Osiedle Elektrownie Rybnik Nowe mierniki na kaloryferach

Chcesz podzielić się problemami dzielnicy w której mieszkasz? Masz ciekawy pomysł lub inicjatywę, którą chcesz zarazić sąsiadów? To dobre miejsce!

Moderator: Moderator

Osiedle Elektrownie Rybnik Nowe mierniki na kaloryferach

Postprzez tomsita83 So, 29 lis 2014, 17:02

Witam Sredecznie
Sprawa dotyczy montowanych rok temu mierników zużycia energii cieplnej na kaloryferach na osiedlu przy Elektrowni Rybnik.
Zamontowali nam te do zdalnych odczytów, zastosowano technologie, która pozwala na czytanie za pomocą anteny odbiorczej.

Wszystko byłoby pięknie i ładnie, gdyby nie to, że Administracja odczytuje u mnie w mieszkaniu podwójne zużycie w stosunku do lat poprzednich. Pomimo, że NIE zainstalowali takiego miernika na grzejniku w łazience to i tak zużycie jest podwójne. Jest w ogóle nie realne i zastanawiam się czy dużo osób ma taki sam problem, że nagle golą podwójnie.
tomsita83

Re: Osiedle Elektrownie Rybnik Nowe mierniki na kaloryferach

Postprzez niuti N, 30 lis 2014, 22:16

co masz na myśli, że liczą podwójnie? Szybciej nabijają impulsy z tym się mogę zgodzić bo sam to obserwuje u siebie. Jestem ciekaw rozliczenia. Jak będę miał sporą dopłatę to napewno będę się odwoływał od owego rozliczenia.
Jest jeszcze jedna sprawa, nowe mierniki są montowane wyżej niż stare co zapewne przekłada się na większe nabijanie, w końcu grzejnik grzeje górą mocniej. :evil:
niuti

Postprzez Benq N, 7 gru 2014, 14:58

Szybciej nabijają, bo mają inny przelicznik rozliczeniowy w stosunku do starych podzielników ciepła. Czy tak ciężko to zrozumieć? Motłoch tego nigdy nie zrozumie chyba, pomimo tego, że powtarza się to ludziom przy wymianie i odczytach.
Benq

Postprzez niuti Pn, 8 gru 2014, 12:02

@Benq tego nikt nie mówi (napewno nie mnie), chyba, że Tobie albo Ty jak montujesz. Co znaczy inny przelicznik? Może opisz zasadę działania takiego podzielnika i przelicznika w stosunku do starego. Chętnie poznam.
niuti

Postprzez JagodaW So, 3 sty 2015, 22:15

też jestem ciekawa jak z tym pomiarem nam wyjdzie.. zobaczymy nie ma co się spinać za wczasu ;)

Teraz mam sprawę z innej beczki. Piszę tu bo jest to temat z osiedla naszego i może przekaz dotrze do konkretnych mieszkańców;)
A więc : jeśli mają Państwo lub znają kogoś kto chciałby wynająć garaż na Mglistej to proszę o kontakt w prywatnej wiadomości .
Dziękuję z góry ;)
JagodaW

Postprzez Majkel__ Wt, 10 lut 2015, 13:41

W końcu nie będzie wietrzenia mieszkań zimą przy odkręconych kaloryferach co miało miejsce przez ostatnie lata kiedy na innych osiedlach w Rybniku pod kocami ludzie siedzieli przy zakręconych kaloryferach ;-)
Majkel__

Postprzez gorkaz55 Pt, 15 maja 2015, 09:24

Tylko głupi polski lokator RSM daje się naciągnąć na podzielniki prawdziwym rozliczeniem Energi cieplnej jest licznik GJ. tak jak w Jastrzębiu na Marusarzówny
gorkaz55

Powrót do Życie w dzielnicach i na osiedlach