i lubiane "o panie, kto to panu tak spier.dolił !? Ta cena to nie za ten dywan, tutaj wyższa musi być". Klient przyjechał z dywanem, zajęło mu to czas. Usługobiorca wie, że 95% klientów nie będzie wracało z dywanem do domu i przyjmą wyższą cenę. Dodajmy, wyższą niż moja pierwotna.

Stąd olewam odpisywanie na wszystkie zapytania. To nie ma sensu. Zawsze znajdzie się ktoś teoretycznie tańszy, kto na miejscu znajdzie X powodów żeby cenę podwyższyć. Czemu sam tak nie robię? Bo jestem zbyt uczciwy :P
unlimited

Postprzez Rybniczankaaaa Cz, 7 mar 2019, 11:18

Czyściłam kilka razy i nigdy nie byłam jakoś wyjątkowo zadowolona. Może na pierwszy rzut oka było super, ale dużo szybciej się brudził i po miesiącu wyglądał tak samo. No i teraz jak już dywan nie wygląda najlepiej po prostu kupuję nowy, nie są to aż takie drogie sprawy. Mam swój sklep https://www.topworld.pl/ i regularnie się w w nim zaopatruję ;) Plusem tego jest też to, że często mogę zmieniać dodatki w swoim mieszkaniu. Wiadomo, że sprawa wygląda inaczej jak ktoś ma bardzo drogi dywan, wtedy opłaca się go czyścić.
Rybniczankaaaa

Postprzez derstly001 Śr, 3 kwi 2019, 09:24

Rybniczankaaaa napisał(a):Czyściłam kilka razy i nigdy nie byłam jakoś wyjątkowo zadowolona. Może na pierwszy rzut oka było super, ale dużo szybciej się brudził i po miesiącu wyglądał tak samo. No i teraz jak już dywan nie wygląda najlepiej po prostu kupuję nowy, nie są to aż takie drogie sprawy. Mam swój sklep topworld.pl i regularnie się w w nim zaopatruję ;) Plusem tego jest też to, że często mogę zmieniać dodatki w swoim mieszkaniu. Wiadomo, że sprawa wygląda inaczej jak ktoś ma bardzo drogi dywan, wtedy opłaca się go czyścić.

Czy samochodu też nie czyścisz tylko kupujesz nowy jak się zbrudzi?
Odwaga jest to wiedza o tym, czego się bać, a czego nie
https://www.aterima-work.pl/kalkulator-wynagrodzen.html - na ATERIMA
derstly001

Powrót do Ciekawostki i prośby o pomoc