Jak długo!!!

Chcesz podzielić się problemami dzielnicy w której mieszkasz? Masz ciekawy pomysł lub inicjatywę, którą chcesz zarazić sąsiadów? To dobre miejsce!

Moderator: Moderator

Jak długo!!!

Postprzez 42topson Pt, 7 cze 2013, 20:59

Jak długo można oczekiwac ładu i porządku na Pl.Wolności i Reja.Co piatek,sobota i niedziela.Burdy,łacina,pijaństwo,sikanie po kątach i nie tylko,chałas,otwarty do białego rana KEBAB!!A do tego godz.21.20 dn.7.06.2013 przyjeżdża samochód o nr.rej.SR29195 firmy WUKO i czyści kanalizacje! Czy to jest normalne w Rybniku!Wyjężdżając z parkingu nawet nie chce im się zamknąc bramki parkingowej.Takiego burdelu jeszcze nie było!Brawo UM ,jesteście najlepsi w tym ,jak uprzykszyc życie mieszkańcom.Brawo!!Naprawde czy nie ma człowieka ,który by wrescie pomyślał,pomógł.O co wam chodzi w tym UM!!My tez chcemy w tym mieście życ!!!
42topson

Re: Jak długo!!!

Postprzez dr Becker So, 8 cze 2013, 13:17

W kwestii pijaństwa. burd i sikania trzeba pogonić Straż Miejską (po to oni są) dodatkowo pomocna może być Policja, patrole powinny częściej tam zaglądać a SM mogłaby w końcu zrobić użytek z monitoringu - w Polsce chyba tylko Warszawa ma więcej kamer niż Rybnik, czy naprawdę cały ten sprzęt zamontowano tylko po to aby uprzykrzać życie kierowcom? Taki był sens tej koszmarnie drogiej inwestycji?
Być może czyszczenie kanalizacji było niezbędne (jakaś sytuacja awaryjna) trzeba mieć trochę zrozumienia dla problemów innych mieszkańców.
Ale pretensje do długo otwartego kebaba śmierdzą PiSlamskim bolszewizmem - co to komu przeszkadza że pracują? Przecież muzyki chyba aż tak głośno nie puszczają?
dr Becker

Postprzez UPR So, 8 cze 2013, 13:26

Jak Ci się nie podoba mieszkać w Śródmieściu to się wyprowadź do Chwałęcic, albo innego Ochojca. Oprócz ewidentnych ułatwień jakie posiadają mieszkańcy centrum miasta są także "utrudnienia". Wypisujesz te swoje pierdoły pod wieloma informacjami na portalu. Władze miasta przez takich czubów jak Ty wyłączają na noc nawet fontannę na Placu Wolności bo szum wody przeszkadza mieszkańcom. Kiedyś podczas koncertu na rynku do Makosza (ówczesnego prezydenta) zadzwonili mieszkańcy, że im hałas przeszkadza (serio? w centrum miasta? hałas?). Idiota przyszedł i zapowiedział, że koncert się kończy. Jak się ktoś tłucze pod Twoim domem, ale zarzyga chodnik to dzwonisz po policję a jak hałasuje to masz człowieku problem. To jest centrum miasta, które ma tętnić życiem 24 godziny na dobę, nikt do Ciebie się przystosowywać nie będzie, więc albo hałas i gwar zaakceptujesz, albo kup sobie działkę, postaw dom na jakimś zadupiu. I skończ już wypisywać te pierdoły bo zaczyna to wyglądać jak spam.
TRZY DRUŻYNY JEDEN KLUB, K.S. ROW AŻ PO GRÓB!
Cały ROW zawsze razem koszykarki, żużlowcy, piłkarze
UPR

Postprzez johan So, 8 cze 2013, 13:34

UPR ,-- dej tymu czlowiekowi spokoj on wyrazo yno swoja opinio i mo do tego prawo skoro placi czynsz to mo prawo wymagac o mo recht ze walczy o swoji w pelni go popiyrom a takich znojdzie sie napewno wiyncyj i to napewno nie som malkontynci oni wyrazajom swoje zdani do ktorego majom tu wszyscy recht.
Pozdrawiom wszystkich
johan

Postprzez tropiciel_debili So, 8 cze 2013, 15:47

42topson, zapomniales jeszcze napisac o swoim sztandarowym zastrzezeniu, a mianowicie o "sprzedarzy alkocholu".
tropiciel_debili

Postprzez 42topson So, 8 cze 2013, 22:06

Do UPR.Nie wiem kim jesteś,ale to cię nie upoważnia,żebyś mnie obrażał.Ja nie będę operował twoim płytkim językiem.Ta twoja wypowiedż świadczy jakim jesteś płytkim człowiekiem.A przede wszystkim trochę kultury człowieku.Pisz i obrażaj ludzi na forum,bo to ci najlepiej wychodzi i świadczy o tobie.
42topson

Postprzez dr Becker N, 9 cze 2013, 14:25

42topson napisał(a):Do UPR.Nie wiem kim jesteś,ale to cię nie upoważnia,żebyś mnie obrażał.Ja nie będę operował twoim płytkim językiem.Ta twoja wypowiedż świadczy jakim jesteś płytkim człowiekiem.A przede wszystkim trochę kultury człowieku.Pisz i obrażaj ludzi na forum,bo to ci najlepiej wychodzi i świadczy o tobie.

Zanim zostaniesz samozwańczym moralizatorem popracuj nad znajomością języka polskiego - oczy szczypią jak się czyta twoje wypowiedzi.
dr Becker

Postprzez Benq N, 9 cze 2013, 22:34

Popieram UPR jak się nie podoba to do widzenia. Nikt nikogo nie trzyma tutaj na siłe to jest centrum miasta,a nie wiocha, z której się wywodzicie. Jak wam się nie podoba to spier**lać spowrotem na wieś tam, gdzie wasze miejsce
Benq

Postprzez mwozniak Pn, 10 cze 2013, 06:31

Nie trzymam żadnej strony, mimo tego uważam że UPR ma trochę racji. Gdybym ja chciał mieć spokój i ciszę to na pewno nie liczyłbym na to w centrum miasta. No nie róbmy sobie jaj. Ktoś już tu pisał - że taka lokalizacja jak Pl. Wolności ma prawo "żyć" po 22 (ucinając od razu, nie mówię o regularnych ustawkach albo zamieszkach, ale takie awaryjne prace WUKO czy świętowanie wejścia do 1 ligi, why not), a jak komuś w mieście za głośno to poważnie proszę pomyśleć może o przeprowadzce do lasu, na pustynię czy coś w ten deseń.
mwozniak

Postprzez adamb Pn, 10 cze 2013, 19:26

Wszyscy tutaj mają sporo racji... ale ja nie przyjmuję do wiadomości "propozycji" w stylu "weź się przeprowadź :roll:
Nie tędy droga.
Wszyscy piszą i głoszą kwestie tolerancji... a gdzie tolerancja i szacunek dla ludzi mieszkających w centrum ? łatwo powiedzieć przeprowadź się... a kupisz mój dom ? jeśli tak - to ja się chętnie przeniosę np. do Ochojca.
Ja mieszkam w centrum i nie przeszkadzają mi głośne imprezy w kampusie, na rynku czy stadionie lub głośniejsze rozmowy wracających z imprez :wink:
...ale na Boga nie muszę znosić darcia ryja o 3 nad ranem "wesołej grupki" wracającej z imprezki w pubie i muszącej koniecznie powiadomić o tym fakcie wszystkich wokół - nie mylmy tutaj normalnego gwaru od braku kultury !
Dlaczego mieszkańcy innych dzielnic protestowali gdy w ubr przed koncertem Gunsów o godz 1-2 w nocy były próby z pełną głośnością ? czyli inni chcą spokoju, a my mieszkańcy centrum mamy wszystko znosić ?
Jak napisałem ja nie chcę by centrum "umarło" po 20 czy 22-giej - chciałbym tylko by inni zachowywali się tak jak sami tego oczekują od innych czyli w granicach kultury, przyzwoitości i prawa.
Ciekaw jestem czy koledzy, którzy tutaj tak ochoczo piszą "to przecież centrum" byliby zadowoleni w sytuacji gdy po całym dniu miejskiego hałasu, po 20 "wypełzają" rajderzy na motorkach bez tłumików i odkręcają manetkę do końca (Policja i SM wtedy jest zajęta pewno czym innym), następnie ok 24 lub 1-szej w nocy wokół krążą śmieciary i sprzątają miasto (ostatnio goście zatrzymali mi się pod oknem i nie wyłączając sprzętu zaczęli sobie wesoło gaworzyć paląc papieroska - zapytałem ich grzecznie czy mam wyjąć stolik i rozpalić grilla :mrgreen:), a ok 3-4 musimy słuchać w/w "wesołych grupek".
My tez pracujemy i też potrzebujemy odrobiny snu i spokoju ! ...zdając sobie jednocześnie sprawę, ze to centrum i z pewnymi aspektami musimy się pogodzić... ale nie ze wszystkimi - nikt przecież nie chce aby "imprezowicze" załatwiali się lub zwracali treść żołądka pod oknem...
Tak więc: kulturalna zabawa OK - chamstwo, brak poszanowania norm i prawa NIE.
adamb

Powrót do Życie w dzielnicach i na osiedlach