Lokalny rynek pracy

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Re: Lokalny rynek pracy

Postprzez lucynaaaa Cz, 1 sty 2015, 15:14

Witam ja poszukując pracy słyszę "my " zatrudniamy tylko na umowę zlecenie i nie powiem czego dostaje, bo pracodawcy nie zdają sobie sprawy że może ktoś chce związać swoją przyszłość z danym zakładem na dłużej bo co mi po pół roku, kiedy zależy mi na tym żeby zdobyć doświadczenie i pracować. Sama miałam taką sytuacje że pracowałam na produkcji 2 lata byłam w pracy na każde zawołanie właśnie dlatego że mi zależało na stawce 1280 i zwolniono mnie a na moje miejsce zatrudniono emeryta . Mała riposta na temat wymagania Doświadczenia od potencjalnych przyszłych pracowników jak słyszę bo Pani nie ma doświadczenia to mam kryzys a jak widzę że to samo ogłoszenie pojawia się po 2 tyg , to mój komentarz jest taki można mieć 20 lat doświadczenia a jak nie będzie się chciało pracować, to nic nie zrobicie a są osoby które nie mają Doświadczenia ale mają szczere chęci podjąć każdą pracę i będą pracować. Morał z tego jest taki trzeba chcieć pracować :) W Nowym Roku życzę abyśmy byli pozytywnie zapracowani :)
lucynaaaa

Postprzez superelektro Pt, 2 sty 2015, 10:09

A czego się spodziewasz jeżeli aby pracownik dostał do reki 1200 zł to pracodawca musi wyłożyć ponad 1900 ? Dziwię się że w ogóle chcą jeszcze zatrudniać na umowę. Moim zdaniem pracownik powinien otrzymać wszystko co zarobił a co z tym zrobi to jego sprawa.
superelektro

Postprzez superelektro Pt, 2 sty 2015, 10:27

rzyt, dobre. Niektórzy nie czują tej drobnej różnicy pomiędzy pracować a być zatrudnionym.
superelektro

Postprzez Arteks Pt, 2 sty 2015, 11:02

rzyt napisał(a):Dziwne zjawisko, które obserwuję ostatnio - nie można znaleźć pracownika na etat w kwiaciarni. Każda kandydatka chciałaby pracować na 4-5 godzin bez umowy. Na pytanie dlaczego? Bo tak jej pasuje.

Dziwi cię to? Przynajmniej 2/3 bezrobotnych nie chce pracować nigdzie na etat. Połowa z nich z powodu tego, że ma różnego rodzaju fuchy lub wyjeżdża na pewne okresy za granicę lub ma dobrych sponsorów, druga połowa bo ma dwie lewe ręce i im się nie chce... Tylko 1/3 bezrobotnych to osoby które chcą pracować i aktywnie poszukują pracy i życzę ci aby z tej grupy udało ci się kogoś zatrudnić. :)
Arteks

Postprzez Arteks N, 19 lip 2015, 21:09

Często widzę ogłoszenia o pracę w DB Schenker w ogólnopolskiej prasie/webstronach. Tym razem dla ciekawości publikuję linka ale pewnie ściągną na to stanowisko kogoś z daleka, a nasi będą jak zwykle narzekać... http://www.rynek-kolejowy.pl/praca/534
Arteks

Postprzez Arteks Śr, 26 sie 2015, 13:06

Właśnie się dowiedziałem, że DB Schenker chce zlikwidować swój duży oddział w Sosnowcu. Po wcześniejszej likwidacji zaplecza w Zabrzu - Rybnik będzie dla nich główną bazą remontową i użytkową taboru w Polsce. Część z załogi z Sosnowca dostała propozycję przeniesienia się do Rybnika. Z jednej strony to kolejny przykład na to, że zachodni inwestorzy nie tylko inwestują pieniądze i tworzą miejsca pracy ale... czasami likwidują coś co dobrze funkcjonowało przez dekady i likwidują przy okazji miejsca pracy. Całe szczęście że akurat na tym Rybnik skorzysta ale mogło być odwrotnie :/
Arteks

Postprzez sesja_dzieci Śr, 26 sie 2015, 19:30

Witam
szukam pracownicy do zakładu fotograficznego.
Najlepiej z Niedobczyc.
Wymagania -
* znajomość i obsługa PS!
* Umiejętność wykonywania zdjęć
* obsługa ksero,faks,drukarki itp.
Praca od zaraz.
fotoaneta@op.pl
sesja_dzieci

Postprzez adamb Cz, 27 sie 2015, 13:45

PS to Play Station tak ?
adamb

Postprzez Afordancja Cz, 27 sie 2015, 20:49

adamb napisał(a):PS to Play Station tak ?

Nie, jak by tak było to był by numerek ;)

Ale nie zaśmiecajmy, ogłoszenie o prace, więc może komuś się "przyda".

PS.
PS to jak do mniemam (i Ty pewnie też) PhotoShop (albo i nie, ja tam w sumie nie wiem, ale zakładam, że ludzie z branży wiedzą)
(jak byś zobaczył ogłoszenie z mojej branży to tam pełno takich skrótów które dla kogoś z zewnątrz są nierozszyfrowywalne. A z branży wiele mówią)
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez maszmnie Cz, 10 wrz 2015, 12:53

Mnie denerwuje fakt, że często starasz się pisząc i wysyłając CV, a ludzie do ciebie na ty.... Brak szacunku na samym początku współpracy
maszmnie

Postprzez piotrekdec So, 12 wrz 2015, 08:44

Mnie denerwuje fakt, że często starasz się pisząc i wysyłając CV, a ludzie do ciebie na ty.... Brak szacunku na samym początku współpracy

jakie masz natomiast zdanie o wysyłaniu CV jako załącznik do maila o zerowej treści,
dlaczego należy przypuszczać, że to CV jest chęcią znalezienia pracy? i jak tu mówić o szacunku do ewentualnego pracodawcy?;
niestety ale to o czym piszę to nie jednostkowy przypadek;
ps. pomijam już (to raczej sprawa miniona) wysyłania maili z CV z adresów amorki.pl czy inne zrobiecidobrze.com
piotrekdec

Postprzez mwojciechowska Śr, 16 wrz 2015, 07:56

Co racja, to racja z tymi amorkami ;-)
mwojciechowska

Postprzez Arteks N, 27 wrz 2015, 18:32

Rettig będzie uruchamiał nową linię produkcyjną. Ktoś wie czy wiąże się to z budową nowej hali i zwiększeniem zatrudnienia?
Arteks

Postprzez stopa Pn, 28 wrz 2015, 18:28

Z tego co wiem to od jakiegoś czasu szukają pracownikow, ale jest z tym problem. Wymagane jest wykształcenie zawodowe, a większość podań to z wykształceniem podstawowym! Okazuje się, że na naszym rynku trudno o takich pracowników. Statystycznie na 50 podań jest 48 po podstawówce i 2 po gimnazjum. Pozdrawiam.
stopa

Postprzez Arteks Pn, 28 wrz 2015, 18:37

stopa napisał(a):Z tego co wiem to od jakiegoś czasu szukają pracownikow, ale jest z tym problem. Wymagane jest wykształcenie zawodowe, a większość podań to z wykształceniem podstawowym!

Dzięki za ciekawy wpis który tylko potwierdza, że edukacja w tym kraju kompletnie rozmija się z potrzebami, a zaniedługo będzie trzeba sprowadzać fachowców z Ukrainy bo tu nie będzie miał kto pracować. Nasi bezrobotni przeważnie nie szukają pracy i jeszcze mają pretensje do... Urzędów Pracy zamiast do siebie.

A oni rozbudowywują jakieś hale? Wiesz co będą produkować?
Arteks

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes