POMYSŁ NA BIZNES W RYBNIKU ?

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Re: POMYSŁ NA BIZNES W RYBNIKU ?

Postprzez rybaks Śr, 16 sty 2013, 12:47

Ładowanie się teraz w tradycyjny biznes moim zdaniem nie ma sensu. Czeka na nas recesja - sprzedaż będzie malała. Jedyne co ma sens, to lokowanie środków w nieruchomości, szczególnie nieruchomości magazynowe. Oferty takie jak ta - [spam]Magazyny dadzą zysk, ale musisz mieć najpierw duży kapitał. W bazach jartomu pojawia się coraz więcej nieruchomości magazynowych z dobrymi wycenami. Trzeba mieć tylko środki na ich przejęcie.
rybaks

Postprzez Arteks Śr, 16 sty 2013, 13:05

rybaks napisał(a):Ładowanie się teraz w tradycyjny biznes moim zdaniem nie ma sensu. Czeka na nas recesja - sprzedaż będzie malała.

Tak, najlepiej założyć ręce rybaks i nic nie robić bo... jest kryzys. Co za jałowe myślenie... :/
Arteks

Postprzez gagarinka90 Śr, 16 sty 2013, 14:04

Ja już o tym kryzysie słyszę od ponad 10 lat..i nowe działalności powstają i całkiem dobrze się mają;)
gagarinka90

Postprzez rybaks Cz, 31 sty 2013, 12:59

Nie twierdzę, że najlepiej usiąść i nic nie robić - po prostu ładowanie się w inwestycje, które nie dają pewnego zwrotu z nich, nie ma raczej większego sensu.
Podałem ci przykład nieruchomości Jartomu jako pewniak. Nawet jeśli działka traci na wartości to i tak odbuduje swoją cenę. Podobnie zresztą jak magazyny i inne nieruchomości inwestycyjne.
rybaks

Postprzez mirkaa Wt, 25 sie 2015, 07:47

A mnie wciąż brakuje sklepów "z duszą".
Zobaczcie - biznes można zrobić nawet na książkach o ile właściciel robi to z autentyczną pasją. Myślę, że warto zastanowić się w czym jesteśmy dobrzy, niekoniecznie musi to być spójne z naszym wykształceniem. Mnie brakuje małych cukierni, piekarni, sklepów z warzywami gdzie znajdę poza towarem człowieka. W dobie wszechobecnej masowości, wirtualności takie kontakty "face to face" są bezcenne. Oczywiście to wszystko musi mieć ręce i nogi tzn. lokalizacja lokalu, styl lokalu też są bardzo ważne.
mirkaa

Postprzez ania84 Wt, 25 sie 2015, 21:56

Brakuje Ci sklepu z duszą? to zerknij sobie na Kościelną obok baru sushi. Znajdziesz tam właśnie taki sklep z duszą, nawet fajnie się nazywa "ŁAŁ rękodzieło i kwiaty"
ania84

Postprzez Abisall Śr, 26 sie 2015, 08:01

Czyżby jednak przenosiny z Reymonta nie dały spodziewanego efektu i trzeba posiłkować się mało subtelnymi metodami aby zareklamować geszeft - żenujące.
Abisall

Postprzez Arteks Śr, 26 sie 2015, 10:58

Abisall napisał(a):Czyżby jednak przenosiny z Reymonta nie dały spodziewanego efektu i trzeba posiłkować się mało subtelnymi metodami aby zareklamować geszeft - żenujące.

Czy to jest żenujące? Bądźmy bardziej wyrozumiali wobec osób którzy chcą przedstawić jakieś niszowe biznesy. Co innego reklama jakichś sieciówek albo korporacji czy jakichś instytucji finansowych. Ale jakiś sklepik z rękodziełem... Ja nie mam nic przeciwko. Nawet podziwiam ludzi którzy w dzisiejszych czasach chcą iść w takim trudnym kierunku jak rękodzieło.
Arteks

Postprzez Abisall Śr, 26 sie 2015, 15:09

No to niech otwarcie napisze " słuchajcie jesteśmy właścicielami sklepiku takiego a takiego , zapraszamy etc" a nie "Ojej sklepik z duszą taki fajny jest tu i tu i ślicznie się nazywa"
Abisall

Postprzez ania84 Śr, 26 sie 2015, 17:42

Taki sklep był na Reymonta? Jak widzę jesteś bardziej zorientowany niż ja, bo ja trafiłam na nich przypadkowo idąc na suchi. Mniemam, że to Ty jesteś właścicielem i robisz reklamę rozdmuchując krótką notkę. Ach! (Dla informacji więcej odpowiedzi z mojej strony nie będzie).
ania84

Postprzez Abisall Śr, 26 sie 2015, 18:01

Ach jak "szprytnie" - ot szłam na sushi i zobaczyłam i mimo że konto mam od 7 lat i nigdy słowa nie napisałam to akurat teraz musiałam wskazać palcem sklepik z duszą... Litości
Abisall

Postprzez marekm2 Śr, 17 paź 2018, 14:03

moim zdaniem pozycjonowanie stron to całkiem dochodowy biznes:
http://masalski.com.pl/pozycjonowanie-stron/
marekm2

Postprzez Rybniczankaaaa N, 13 sty 2019, 21:49

A co myślicie o korzystaniu z outsourcingu? Mam firmę, ale zastanawiam się jak to wszystko wygląda w praktyce. Firma https://seito.pl oferuje klientom usługi związane z organizacją transportu wewnętrznego oraz obsługą linii produkcyjnych. Jak wygląda kwestia rozliczeń? Jedna faktura raz w miesiącu za taką "pomoc"? Koleżankę wyciągnęli praktycznie, gdy firma już upadała.
Rybniczankaaaa

Postprzez layla Pn, 14 sty 2019, 17:36

Czy widzieliście juz oferte http://nfg.pl/ ? Jest to firma, dzięki której nie będziecie musieli juz czekać, aż klient Ci zapłaci. Wystarczy, że posiadasz fakturę , a firma eFaktoring NFG zapłaci Ci pieniądze odrazu, które po jakimś czasie zwracasz we wczesniej ustalonym terminie. Jeżeli jestescie zainteresowani to wszystko dokładnie jest opisane, mozecie rowniez skontaktowac sie telefonicznie.
layla

Postprzez dawny_mieszkaniec Cz, 7 mar 2019, 09:22

Temat nieco stary i pewnie już pomysł masz, ale zastanawiam się czy coś takiego jak pompy ciepła czy rekuperacja mogłoby wypalić. Tutaj jest artykuł jak to działa - http://bm-pompyciepla.pl/rekuperacja/ - a przecież teraz tyle stawiają na tą ekologie i czyste powietrze, że raczej klientów złapiesz. Domyślam się jednak, że koszty takiej działalności mogą być spore i samo przeszkolenie jak to prawidłowo zamontować też nie będzie tanie. Nie namawiam, ale pisze to jako luźną propozycję do ewentualnego rozważenia, jeśli masz dość spory budżet.
dawny_mieszkaniec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes