"Oczko" w parku obok Reala.

Chcesz podzielić się problemami dzielnicy w której mieszkasz? Masz ciekawy pomysł lub inicjatywę, którą chcesz zarazić sąsiadów? To dobre miejsce!

Moderator: Moderator

"Oczko" w parku obok Reala.

Postprzez dziera N, 19 sty 2014, 15:11

Witam, czy jest ktoś kto zna odpowiedź na pytanie kto jest zarządcą terenu-małego parku obok Reala? Czy kupił to od miasta z całym terenem na którym stoi market i parking Real? Czy też należy ten teren już do miasta bo jest za ogrodzeniem marketu a Real przy wykupie terenu tylko zgodził się na stworzenie tego "czegoś"? Do czego zmierzam, chodzę tam dość często z córką bo lubi biegać po mostku, ale na litość boską czy włodarze naszego miasta do jasnej cholery nie zauważają problemu jaki tam jest syf? Nie umieją ruszyć dupska i walnąć pięścią w stół żeby to szambo oczyścić, albo wogóle zlikwidować i zrobić jakąś skarpę z kwiatkami albo nie wiem, siłownię zewnętrzną? Przecież to co tam jest to jest jeden wielki gnój. Brakuje tylko pływających psich klocków po powierzchni. Wstyd mi jako mieszkańca że w miarę ładny teren gdzie można usiąść ma na środku gnojówkę. WSTYD I ŻENADA.
dziera

Re: "Oczko" w parku obok Reala.

Postprzez jojo N, 19 sty 2014, 15:48

dziera a pytałeś w UM zanim zapytanie postawiłeś na forum?
jojo

Postprzez dziera N, 19 sty 2014, 20:48

heh nie ale zamierzam.A forum jest po to by pytać, rozmawiać itd. Bo chyba nie po to by sobie po prostu było. Nie uważasz?
dziera

Postprzez jojo Pn, 20 sty 2014, 10:04

ale mi chodziło przede wszystkim o porządki na tym terenie albo zadzwoń do SM.
jojo

Postprzez Przemek22 Pn, 20 sty 2014, 12:24

Skwer "Piownik" na pewno należy do miasta, w lato co kilka dni porządki tam robi RSK, ostatnio widziałem ich jakoś w listopadzie.

Strona ZZM Rybnik http://zielen.rybnik.pl/index.php?id=tuk

Niestety ale większość syfu pochodzi tam od debili którzy dokarmiają gołębie i to w ilościach hurtowych sypiąc wręcz kilogramami, oraz spory problem to pijaczki na ławeczkach, szczególnie wieczorem. :/

Wczoraj wieczorem o dziwo widziałem w parku policje :-)

Dno stawu jest wyłożone specjalną folia która niestety się unosi gdy wody za mało :/ Ogólnie to ten stawik ma naturalny przypływ wody, nie jest sztucznie stworzonym zbiornikiem, więc likwidacja raczej nie wchodzi w grę. Zanim wybudowano REAL stawik był większy :)
Przemek22

Postprzez drozdaxxx Pn, 20 sty 2014, 16:35

Tym stawem, to chyba rsk się zajmuje. A tego syfu nie opanujesz. Mimo tabliczki "nie karmić gołębi" ludzie to ignorują i syfią na potęgę. A menele, to są w każdym parku i ich w żaden sposób się nie pozbędziemy.
drozdaxxx

Postprzez jojo Pn, 20 sty 2014, 16:55

gołębi i meneli można się pozbyć z każdego parku w Rybniku tylko trzeba zamówić sokolnika i jednego ze sztucerem.
jojo

Postprzez shonya Pn, 20 sty 2014, 20:36

rynkowym gołebuom nawet sokolnik za 40tys zł nie straszny :mrgreen:
ale może te spopd reala bardziej bojaźliwe :P
shonya

Postprzez dziera N, 26 sty 2014, 19:35

Ja rozumiem, że oczko było, jest i pewnie będzie, ale mi chodzilo o to żeby go czyścić i tyle. Zadbać o ten syf który jest w nim. Bo wokół nie jest źle, jest czysto tylko to nieszczęsne oczko psuje wszystko.
dziera

Powrót do Życie w dzielnicach i na osiedlach