Pytanie do Platformersow i ich klakierow

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Pytanie do Platformersow i ich klakierow

Postprzez predkront N, 23 lip 2017, 15:26

Gdzie sa ci inwestorzy, ktorych sciagniecie obiecywaliscie przy kampanii prezydenckiej Kuczery? Tacy byliscie wszyscy wtedy wygadani, tak sie smialiscie z Fudalego ze w strefie ekon. przy elektrowni pracuje mniej ludzi niz jest firm w strefach w innych miastach. I co teraz klakierzy, gdzie sa ci inwestorzy???. Pamietam ze lecialy nawet teksty, ze mamy inwestorow, ale oni sie wahaja czy inwestowac w Rybniku, bo boja sie ze wygra Fudali. No to wygral Kuczera i co? No slucham i czekam na liste inwestorow sciagnietych przez Kuczere i jego klakierstwo!!! Znowu obudzicie sie miesiac przed wyborami zeby obiecywac gruszki na wierzbie???
predkront
 
Posty: 59
Dołączył(a): N, 21 paź 2007, 10:55

Re: Pytanie do Platformersow i ich klakierow

Postprzez mister0282 Pn, 24 lip 2017, 19:11

Po co inwestorzy w tym mieście jak nie ma bezrobocia? Oczywiście to zasługa PiS ;)
mister0282
 
Posty: 13
Dołączył(a): Pt, 13 mar 2015, 00:55

Re: Pytanie do Platformersow i ich klakierow

Postprzez adamb So, 5 sie 2017, 12:52

Większych bzdur i pokazu braku myślenia oraz wyciągania wniosków dawno tutaj nie czytałem !
Gdzie są inwestycje w Rybniku pytasz ? a gdzie są inwestycje w całej Polsce - ja pytam ?
Owszem Piotr Kuczera wygrał wybory, ale na prezydenta miasta Rybnika, a nie na cudotwórcę... no i umknął ci taki drobny szczegół jak to, że w swej wspaniałomyślności suweren dopuścił do rządzenia ludzi, których zbytnio gospodarka nie interesuje.
Może nie zauważyłeś, ale inwestycje w Polsce spadają od 2016 roku i trudno się temu dziwić, bo kto rozsądny będzie inwestował swoje pieniądze w kraju, w którym prawo może się zmienić jednej nocy ?
Przykład TVN, które przejęło Scripps Network, a teraz słyszymy o repolonizacji mediów... oczywiście jeśli do tego dojdzie prawdopodobnie do kieszeni polskiego podatnika znów ktoś sięgnie, bo chyba nikt rozsądny nie wierzy, że Scripps odda koncern TVN za dobre słowo ?
Avatar użytkownika
adamb
 
Posty: 1000
Dołączył(a): So, 14 sty 2006, 17:09

Re: Pytanie do Platformersow i ich klakierow

Postprzez tobiash So, 9 wrz 2017, 15:34

Powrót do neoliberalizmu „nową” propozycją Platformy


Platforma Obywatelska po wielu latach rządzenia lub bycia w opozycji postanowiła w końcu przedstawić swój program, który w pierwszej kolejności został ogłoszony w „Gazecie Wyborczej”, a dopiero później choćby na partyjnych stronach internetowych. Partia Grzegorza Schetyny proponuje w nim głównie aktywizację zawodową emerytów, a także wyeksploatowany do granic możliwości postulat ułatwień dla młodych przedsiębiorców. Co ciekawe, choć Platforma oskarża rządzących o „marnotrawienie pieniędzy”, sama optuje za niezwykle kosztownymi rozwiązaniami.

Pozostające w opozycji od niecałych dwóch lat ugrupowanie kilka dni temu przedstawiło swój program „Platforma dla gospodarki”, który jednocześnie jest też nazywany „gospodarczym dekalogiem”. PO zwraca w nim przede wszystkim uwagę na zwiększenie zatrudnienia, ponieważ zdaniem partii Schetyny obecnie zbyt duża liczba osób pozostaje biernych zawodowo, choć jednocześnie mamy najniższe bezrobocie od czasu upadku komunizmu. Celem „totalnej opozycji” jest więc zaprzęgnięcie do pracy osób na emeryturze, a także zwiększenie zatrudnienia wśród młodych osób.

W przypadku tych pierwszych chodzi głównie o zwolnienie ich z większości podatków i składek, natomiast jeśli chodzi o młodzież, Platforma sięgnęła po wyświechtane już postulaty „wsparcia dla młodych przedsiębiorców”, co miałoby dotyczyć w szczególności młodych ludzi poniżej 25. roku życia. Ich firmy byłyby więc zwolnione ze składek na ZUS i opiekę zdrowotną, a ogółem kosztowałoby to budżet państwa od 4 do 6 miliardów złotych. Warto przy tym zauważyć, iż już za czasów rządów PO i Polskiego Stronnictwa Ludowego pojawiał się podobny pomysł, ale obawiano się wówczas, że młodzi ludzie będą jedynie słupami, dzięki którym duże firmy przez dwa lata zwiększałyby swoje zyski.

Kolejnym elementem „planu ratunkowego” dla polskiej gospodarki ma być według Platformy obniżenie podatków, które pojawiało się na partyjnych sztandarach już przed wyborami parlamentarnymi w 2007 roku. Miałby więc spaść podatek VAT na żywność, a przepisy podatkowe zostałyby uproszczone, co według Schetyny kosztowałoby państwowy budżet „zaledwie” 1,6 miliarda złotych rocznie. Platforma chce więc, aby jej pakiet „reform” przyjąć jeszcze tej jesieni, aby można było dalej korzystać z koniunktury gospodarczej.

Największą bolączką postulatów PO jest nie tylko fakt, że przedstawiła ona program utartych i nieprzystających do rzeczywistości neoliberalnych recept, ale na dodatek będą one kosztowały budżet blisko 11 miliardów złotych rocznie, przy czym ugrupowanie „totalnej opozycji” nie przedstawiło żadnych wyliczeń zysków z ewentualnego wprowadzenia wyżej opisanych zmian.
tobiash
 
Posty: 72
Dołączył(a): Wt, 4 lip 2006, 22:01

Re: Pytanie do Platformersow i ich klakierow

Postprzez adamb N, 10 wrz 2017, 04:26

a to cytat z czego ?
"Nie przedstawiło zysków i strat", a jaśnie rządzący przedstawili rachunek zysków i strat z 500+ ? przecież dopiero teraz nie opłaca sie tzw. "patologi" wielodzietnej pracować ! wymóg powinien być prosty: przynajmniej jedna osoba pracuje !
Aktywizacja emerytów ? przeciez to chyba oczywiste dla rozsądnie myślącego człowieka.
...ale co ja tam głupi wiem, władza (obecna i wcześniejsza) wie wszystko lepiej, co dla mnie dobre !
W odbycie mam ich wszystkich ! ... a Ty się jaraj :)
Avatar użytkownika
adamb
 
Posty: 1000
Dołączył(a): So, 14 sty 2006, 17:09

Re: Pytanie do Platformersow i ich klakierow

Postprzez tobiash Wt, 12 wrz 2017, 00:36

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/pr ... egle-dlugi

Efekty ekonomiczne i demograficzne programu „500+” budzą duże zainteresowanie ośrodków badawczych, dlatego poznaliśmy kolejny sondaż na ten temat. Wynika z niego, że wypłata 500 złotych na każde drugie i kolejne dziecko pozwoliła sporej grupie Polaków na wyjście z długów lub ich ograniczenie oraz zwiększyły ich zdolność kredytową,a ponadto zdecydowana większość beneficjentów projektu wydaje uzyskane pieniądze na potrzeby dzieci.

Wspólny sondaż Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor oraz Biura Informacji Kredytowej wskazuje, że 17 proc. ankietowanych mogło dzięki państwowemu programowi zmniejszyć przeterminowane i wcześniej nieuregulowane płatności, a blisko 12 proc. pozbyło się dzięki niemu długów. Przedstawiciele wyżej wspomnianych instytucji zauważają zresztą sami, iż tylko od marca do czerwca bieżącego roku liczba niesolidnych dłużników pożyczających kwoty do 2 tys. złotych zmniejszyła się z 32,2 do 29,8 proc.

Zaniepokojeni efektami „500+” mogą być natomiast przedstawiciele firm pożyczkowych oraz banków. Z badania wynika bowiem, że 29 proc. ankietowanych dzięki nowemu źródłu dochodów uniknęło pożyczki w banku, natomiast 27 proc. w firmie pożyczkowej. Co dwudziesty uczestnik sondażu zadeklarował natomiast, że program pozwolił mu na zwiększenie swojej zdolności kredytowej, dlatego w wyżej wspomnianych dwóch źródłach kredytów mógł uzyskać większą ilość pieniędzy niż dotychczas.

Autorzy badania podkreślają, że zdecydowana większość beneficjentów „500+”, bo prawie trzy czwarte, przeznacza pieniądze uzyskane z programu na potrzeby dzieci, natomiast jedna czwarta finansuje na bieżąco całą swoją rodzinę. Wśród dokładnych celów wydatków prym wiodą edukacja oraz ubrania, a także żywność oraz wakacyjne wyjazdy.
tobiash
 
Posty: 72
Dołączył(a): Wt, 4 lip 2006, 22:01

Re: Pytanie do Platformersow i ich klakierow

Postprzez walek Wt, 12 wrz 2017, 07:42

tobiash napisał(a):http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/program-500-umozliwil-co-trzeciej-rodzinie-zmniejszyc-zalegle-dlugi

Efekty ekonomiczne i demograficzne programu „500+” budzą duże zainteresowanie ośrodków badawczych, dlatego poznaliśmy kolejny sondaż na ten temat. Wynika z niego, że wypłata 500 złotych na każde drugie i kolejne dziecko pozwoliła sporej grupie Polaków na wyjście z długów......
.

Z czyich to pieniędzy realizowany jest program 500+ - rydzyka, ziobry czy kaczyńskiego?
Tobie, mnie i milionom innych trzeba było zabrać właśnie te środki i roztrwonić. :evil:
walek
 
Posty: 156
Dołączył(a): Pn, 31 sty 2011, 14:44

Re: Pytanie do Platformersow i ich klakierow

Postprzez dr Becker Wt, 12 wrz 2017, 15:13

walek napisał(a):Z czyich to pieniędzy realizowany jest program 500+ - rydzyka, ziobry czy kaczyńskiego?
Tobie, mnie i milionom innych trzeba było zabrać właśnie te środki i roztrwonić. :evil:

Pieniędzy które nam zabierają nie wystarcza. Program 500+ jest z pożyczonych pieniędzy.
dr Becker
 
Posty: 771
Dołączył(a): Pn, 5 wrz 2005, 11:00
Lokalizacja: Rybnik

Re: Pytanie do Platformersow i ich klakierow

Postprzez walek Śr, 13 wrz 2017, 07:14

pis-da
Załączniki
pis.JPG
pis.JPG (69.12 KiB) Przeglądane 4743 razy
walek
 
Posty: 156
Dołączył(a): Pn, 31 sty 2011, 14:44

Re: Pytanie do Platformersow i ich klakierow

Postprzez tobiash Śr, 13 wrz 2017, 20:26

http://forsal.pl/artykuly/983280,work-s ... a-500.html

Rezygnację z pracy ze względu na otrzymywanie świadczenia z programu 500+ rozważa tylko 1,5% pracowników, wynika z badania zrealizowanego przez Millward Brown na zlecenie Work Service. Wśród beneficjentów tego programu rezygnację z pracy rozważa 4,3% osób.
"Od momentu wprowadzenia rządowego programu 500+ w przestrzeni publicznej pojawiło się wiele komentarzy, dotyczących jego wpływu na rynek pracy. Jednak do tej pory nikt nie przeprowadził wiążących analiz w tej materii, dlatego jako największa firma HR w Polsce postanowiliśmy to zjawisko zbadać. I jak się okazuje jedynie 1,5% pracowników rozważa rezygnację z pracy w związku z otrzymywaniem 500+. Na poziomie procentowym jest to bardzo niskie wskazanie, ale w przeliczeniu na liczbę pracowników, daje ponad 240 tysięcy osób, co może być odczuwalne w poszczególnych regionach kraju. Nie można jednak całkowicie pomijać nastrojów pracodawców. 32,8% obawia się negatywnego wpływu świadczenia na dostępność pracowników. To natomiast może oznaczać, że część osób po prostu nie przyznała się w badaniu, że dodatkowe pieniądze są impulsem do rezygnacji z pracy. Natomiast pracodawcy, którzy są najbliżej pracowników, dostrzegają inną skalę zjawiska" - powiedział prezes Maciej Witucki, cytowany w komunikacie.

Wśród beneficjentów programu 500+ aż 3 na 4 mówi, że w ogóle nie zastanawiał się nad rezygnacją z pracy w związku z otrzymywaniem świadczenia, natomiast co piąty deklaruje, że to zbyt mała kwota, by zachęcała do porzucania pracodawcy. Rezygnację z pracy, wśród beneficjentów, rozważa tylko 4,3% osób. Wśród nich dominują młodzi pracownicy – 9,9% osób w wieku od 18 do 34 roku życia w porównaniu do zaledwie 1,1% osób od 35-44 lat oraz zarabiający 2-3 tys. zł (21,3% rozważających rezygnację pracy), podano również.

"Warto zwrócić uwagę, że istnieje związek między odsetkiem pracowników deklarujących chęć odejścia z pracy w związku z programem 500+ zarabiających 2-3 tys. zł, a niepewnością pracodawców w branży produkcyjnej i handlu. To właśnie w tych sektorach mediana zarobków kształtuje się na tym poziomie, co może uzasadniać obawy pracodawców. Co więcej, właśnie w tych branżach widoczne są dziś wzmożone trudności z pozyskaniem kandydatów" – powiedział pełnomocnik zarządu Krzysztof Inglot, również cytowany w komunikacie.

Już co trzeci pracodawca obawia się, że program 500+ wpłynie negatywnie na dostępność pracowników. Największe obawy występują w firmach średnich (39% obawiających się) oraz w produkcji i handlu – odpowiednio 42% i 41% obawiających się, podano również.

Badanie zostało podzielone na dwie kategorie - pracowników i pracodawców. Oba badania zostały przeprowadzone w czerwcu i lipcu br. za pomocą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. Próba w kategorii pracowników wyniosła 498 osób, zaś w przypadku pracodawców 300 firm Maksymalny błąd pomiaru wynosi od 4,2 do 4,4%.
tobiash
 
Posty: 72
Dołączył(a): Wt, 4 lip 2006, 22:01

Re: Pytanie do Platformersow i ich klakierow

Postprzez DawidGrabarz Wt, 30 cze 2020, 12:48

Niezależnie, czy to PO czy to PIS, wolności gospodarczej tu nie będzie.
___________________________
http://pracemagisterskiewroclaw.pl
Avatar użytkownika
DawidGrabarz
 
Posty: 60
Dołączył(a): Pt, 19 cze 2020, 11:03


Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron