Gra na instrumencie w bloku

Ciekawostki i plotki o mieście. Tutaj możesz poszukać pomocy w najdziwniejszych sprawach :)

Moderator: Moderator

Re: Gra na instrumencie w bloku

Postprzez agneswol Pn, 29 paź 2018, 07:11

Mam właśnie taki problem, że mój sąsiad w bloku dzień w dzień w godz. 19-22 gra na elektrycznej gitarze... Albo raczej... uczy się. Jest to dla mnie nie do zniesienia ;/ Czy on naprawdę musi grać ze wzmocnieniem tak, aby cały blok to słyszał? I to codziennie? :( Jestem bezradna
agneswol

Postprzez mechel Pn, 29 paź 2018, 10:05

Spróbuj się z nim dogadać, jak nie pomoże to dzwonisz na policję i raz, drugi, trzeci przyjadą, ślad już jest, że były interwencje w sprawie zakłócania ciszy i wtedy sprawa pójdzie do sądu. Nawet ciszy nocnej nie musi zakłócać bo codziennego zatruwania spokoju nikt nie wytrzyma i za to też są kary.
mechel

Postprzez emylka Pn, 5 lis 2018, 13:15

Nie polecam bo jeszcze mozna od sasiada dostac po glowie za gre na flecie po nocy.
emylka

Postprzez pep27 Wt, 13 sie 2019, 08:53

No coż. Bywa to problematyczne dla sąsiadów jednak od godziny 6 do godziny 22 nie obowiązuje cisza nocna tak wiec nikt nie może nam zabronić nauki gry na instrumencie. Za to zdecydowanie nie polecam grania w nocy bo moze być to problematyczne i ludzie powinni mieć mozliwość wyspania sie.

Możecie ewentualnie kupić sobie do nauki instrumenty, które daja mozliwość zmniejszenia głośności
https://pianostore.pl/keyboardy

Instrumentem takim jest przykładowo keyboard.
pep27

Postprzez liting101 Wt, 13 sie 2019, 14:22

stefek_burczymuchaa napisał(a):Granie na instrumencie to jeszcze nic. Największe przekleństwo to mieć za sąsiada kościół. Dziecko? Osoba zmęczona po pracy? A co ich to obchodzi?

To chyba masz za sąsiada jakiś satanistyczny kościół, że w nocy są głośno. Przecież msze są kilka razy dziennie, a nie od rana do nocy
Jedz mniej, bramy raju są wąskie.
Zobacz oferty pracy - opieka osób starszych w Niemczech
liting101

Postprzez Elizaa N, 25 sie 2019, 11:11

U mnie sasiad gra na perkusji...
Elizaa

Postprzez marys76 Wt, 27 sie 2019, 05:56

Moja sąsiadka zna kilka wspaniałych chwytów na fleta !
marys76

Postprzez miro81 Cz, 24 paź 2019, 10:09

W prawie nie ma czegoś takiego jak "cisza nocna" i konkretne godziny, to są umowne. A co do grania nie tylko w bloku to polecam:
1. Porozmawiać z sąsiadami wokół w bloku (we wszystkich kierunkach, także skośnych), że chciałbyś ćwiczyć i czy ktoś szczególnie nie pracuje na nocki albo ma małe dzieci - jeśli tak - to w jakich godzinach śpią. SM/Policji Ci nie naślą ale albo będą upominać albo źli i nie mówić "dzień dobry" z dnia na dzień.
2. upewnić się, że za ścianą, za oknem, na podwórku nie jest za głośno - starać się wyciszać jeśli można, może jakieś maty wygłuszające w pokoju?
3. nie treningi nie za często, szczególnie w czasie w którym w mieszkaniach są inni mieszkańcy bloku.
miro81

Poprzednia strona

Powrót do Ciekawostki i prośby o pomoc