smog

Dział poświęcony życiu powiatu rybnickiego. Piszcie o ważnych sprawach okolicznych gmin i miast.

Moderator: Moderator

Re: smog

Postprzez NataliaTe Cz, 21 wrz 2017, 12:50

Dopiero mamy za sobą pierwsze dni chłodniejsze, a już czuć smog w powietrzu. Nie znam dokładnych danych z Rybnika, ale Gliwicki Alarm Smogowy ogłosił, że poziom zanieczyszczenia PM2,5 przekroczył w dopuszczalną normę (297%). A przecież zima w ogóle się nie zaczęła. Czy ludzie na prawdę nie są świadomi czym to się może skończyć? Chyba każdemu trzeba wymalować przed oczami taką statystykę!
Załączniki
szkodliwe-dzialanie-smogu.png
szkodliwe-dzialanie-smogu.png (31.3 KiB) Przeglądane 564 razy
NataliaTe

Re: smog

Postprzez powietrza Pt, 4 maja 2018, 13:37

Problem smogu zaczyna być rozwiązywany na szczeblu lokalnym poprzez dofinansowania do wymiany pieca. I tak naprawdę w dużej mierze to zależy od mieszkańców, czy ten problem zostanie rozwiązany. Wielu z nich nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia i z tego, że okej, może oszczędzają spalając śmieci i niskiej jakości węgiel, ale trują siebie i wszystkich wokół. Moim zdaniem, żeby nie doprowadzić do takiej sytuacji jak Londyn w latach chyba 50., należy zrobić tak jak Kraków - zakazać palenia węglem i drewnem i również uruchomić programy osłonowe. Bardzo ważne jest też edukowanie społeczeństwa, bo niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z niebezpieczeństwa, bo przecież jak nie widać i nie czuć to nie ma problemu. Do mnie to tak naprawdę dotarło dopiero jak zobaczyłam ten wielki smog londyński. Przecież to przeraża. I jeszcze te statystyki, przecież tam w przeciągu kilku dni zmarło kilka tysięcy osób. Chociaż znając życie i wtedy znajdą się sceptycy, którzy powiedzą że u nas to niemożliwe, żeby doprowadzić do takiego stanu. Ale niestety, jesteśmy tego coraz bliżsi.
Dlatego ja póki co się zaopatruję w maski i używam ich zimą. Ale póki co inwestuję w takie, z nadzieją, że w końcu jakość powietrza się poprawi: https://www.klakiernik.pl/pl/c/Maski-przeciwpylowe/341
powietrza

Poprzednia strona

Powrót do Z powiatu rybnickiego i regionu