Moim Zdaniem

Jak oceniacie rybnickich polityków i samorządowców? Kogo widzicie we władzach Rybnika? Pytajcie prezydenta o sprawy w mieście! Piszcie, jakie macie uwagi do funkcjonowania instytucji w naszym mieście.

Moderator: Moderator

Moim Zdaniem

Postprzez laaant N, 11 paź 2015, 11:11

Przejrzałem wszystkie programy partyjne.Odjąłem od tego minusy za niezrealizowane obietnice .I co wyszło?
Ze są tylko trzy formacje pro POLSKA i pro POLACY
KUKIZ,KORWIN,SZYDŁO.
laaant
 
Posty: 109
Dołączył(a): Pt, 6 sty 2006, 21:03

Re: Moim Zdaniem

Postprzez piotrekdec N, 11 paź 2015, 12:43

fantastycznie, postaw zatem trzy krzyżyki
piotrekdec
 
Posty: 252
Dołączył(a): Wt, 20 lip 2010, 15:11

Re: Moim Zdaniem

Postprzez laaant N, 11 paź 2015, 14:50

pradziadek babcia i mama pasuje?
laaant
 
Posty: 109
Dołączył(a): Pt, 6 sty 2006, 21:03

Re: Moim Zdaniem

Postprzez piotrekdec N, 11 paź 2015, 15:47

osobiście nie masz jeszcze czynnego prawa wyborczego?
piotrekdec
 
Posty: 252
Dołączył(a): Wt, 20 lip 2010, 15:11

Re: Moim Zdaniem

Postprzez Arteks N, 11 paź 2015, 16:00

laaant napisał(a):Przejrzałem wszystkie programy partyjne.Odjąłem od tego minusy za niezrealizowane obietnice .I co wyszło?
Ze są tylko trzy formacje pro POLSKA i pro POLACY KUKIZ,KORWIN,SZYDŁO.


Kukiz - nie ma programu wyborczego poza JOWami, KORWIN - spośród całego licznego zaplecza został mu tylko Wipler, ten sam którego wyrzucono z PiS za ośmieszanie swoimi wyczynami partii, nawet młodzi ludzie którzy głosowali na Korwina w wyborach do europarlamentu są zażenowani jego zachowaniem i wypowiedziami. To jest jakiś kosmita, idealny nawiedzony gość na przywódcę jakieś sekty, a nie człowiek który mógłby coś zrobić w parlamencie poza zamieszaniem. Szydło - byli już u władzy w latach 2005-07 i czy coś dobrego po nich zostało czy też większość to złe wspomnienia związane z Ziobrem, Maciarewiczem, Kamińskim? Zapytasz się na kogo więc głosować? Też mam taki dylemat ale na pewno nie na te "trzy".
Arteks
 
Posty: 1468
Dołączył(a): N, 18 wrz 2005, 22:06

Re: Moim Zdaniem

Postprzez laaant N, 11 paź 2015, 17:57

Jowy moim zdaniem nie potrzebują żadnego programu wyborczego bo to jest czyste oszustwo.
Ja jowy widzę tak.Wybieramy sobie człowieka do którego mamy zaufanie w każdym okręgu.Jeżeli chcemy ustalić na co wydac budżetowe pieniądze,to każdy wypełniający pit procentowo określa ile z zapłaconego podatku chciałby dać i na co.I mamy czysto w papierach.
Ustalamy sobie cele w każdym regionie.Np rybnik.Co jest priorytetem światełka na kamienicach czy invest w zakłady pracy.
Centralne ogrzewanie zasilane globalnie z elektrowni, elektrociepłowni czy jeszcze w tym ciepła woda aby był większy zbyt na węgiel przez cały rok.Cały system głosowania każdego podatnika jest prosty każdy ma nadany pesel i nip.I ty decydujesz co chcesz żeby było a co nie.Piszesz o wiplerze o tym przypadku kiedy na niego czekały kamery z policją? Mistrzowie manipulacji zrobią wszystko aby zamącić. Przytoczę słowa posła k z byłym prezydentem k ...Nie możesz chodzić sam,bo podrzucą ci jakąs pijaną k... pod koła......to z nagrań w sowie.
Co do szydło to uważam że 4 lata w nowym rządzie będzie 4 latami dla narodu.Petru zapytany czy opodatkuje kartele odwrócił się tyłem.
W formacji pani Nowackiej większość to byli sbecy lub nowe pokolenie.Na pytanie czy zrobi pani dekomunizację - nie widziałem u kobiety tak wielkich oczu.Głosowałem przedostatnio na palikota na program.I co? zajął się trzeciorzędnymi problemami.Szydło ale po obejrzeniu filmu kto naprawdę rządzi polską podziele rodzine na pół Szydło i Kukiz.Młodzież już zdecydowała Kukiz.
laaant
 
Posty: 109
Dołączył(a): Pt, 6 sty 2006, 21:03

Re: Moim Zdaniem

Postprzez laaant N, 11 paź 2015, 19:07

A zapomniałbym o PO PSL.250 afer na miliardy,decarbonizacja,wygaszanie przemysłu,300 milionów wydane na elektrownię atomową której jeszcze nie ma ect ,ect.Wychodzi z oceny naszego narodu na portalach internetowych że to jest platforma obywatelska unii europejskiej realizująca cele pani merkel właścicielki unii.Psl najlepiej opisał pan Palikot.Nie powtórzę tego.Pani kopacz zapytana czy mówi w programach niemieckiej telewizji TVP o całym okresie 8 lat czy o ostatnim roku zrobiła takie same oczy jak pani nowacka.
laaant
 
Posty: 109
Dołączył(a): Pt, 6 sty 2006, 21:03

Re: Moim Zdaniem

Postprzez Abisall N, 11 paź 2015, 21:18

aby był większy zbyt na węgiel przez cały rok

Czyli proponujesz aby znowu wszyscy topili kasę w niewydolne i nieudolne polskie kopalnie... Bo jak rozumiem wytwórcy energii obligatoryjnie zmuszeni by byli do kupowania węgla z naszych kopalń po cenach dwukrotnie wyższych od cen światowych
Abisall
 
Posty: 187
Dołączył(a): Cz, 24 cze 2010, 10:21

Re: Moim Zdaniem

Postprzez laaant Pn, 12 paź 2015, 04:50

Ekonomia prowadzenia przedsiebiorstwa nie polega na topieniu kasy.To ci powie każdy przedsiębiorca.Spółki z udziałem skarbu państwa to idealne miejsce do przekretów.To sposób na wydojenie i dobicie przedsiębiorstwa.KIlof - taki przykład. Na wolnym rynku kosztuje 50 zł.Kumple -dostawcy materiałów sprzedają kopalni za 500.Policz sobie asortyment.Szwindle ubezpieczeniowe podwykonawcze ect.Pan kulczyk złożył propozycję zakupu kilku kopalń.Ogłupiło go???Przez jego ręce przechodziła każda tona z rosji.Z polskiego węgla można pozyskiwać grafen i to jest jego przyszłość.Co do opłacalności to bardzo dużo złego robią tzw związki zawodowe.Nie bede tu się na ich temat rospisywał.Ale napiszę na przykladzie chwałowic.Ile ludzi niepotrzebnych siedzi na tej łopacie górnika?? Czy właściciel zatrudniałby tyle niepotrzebnego balastu? Mam zdięcie zarządu kopalni z 38 roku. Pozostałość z komuny ciąży na tych zakladach do dziś.Koniunktura na wszystko jest różna w różnym czasie.Dzisiaj robi się najlepszy biznes na telekomunikacji.2012 biedronka.Po biedronce sektor bankowy.To prawda ze ceny są niskie na świecie.Ino powiedz mi czy do sprowadzanego węgla polska dobijała podatki jak do swojego? Ja górnictwo widzę tak .Spółki pracownicze i pokula sie jak powinno.Górnicy zrezygnowali ze wszystkich obciążeń a jak myślisz ,co zrobił balast????
Donesmarck kidy była zła koniunktura zatrudniał ludzi na turnusy 2 tygodnie robił francik a2 tygodnie juzik.Radził sobie bo chciał.
laaant
 
Posty: 109
Dołączył(a): Pt, 6 sty 2006, 21:03

Re: Moim Zdaniem

Postprzez superelektro Pn, 12 paź 2015, 09:59

Arteks, z Ciebie to jednak wesoły człowiek jest. Ostatnio co napiszesz to mnie rozśmieszasz. Z Twoich tekstów wnioskuję że jesteś dorosły, a jednak tak jak by nie do końca. Myślę że znasz określenie i wiesz co to jest socjotechnika. W największym skrócie wygląda to tak. Niech piszą źle czy dobrze ważne że z nazwiskiem. I to co Korwin robi i mówi kontrowersyjnego właśnie po to aby o Nim pisali Ty i inni bierzecie za dobrą monetę. W jaki inny sposób miał by się przebić do mediów ? Wykupić płatne reklamy ? Kto poza tymi co u żłobu, może sobie pozwolić aby wydać kilkanaście milionów na kampanię wyborczą ? Oni wydają nasze pieniądze aby przekupić niezdecydowanych i tych co są przeciw. Stąd taki nacisk aby utrzymać finansowanie partii z budżetu. Fajnie wydaje się cudze. Też bym tak chciał. Z drugiej strony rośnie sprzeciw aby to nadal utrzymywać. Czemu ktoś kto chciał by wspomagać np. Nowoczesną czy Zielonych musi dodatkowo wspomagać Partię Odjechanych ? A kogo nie ma w mediach tego nie ma w ogóle. Niestety.
superelektro
 
Posty: 345
Dołączył(a): Wt, 20 wrz 2011, 13:59

Re: Moim Zdaniem

Postprzez laaant Pn, 12 paź 2015, 11:00

Wiem.Mistrzami w tym są antypolski TVN i niemiecka TVP.Ale kto by mi uwierzył?
laaant
 
Posty: 109
Dołączył(a): Pt, 6 sty 2006, 21:03

Re: Moim Zdaniem

Postprzez Afordancja Pn, 12 paź 2015, 11:55

superelektro napisał(a): W największym skrócie wygląda to tak. Niech piszą źle czy dobrze ważne że z nazwiskiem. I to co Korwin robi i mówi kontrowersyjnego właśnie po to aby o Nim pisali Ty i inni bierzecie za dobrą monetę. W jaki inny sposób miał by się przebić do mediów ? Wykupić płatne reklamy ?


Jesteś z tych co to wierzą w genialność mistrza, że cokolwiek powie to jest w tym jakaś strategia? ;)
Zgadzam się z Areksem, to zwykłe pajacowanie. Pomyślałeś, że gdyby to była taka genialna strategia to już głupi lud by dał się zwieść i Korwin miał by te 15%, ale widać lud za głupi na strategię Korwina...

Człowieku.. dajesz się zwieść, Korwin taki jest nic więcej, a tłumaczy się tylko tak, że to niby dla popularności. Wyskoczył "głupi" Kukiz i od strzału zgarnął procenty bez genialnej strategii, krzyknął parę hasełek typu pieprzyć rząd, Jowy itd. i już miał (no ale się chłopina wypalił) niech się Korwin uczy jak się to robi. Gdyby nie Wipler prawdopodobnie byłby jeszcze niżej.
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Avatar użytkownika
Afordancja
 
Posty: 867
Dołączył(a): Wt, 31 maja 2011, 11:27

Re: Moim Zdaniem

Postprzez superelektro Wt, 13 paź 2015, 09:24

Afordancja,, pomimo że w 95% zgadzam się z Korwinem, a z upływem czasu ten % rośnie, to dwukrotnie zagłosowałem na obecnych rządzących. Jak się okazało o dwa razy za dużo i ten sam błąd popełniła głupia większość do której jak by nie było też należałem. Co jednoznacznie wskazuje że wiekszość jednak jest głupia. Zgodnie z teorią Korwina. Jeżeli nie stanie się cud to wybiorą ich po raz trzeci. Tym razem jednak już beze mnie. Może nie tyle zmądrzałem ale o ile dwa razy można się pomylić to za trzecim i każdym następnym byłby to już kretynizm do n-tej potęgi gdyż nie można oczekiwać że doświadczenie wykonywane w identycznych warunkach i przy użyciu tych samych składników za którymś razem da inny niż wcześniej wynik. Za pierwszym razem dałem się nabrać na hasła które głosili tj.niskie podatki i podobne pierdoły. Za drugim razem na hasło że 4 lata to za mało żeby cokolwiek zmienić. Po 8 latach nie dam się nabrać na nic i zagłosuję na kogoś innego. Prawdopodobnie na Korwina. który przynajmniej nie obiecuje że komukolwiek " coś da ". A ponieważ wygląda na to że dotrzymuje danego słowa ( casus Boni ) to wierzę że nie da ale i nie zabierze jak twierdzi. Coś może się z tego " urodzić " szczególnie po tym kiedy udało się Korwinowi przekonać Mariana Kowalskiego do startu z listy KORWIN. Za Marianem pójdą jego zwolennicy i .......oby. Chciał bym móc się o tym przekonać ale chyba nie będzie mi dane gdyż rozdawnictwo ( na papierze ) i obiecanki dopiero się rozkręcają. A potem będzie jak zawsze. Bo wicie, ...rozumicie, ....bo Bruksela ....itp. Kukiza moim zdaniem już można spisać na straty. Najwidoczniej sukces uderzył Mu do głowy chociaż jako artycha powinien być na to uodporniony. Braun jak dla mnie jest zbyt kościólkowy, ilekroć Go słyszę to mam odruch wymiotny bez względu na to co mówi. Nowoczesna to PO bis. Z komuchami mi nie po drodze. A z obrotową PSL też nigdy się nie identyfikowałem. Zostaje mi więc tylko KORWIN z nadzieją że nie zrobi jak poprzednicy. Odsłuchałem wypowiedzi Korwina w sprawie zalewu islamskiego z roku bodaj że 1989. Mówił dokładnie to samo co obecnie z czego wynika że nie jest chorągiewką i nie zmienia swoich poglądów na pewne sprawy w zależności od tego z której strony wiatr powieje. Zobaczymy, będzie ciekawie.
superelektro
 
Posty: 345
Dołączył(a): Wt, 20 wrz 2011, 13:59

Re: Moim Zdaniem

Postprzez mwojciechowska Wt, 13 paź 2015, 09:25

Mnie żadne partie nie przekonują...
mwojciechowska
 
Posty: 12
Dołączył(a): Pn, 14 wrz 2015, 07:58

Re: Moim Zdaniem

Postprzez superelektro Wt, 13 paź 2015, 09:32

Czyli jesteś z tych którzy mają to w d...e aby potem móc powiedzieć z czystym sumieniem, " ja na nich nie głosowałam " i móc przez następne 4 lata narzekać jak to jest źle. Wypisz wymaluj moja ślubna, której przynajmniej mogę wytknąć że nie ma prawa narzekać jeżeli nie chodzi na wybory.
superelektro
 
Posty: 345
Dołączył(a): Wt, 20 wrz 2011, 13:59

Następna strona

Powrót do Polityka, samorząd, instytucje publiczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości