Internetowy Sklep Spożywczy.

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Internetowy Sklep Spożywczy.

Postprzez dam_prace Pn, 14 paź 2013, 16:08

Witam, plan prosty, jak w temacie, oferta sklepowa 15.000 produktów w tym papierosy, alkohol, nabiał, mięso i wędliny lokalnych producentów (tomaszny, berger, woźniczka, jantar) oraz tych globalnych, świeże warzywa (prosto z pojemnika a nie dotykane przez 10 osób zanim 11 zakupi), ceny niższe niż w najtańszych sklepach ( tak własny magazyn dla kilku sklepów, a forma sprzedaży, online to tylko dodatek do bieżącej działalności), dowóz codziennie i to gratis!
Czy na co dzień byście korzystali z takiej formy robienia zakupów? Tanio Komfortowo Szybko i Bezpiecznie?

Sklep oferowałby dowozy od 8 do 22.

Poproszę o konstruktywną ocenę, krytykę, wszystko przyjmę na klatę.

Flota 2 samochody typu Citroen Berlingo.

Obsługa Rybnik i okolice, Żory, Radlin, Wodzisław, Pszów,

Pozdrawiam
dam_prace

Re: Internetowy Sklep Spożywczy.

Postprzez adamb Pn, 14 paź 2013, 22:46

Jeśli w witrynie sklepu produkty będą jasno i przejrzyście opisane, ceny będą rozsądne to jestem na tak :D ...i jeśli możesz dodaj dostawcę wędlin "Procek".

PS Moja sugestia - dodałbym ofertę "weekendową" tj. dostawę w godz. 19-24 (za opłatą ofc -byle niższą od taxi) napojów życia :wink:
adamb

Postprzez adiqq Wt, 15 paź 2013, 07:38

super pomysł
adiqq

Postprzez Afordancja Wt, 15 paź 2013, 07:47

Ciężko o krytykę ;) bo to jest ogólny opis.
Odpowiem czy bym korzystał, tak, korzystał bym, z resztą już czasem korzystam z dowozów Almy. Chociaż mięsa bym nie kupował bo już się "nadziałem" potem jechałem z reklamacją i więcej straty czasu niż korzyści.
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez dam_prace Wt, 15 paź 2013, 08:09

Sprawa mięsa i wędlin jest delikatna....

Ale zawsze przy odbiorze możesz sprawdzić, jak nie pasuje robimy zwrot na miejscu.
dam_prace

Postprzez Matthew Wt, 15 paź 2013, 08:10

Ja bym korzystał. Jestem niepełnosprawną osobą i często zamawiam zakupy z Almy do domu, a konkurencja zawsze dobrze robi :)
Matthew

Postprzez aj_rudy Wt, 15 paź 2013, 08:53

konkurencja zawsze mile widziana,
ale korzystajac z różnych sklepów spożywczych w różnych miastach to:

- darmowa dostawa od 50zl jest ok, większa kwota no to już bym olał, bo teraz tak nie zawsze chce się większe zakupy robić, a ja np lubie sobie zamówić jakieś surówki i inne rzeczy które trzeba zjeść w miarę predko, więc nie przejadam co pare dni 100zł, czy tam niektórzy maja od 200zl dopiero darmową dostawę.

- irytujace braki, na stronie jest ale potem się okazuje, że nie ma. Albo nie ma notorycznie na stronie i nikt z tym nic nie robi. I finalnie po zamówieniu przez neta trzeba jechać do sklepu bo brakło najważniejszego składnika do czegoś. aczkolwiek 1 rzecz to tam może nie problem, ale miałem przypadki, że min. 30% nie było.

- kwestia przydatnosci do spozycia, z jednym sklepem miałem styczność w którym zamówiłem więcej mięcha a tam data ważności konczyla sie za 2 dni, wiec drugi raz nie skorzystałem, kwestia zaufania do sklepu, jako klient, obdarowuje sklep swoim zaufaniem, to nie mam zamiaru sprawdzać za każdym razem każdej daty spożycia każdego produktu przy dostawcy, czy ktoś nie chce się pozbyć starych zalegających produktów, ktoś mnie traktuje jak śmietnik, ok koniec zamawiania, idę do konkurencji.

Sprawa jest prosta, pracownik da d... nie chce się mu sprawdzić przy pakowaniu, licz się z tym, że klient się zniechęci przestanie kupować, i kilku innym potecjalnym o tym opowie.
Niby wszyscy o tym wiedza a w praktyce różnie bywa. aczkolwiek nie wiem jak wygląda pakowanie od strony praktycznej, i na ile jest się w stanie wszystko sprawdzić a na ile to lenistwo.
aj_rudy

Postprzez shonya Wt, 15 paź 2013, 13:04

Jestem na tak, chociaż jestem bardzo zadowolona ze współpracy z Almą :)
Duże znaczenie ma dla mnie również cena dowozu - w Almie od 50zł mam dowóz za darmo.
Ponadto mogę sobie wyznaczyć przedział czasowy, w jakim mi dostarczą zakupy.

Poczytaj więcej o dostawie alkoholu - pytałam w Almie, dlaczego nie mogę zamówić np. piwa - podobno taka sprzedaż jest zabroniona.
Po co masz mieć problemy na wstępie?
shonya

Postprzez aj_rudy Wt, 15 paź 2013, 14:44

było coś ostatnio o konradzie i jego sklepie z winami w tym kontekscie.
ale tu tez jest inna troche sytuacja (tak mi sie wydaje) bo dostawca jest pracownikiem firmy wiec moze/(ma obowiazek?) wylegitymowac osobe odbierajaca towar jako pełnoletnia. podejrzewam ze głownie o to chodzi, zeby łebek sobie skrzynki wódki nie zamówil jak rodzice sa na wakacjach i mu ja wyślą zwykłym kurierem z drugiego końca Polski.
aj_rudy

Postprzez mineralna Pn, 28 paź 2013, 09:12

Nie wiem czy masz szansę na przebicie sie przy takiej konkurencji jak Alma 24 i eTesco.
mineralna

Postprzez shonya Pn, 28 paź 2013, 13:53

Tesco e-zakupy nie jest u nas jeszcze dostępne ;)
shonya

Postprzez knurow Pn, 28 paź 2013, 14:19

Myślę, że to fajny pomysl, ale dobrze żeby powstał sklep z czyms nowym. Nap. e-sklep ze zdrową żywnością czy coś
knurow

Postprzez walek Pn, 28 paź 2013, 19:16

dam_prace, co z Twoim pomysłem?
Widzę, że jakby wszystko przycichło. :D
walek

Postprzez superelektro Wt, 29 paź 2013, 08:07

Nie dziwi mnie to że przycichło. To wymaga solidnego zastqanowienia się przed podjęciem decyzji. Sprzedawanie w takim systemie np. mięs to jest proszenie się o kłopoty. Jak najbardziej o.k. jeżeli chodzi o produkty paczkowane przez producenta, ale artykuły szybko psujace się ...., nie kupił bym. Mało kiedy ja robię zakupy, ale kiedy już moja lepsza połowa mi je zleci to wybrzydzam na całego i w rezultacie kupuję lepszy towar niż ona więc jest mała szansa że z przywołanym wyżej mięsem udało by się trafić w mój gust i jechało by z powrotem. Kilku takich jak ja, czytaj kilka takich podróży i nawet pies by go nie zjadł.
superelektro

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes