Nareszcie mamy dobre żarcie w mieście !!!

Chcesz podzielić się problemami dzielnicy w której mieszkasz? Masz ciekawy pomysł lub inicjatywę, którą chcesz zarazić sąsiadów? To dobre miejsce!

Moderator: Moderator

Re: Nareszcie mamy dobre żarcie w mieście !!!

Postprzez Arteks Pn, 1 lut 2016, 12:20

@Demos e Totalis - jeśli już piszesz o jakichś paradoksach to jednym z większych jest niesamowite nasycenie centrum Rybnika punktami gastronomicznymi. Dla porównania w Sosnowcu trochę się naszukałem jakiegoś lokalu w którym możnaby usiąść i coś dobrego zjeść i w końcu wylądowałem w tamtejszej Plazie mimo że chciałem dać zarobić komuś lokalnemu... U nas nie ma takiego problemu bo na każdym kroku jest jakiś lokal. Kiedyś naliczyłem ich kilkadziesiąt w samym Śródmieściu! Każdy znajdzie coś dla siebie, a niektórzy uwielbiają sieciówki. ;) A jeśli komuś coś nie pasuje w żywieniu lokalowym - niech się zadowoli obiadem domowym. :)
Arteks

Postprzez Abisall Pn, 1 lut 2016, 13:25

Demos e Totalis napisał(a):Paradoks Rybnika polega na tym, że na ryneczku nie ma ani jednej knajpy (?!) z porządną kuchnią regionalną.

W "Bistro pod Hotelem" całkiem smacznie można taki a'la domowy posiłek zjeść - menu się zmienia ale dość często można było tam np krupnioka fajnego zjeść
Abisall

Postprzez dr Becker Pn, 1 lut 2016, 20:10

Abisall napisał(a):
Demos e Totalis napisał(a):Paradoks Rybnika polega na tym, że na ryneczku nie ma ani jednej knajpy (?!) z porządną kuchnią regionalną.

W "Bistro pod Hotelem" całkiem smacznie można taki a'la domowy posiłek zjeść - menu się zmienia ale dość często można było tam np krupnioka fajnego zjeść

Bistro pod hotelem jest drogie jak na swój standard, ale zawsze to jakaś opcja.
Natomiast Don Martinez jest tak bardzo nijaki że aż kiepski.
dr Becker

Postprzez Abisall Pn, 22 lut 2016, 09:57

Ktoś skorzystał już z nowej pizzerii? Sieciówka we franczyzie "Pizzeria 105" tam gdzie była Zoo Afryka a kiedyś "Rybniczanka". Stylizacja na PRL w ofercie nie tylko pizza ale i jakieś zupy widzę w menu
Abisall

Postprzez dr Becker Pt, 4 mar 2016, 18:40

Byłem ostatnio w pizzerii 105, dobra pizza i całkiem spora, fajne ciasto, mają też lane Tyskie - czego chcieć więcej? ;-)
Przetestowałem też pizzerię Izabell, ktoś pisał o za słonym cieście, ja tego nie odczułem ale ja generalnie lubię słone, pizza niezła ale nie zachwyciła i nie skłania żeby pójść tam jeszcze raz i spróbować jakiejś innej.
Byłem też w końcu w pizzerii Kiler - tragedia! Kelnerka przyniosła menu i już więcej się nie pokazała, czekaliśmy dobre 20 minut i w końcu pojechaliśmy do innej pizzerii. Zauważyłem że hamburgery zaczynają się u nich od 20zł - tym bardziej żałuję że Corvette padło, hamburgery były świetne wiele rodzajów i ceny przyzwoite.
Wygląda na to że z tych trzech pizzerii tylko do 105 wrócę i to pewnie nie raz.
Ostatnio edytowano Pt, 4 mar 2016, 23:45 przez dr Becker, łącznie edytowano 1 raz
dr Becker

Postprzez xxxx Pt, 4 mar 2016, 21:18

jeśli ktoś sie lubuje w napojach piwo podobnych to może ok
xxxx

Postprzez Technokrata So, 5 mar 2016, 10:40

Przetestowałem Stopiątkę, pizza jest w porządku, z całą pewnością dają więcej składników niż inne sieciówki, także to na plus, ceny rozsądne, pizze duże, sos gratis. Ale pizza nie zachwyciła, także jeśli chodzi o pizzę, to pozostanę przy moich ulubionych, rybnickich pizzeriach. Natomiast nie polecam ich dania obiadowego "stripsy" z kurczaka, panierka im się zbija podczas pieczenia i robią się twarde zbitki panierki, nieprzyjemna sprawa. No ale to przede wszystkim pizzeria. Dużym plusem dla mnie jest też możliwość płatności kartą przy dowozie.
Technokrata

Postprzez smr N, 6 mar 2016, 17:30

Jak byście widzieli w jakich warunkach to pizzę przygotowują to pewnie już byście pizzy w życiu do ust nie wzieli ;)
smr

Postprzez panoczek N, 6 mar 2016, 18:54

smr, podziel się swoimi przeżyciami i nazwami pizzerii :) Jako przestroga dla mnie, nałogowego zjadacza okrągłego przysmaku
panoczek

Postprzez Grzes20 Pn, 14 mar 2016, 14:20

Powiem krótko w Rybniku żadnego dobrego jedzenia nie uświadczycie. Mówię o normalnym jedzeniu a nie kebabowniach dla smarkaczy czy pizzeriach. Byłem już w każdej "restauracji" i totalne dno i wodorosty. Najbliżej gdzie można jakoś w miarę zjeść to Katowice.
Grzes20

Postprzez dr Becker Pn, 14 mar 2016, 17:23

Aj waj ;-)
dr Becker

Postprzez Arteks Pn, 14 mar 2016, 18:54

@grzes20 - jesteś pewien tego przykładu? Bo jak zaprosiłem klientkę z Katowic do naszej Masali to skomentowała, że takiego lokalu brakuje w Katowicach. :) Wydaje mi się, że w żadnym lokalu nie ma tak dobrego jedzenia jak to domowe ale jest sporo fajnych miejsc których nie ma się co wstydzić - i nie mówię o fast-foodach bo te omijam z daleka.
Arteks

Postprzez Benq Cz, 9 cze 2016, 19:59

Panie i Panowie, nie byłem w Rybniku od ponad pół roku. czy pojawił się w mieści jakiś nowy godny polecenia fast food, restauracja lub cokolwiek innego, gdzie można zjeść szybko i dobrze? Słyszałem, że na Kościelnej otwiera się jakaś burgerownia, a oprócz tego?
Benq

Postprzez Arteks Cz, 9 cze 2016, 23:36

@Benq - stary... cały wysyp. Don Martinez z dużym wachlarzem szybkiego jedzenia na Rynkowej, na Powstańców w d. Cytrusku jakiś lokal oferujący zarówno desery jak i burgery, w przejściu między Rynkiem a pl. Wolności uruchomiono niedawno wege-bar Baobab, a na pl. JPII bar Kratka w którym można zjeść typowo polskie potrawy. Jesienią uruchomiono nowy kebab w pasażu między Sobieskiego a Rynkiem. W gastronomii dzieje się u nas dużo i rzadko coś zamykają. :))) A to pewnie i tak nie wszystkie. Dr Becker będzie pewnie lepiej poinformowany.

A przy okazji, gdzie można w Rybniku zjeść dobrą zapiekankę z pieczarkami, takie wspomnienie z dzieciństwa? Kiedyś rewelacyjne były na Rynku tam gdzie teraz jest jubiler? Dajcie znać bo kilka tygodni mając czas na dworcu w Katowicach znalazłem jeden punkt z bardzo dobrymi zapiekankami a jak z tym u nas?
Arteks

Postprzez marys76 Pt, 10 cze 2016, 05:18

Arteks gdzie znajduje się pasaż "pomiędzy Sobieskiego a Rynkiem"? Coś takiego nie istnieje! Jeżeli chodzi ci o kebab po byłym "Greku" to znajduje się on w pasażu Sobieskiego 12.
marys76

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Życie w dzielnicach i na osiedlach