Zależności między kapitalizmem a imigracją.

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Zależności między kapitalizmem a imigracją.

Postprzez p1chrunch Wt, 2 lut 2016, 16:03

Na dzisiaj przedstawię coś na potwierdzenie moich słów, że imigranci to rezerwowa armia kapitału:

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców twierdzi, że do utrzymania obecnego wzrostu gospodarczego, Polsce do 2050 roku potrzeba blisko pięć milionów imigrantów. Organizacja Cezarego Kaźmierczaka, jednego z celebrytów wolnorynkowej prawicy, chce między innymi zalegalizować pobyt osób przebywających w naszym kraju niezgodnie z prawem.

Organizacja zajmująca się dotychczas głównie publikowaniem internetowych memów na swoim Facebook’owym profilu, wydała komunikat dotyczący potrzeby prowadzenia polityki imigracyjnej przez Polskę. Według Związku Przedsiębiorców i Pracodawców do 2050 r. do naszego kraju powinno przybyć blisko 5 mln imigrantów, jeśli utrzymają się dotychczasowe prognozy demograficzne. Powołując się na dane Głównego Urzędu Statystycznego, przedstawiciele organizacji dla przedsiębiorców twierdzą, iż w 2050 r. populacja Polaków skurczy się z 38 do 34 mln, a blisko 10 proc. ludności stanowić będą osoby powyżej 80. roku życia.

Przedstawiciele przedsiębiorców proponują więc w pierwszej kolejności legalizację pobytu Ukraińców, których blisko 270 tys. pracuje w Polsce nielegalnie. Poza tym nad Wisłę sprowadzeni mogliby zostać Białorusini i Wietnamczycy.

Na podstawie: zpp.net.pl, portalsamorzadowy.pl.


Wychodzi na to, że nie tylko lewicowy marksizm kulturowy służy uzasadnianiu imigracji przez kapitalistów, ale sam w sobie stanowi dla nich użyteczną broń. W skrócie rzecz ujmując, kapitaluchy już się orientują że Polacy nie chcą zapieprzać za 1500 w fabrykach... to ściągną sobie Ukraińców, Mołdawiańców, Arabów itd. Lepiej dla ZPP byłoby gdyby rząd ich zmusił do zmiany stanowiska... bo jak zrobi to lud to dobrze na tym nie wyjdą. I coś jeszcze, nowy rząd przedstawił propozycję minimalnej stawki godzinową na 12 zł za godzinę, ze względu na karygodną postawę co niektórych przedsiębiorców, dających nam nawet do 10 złotych niżej. Ciekawy głos w tej sprawie zaprezentował Piotr Wójcik z Klubu Jagiellońskiego:

Trzeba w końcu jasno i wyraźnie powiedzieć, że „biznesmeni” oferujący „miejsca pracy” za 6 zł na godzinę bezczelnie żerują na całym społeczeństwie, a więc nie są żadnymi bohaterami kapitalizmu. Firmy, które mogłaby zarżnąć godzinowa stawka minimalna wysokości proponowanych przez rząd 12 złotych, nigdy nie powinny powstać, gdyż nie stanowią żadnej wartości dodanej dla polskiej gospodarki. Miejsca pracy, które oferują, to żadne miejsca pracy, bo wszyscy do nich dopłacamy.

Wartość dodaną dla Polski stanowią bez wątpienia firmy, które potrafią uzyskiwać niezłą rentowność dzięki oferowaniu unikalnych produktów, posiadaniu dobrego pomysłu na biznes czy konkurowaniu efektywną organizacją pracy. Firmy, które rentowność uzyskują dzięki temu, że mają do dyspozycji prawie darmową siłę roboczą, nie stanowią żadnej wartości i powinny upaść jak najszybciej, gdyż jedynie zaśmiecają rynek – stanowią nieuczciwą konkurencję wobec tych, którzy niekoniecznie chcą robić biznes na wyzysku, a także powodują obniżenie rynkowych stawek oraz zniekształcanie oficjalnych statystyk rynku pracy.


Czyli, można się spodziewać ograniczenia imigracji, jeśli rozwalić ten lobbing i wprowadzić odpowiednie kary za zaniżanie płac poprzez napływ imigrantów, tak na dobry początek. Plus ta minimalna stawka godzinowa.

http://nowyobywatel.pl/2016/01/26/minim ... zwoitosci/
p1chrunch
 
Posty: 400
Dołączył(a): So, 15 sie 2009, 20:30

Re: Zależności między kapitalizmem a imigracją.

Postprzez superelektro Wt, 2 lut 2016, 16:35

Przeczytałeś przed wklejeniem powyższy tekst ? Coś mi się zdaje że nie. Kto prywaciazowi dopłaca do wynagrodzeń pracowniczych ? Możesz to doprecyzować ?
superelektro
 
Posty: 345
Dołączył(a): Wt, 20 wrz 2011, 13:59

Re: Zależności między kapitalizmem a imigracją.

Postprzez Abisall Wt, 2 lut 2016, 21:14

superelektro napisał(a):Przeczytałeś przed wklejeniem powyższy tekst ?

Nie za dużo oczekujesz od p1chrunch ?
Abisall
 
Posty: 188
Dołączył(a): Cz, 24 cze 2010, 10:21

Re: Zależności między kapitalizmem a imigracją.

Postprzez p1chrunch Śr, 10 lut 2016, 21:14

Przeczytałem, a tylko cytaty nie są moje.
p1chrunch
 
Posty: 400
Dołączył(a): So, 15 sie 2009, 20:30

Re: Zależności między kapitalizmem a imigracją.

Postprzez p1chrunch N, 17 kwi 2016, 14:31

http://xportal.pl/?p=25034 - dobry tekst na ten temat.
p1chrunch
 
Posty: 400
Dołączył(a): So, 15 sie 2009, 20:30

Re: Zależności między kapitalizmem a imigracją.

Postprzez p1chrunch N, 17 kwi 2016, 22:18

https://www.facebook.com/Zermatia/photo ... =3&theater

Z Zermatii. Facet siedział długo w Goldman Sachsie, którego prezesem jest Żyd Lloyd Blankfein, potem został przewodniczącym Katolickiej Międzynarodowej Komisji Migracyjnej (która nie reprezentuje papieskich interesów, bo jakże inaczej), założył Globalne Forum Migracji i Rozwoju no i był prokuratorem generalnym z ramienia irlandzkiej centro-prawicowej partii Fine Gael. Chodząca ekspozytura międzynarodowego kapitału nawołująca do demontażu państw narodowych. Oczywiście europejskich państw narodowych, bo przecież nie Japonii, Korei Południowej, Tajwanu czy Chin.


http://www.theguardian.com/world/2016/a ... n-official
https://www.youtube.com/watch?v=JaZ7FDr7hD0
http://www.bbc.com/news/uk-politics-18519395
http://www.economist.com/node/4267109

Obrazek

Przykładów mam więcej.
p1chrunch
 
Posty: 400
Dołączył(a): So, 15 sie 2009, 20:30

Re: Zależności między kapitalizmem a imigracją.

Postprzez moderator Wt, 19 kwi 2016, 18:45

Witam,

To jest forum dyskusyjne a nie linkownia, jeżeli masz coś do powiedzenia to pisz, ale jeżeli masz zamiar tylko linkować to temat możemy uznać za zamknięty.

Pozdrawiam
Moderator
moderator
 
Posty: 90
Dołączył(a): Śr, 6 gru 2006, 14:14

Re: Zależności między kapitalizmem a imigracją.

Postprzez Kamil_Rybnik Cz, 19 maja 2016, 15:24

Słowo kapitał pochodzi od łacińskiego „capita” (pol. głowa). Kapitał tworzą ludzie. Chcesz rozwoju gospodarczego? Jeżeli tak, to musisz albo zwiększać wydajność (nie da się tego robić w nieskończoność), albo mieć coraz to więcej ludzi do pracy. W przytoczonym przez ciebie tekście pokazano w jaki sposób można pozyskiwać pracowników. Czy to jest słuszne? To już inna kwestia.
Avatar użytkownika
Kamil_Rybnik
 
Posty: 51
Dołączył(a): N, 6 paź 2013, 15:06


Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość