Rewitalizacja Powstańców/Sobieskiego

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Re: Rewitalizacja Powstańców/Sobieskiego

Postprzez Afordancja Pn, 19 lis 2012, 19:59

Arteks napisał(a):Dla Afordancji czy dla mnie McDonald to lipa ale dla wielu przypadkowych zagranicznych gości którzy mogą nie lubieć miejscowej kuchni to może być radosny widok. Sam się muszę przyznać że w Polsce w ogóle nie korzystam z Mc, KFC i innych barów śmieciowych. A jak jestem na Ukrainie, Rumunii, Węgrzech czy Słowacji to czasami bywam w takich lokalach aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek :) Można na obiad wejść do Delicji jeśli Mc ignorujemy, a Sphinx też nam nie pasuje :)

Doprecyzuję, żeby nie być źle zrozumianym, to, że uważam, że Mc i np. KFC nie jest miejscem do spotkań ze znajomymi, to nie uważam, że nie są potrzebne, otóż są, m.in. z tych względów o których piszesz.

Dlatego, podsumowując, podtrzymuje, że szału jakiegoś nie ma, jednak, nie ma co też narzekać, taka specyfika średniego miasta. Jedynie zastrzeżenia mam do komunikacji "wieczornej/nocnej" i właśnie tego, że nie ma gdzie po prostu posiedzieć/"połazić", ale to inna historia, ale Sobieskiego/Powstańcy mogą to zmienić na plus (oby tak było).
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez shonya Pn, 19 lis 2012, 20:05

Ty już nie raz udowodniłeś, że potrafisz tylko nazwać kogoś zaściankowym i na tym zakończyć temat, żeby Twoje było "na wierzchu"

cholernie trudno się z Tobą dyskutuje, jeśli masz utarte przekonania i zdanie inaczej myślących ludzi nie ma dla Ciebie znaczenia.

Pisałam już, że cokolwiek nie napiszę, Ty i tak znajdziesz miasto, które ma czegoś mniej niż Rybnik - tyle, że mnie nie interesuje, ile lokali takich i owakich jest w Bytomiu a ile w Rudzie Śląskiej. Nawet gdyby tam nic nie było, nie ma to wpływu na moje zdanie - bo odnosiłam tylko do wycinka Twojej wypowiedzi, że rybnicki rynek nie zamiera.
Ale jak zwykle muszę czytać, jak my to mamy w Rybniku dobrze, bo inni gdzie indziej ...
Piszę, co mnie interesuje tu, na miejscu. Pisałam o Delicjach i Pod Tubą - mówiłam, że dla mnie to jedyny rozsądny wybór.
Równie dobrze mogę napisać, że jesteś strasznie prostym człowiekiem, skoro zadowala Cię KC i VIP i nie masz żadnych większych zachcianek, jeśli chodzi o lokale na rynku - ale nie napiszę, bo nie jestem Tobą

Przykro mi, że nie potrafisz uznać, że ktoś może mieć po prostu inne zdanie, bo każdego zadowala co innego. Nie uważam, żeby było to oznaką zaściankowości i nie będę z Tobą dalej dyskutować, jeśli nie zmienisz podejścia, bo to na prawdę nie jest miłe, kiedy prześmiewczym tonem starasz się umniejszać na forum moją osobę pisząc np o zaściankowości i targowisku .. :|
..
Czekam na dzień, kiedy zaczniesz szanować odmienne zdanie i nie wmawiać na siłę, że dana osoba nie ma racji. Moja racja w moim odczuciu jest mojsza niż Twojsza, ale nie sprowadzam Cię do parteru ironicznie wbijając szpilę. Ot.
Przepraszam, że ośmielam się narzekać na Rybnik. Już nie będę :roll:
shonya

Postprzez Arteks Pn, 19 lis 2012, 20:38

@Afordancja - i to trzeba wbić władzom miasta do głowy że wydanie trochę więcej kasy na transport miejski kursujący np. do 24.00 a nie tak jak obecnie do 23.00 + kilka nocnych kursów w weekendy przysłuży się także "życiu miasta" i naszym lokalom. Uszok też na to wpadł stosunkowo niedawno i jeśli jeszcze 5 lat temu Katowice miały jakieś rachityczne nocne kursy z których korzystali głównie kierowcy dojeżdżający na 3.00 do zajezdni, pracownicy poczty i kolejarze to obecnie mają świetnie działające nocne linie i jak mi powiedział kolega który niedawno korzystał w sobotę trudno było wejść do autobusu - był tak pełny.

Mam swój pomysł odnośnie Powstańców i komunikacji - koniecznie musi powstać nowy przystanek autobusowy w okolicy obecnego skrzyżowania ze światłami dla linii które nie jadą koło bazyliki. To będzie kolejny plus powodujący że ludzie będą mieli bliziutko na ten pasaż.
Arteks

Postprzez roni888 N, 25 lis 2012, 00:38

Hmm... jak sobie przypomnę 15 lat temu, w porównaniu np. do Gliwic , Rybnik był pustynią :mrgreen: . Na rynku było ukryte, że nikt obcy nie znalazł Poddasze, nieśmiertelne Delicje zamykane o 22.00 i jedna pizzeria naprzeciw poczty, która, o zgrozo, czynna była do godz.16.00 a w sobotę do 14.00. To była MASAKRA :( Rynek był całkowicie pusty. Jedyne miejsce długo otwarte to było Art Cafe, które ratowało honor Rybnika, ale to już nie rynek.
Ruch na rynku pobudziły sieciówki: Mc Donalds i Pizza Hut, które ściągnęły ludzi na rynek. Wtedy zaczęło pojawiać się co raz więcej knajp.
Obecnie, Delicjie,Pod Tubą, Coffeina trzymają fason, reszta zamieniła się w kiepskie piwiarnie. W weekend na rynku i w knajpach, praktycznie do 3-4 w nocy są ludzie,
a taksówki jeżdżą praktycznie bez przerwy. Transport w Rybniku w późnych godzinach został niestety tylko taksówkowy.
W tygodniu knajpy świecą pustkami. Myślę że transport odgrywa tu niesamowite znaczenie, bo kto jedzie na piwo samochodem? A taxi kosztuje tyle co wszystkie piwa wypite w knajpie wieczorem. :) :)
Mnie osobiście bardzo szkoda Forum ( później Titanic), bardzo dobrze się tam czułem. Obecne Chocolate jakoś mi nie pasuje.
Myślę że knajp w mieście nigdy za wiele, niech będzie jeszcze więcej, trzeba tylko ściągnąć do nich klientów.
roni888

Postprzez Arteks N, 25 lis 2012, 13:02

roni888 napisał(a):Hmm... jak sobie przypomnę 15 lat temu, w porównaniu np. do Gliwic , Rybnik był pustynią :mrgreen:

Słyszałem że w latach 90. nie było tu nawet porządnego kina a premiery leciały tylko w TZR... Ale czasami jest tak że uczeń przerasta mistrza. :) A wydaje mi się że Rybnik może klubów dla studentów nie ma jeszcze za wiele ale pod kątem dużych imprez - przebił już dawno Gliwice :)

Z drugiej strony słyszałem też, że pierwszym miastem na Śląsku w którym odbywały się imprezy jazzowe w latach 50. był Rybnik i klub który nazywał się Bombaj. Wspomniał o tym niedawno Makowicz w wywiadzie telewizyjnym który zainteresował się jazzem właśnie dzięki koncertom na żywo w tym klubie :) A z kolei w latach 80. do Ćwieka jeździło pół Śląska na koncerty zaczynających wtedy kariery: Dżemu, T. Love czy Kultu... Najgorszy okres dla rozwoju kultury i rozrywki w Rybniku to czasy Makosza i lata 90. - o czym niektórzy nie chcą pamiętać.
Arteks

Postprzez roni888 N, 25 lis 2012, 13:32

Teraz, kiedy poprawiła się komunikacja z Katowicami, dużo ludzi imprezuje w Katowicach. Kiedyś wracałem w niedzielę pierwszym pociągiem z Katowic 5.15 - pociąg pełny , sama młodzież wracająca z katowickich imprez :D
Jeżeli Rybnik zadbałby o komunikację z sąsiednimi miastami też przyjeżdżaliby do nas się bawić . :? Np. z Jastrzębia , drugiego miasta w Polsce pod względem dochodów na mieszkańca. :mrgreen: Przecież muszą gdzieś wydać pieniądze :D
roni888

Postprzez obserwathor N, 25 lis 2012, 14:36

Arteks napisał:
Z drugiej strony słyszałem też, że pierwszym miastem na Śląsku w którym odbywały się imprezy jazzowe w latach 50. był Rybnik i klub który nazywał się Bombaj. Wspomniał o tym niedawno Makowicz w wywiadzie telewizyjnym który zainteresował się jazzem właśnie dzięki koncertom na żywo w tym klubie :) A z kolei w latach 80. do Ćwieka jeździło pół Śląska na koncerty zaczynających wtedy kariery: Dżemu, T. Love czy Kultu... Najgorszy okres dla rozwoju kultury i rozrywki w Rybniku to czasy Makosza i lata 90. - o czym niektórzy nie chcą pamiętać.

był Rybnik,bo było tu odpowiednie środowisko,p.Czesław Gawlik człowiek historia polskiego jazzu, Jego przyjaciele i uczniowie,była to naturalna kolej rzeczy

lata 90 nie były najszczęśliwsze dla kultury w ogóle,kilkudziesięcioprocentowa inflacja,likwidacja wielu dużych zakładów pracy i nowe zjawisko bezrobocie i gospodarka rynkowa,także na rynku pracy,spowodowały,że ludzie bardziej myśleli jak przeżyć,a nie myśleli o kulturze,odciął się patronat finansowy dużych państwowych zakładów,a mecenat w obecnej formie był dopiero w powijakach,placówki państwowe funkcjonowały jakoś siłą rozpędu ale mocno wyhamowały w swoich poczynaniach,a przyzakładowe straciły nagle źródła finansowania i albo były likwidowane,albo przechodziły pod opiekę miasta,które samo miało mało pieniędzy i inne ważniejsze problemy (zaniedbane przez wiele lat komunikacja,drogi,wodociągi,oświata)

piszesz o najgorszym czasie dla kultury za czasów Makosza,takie były tendencje w całym kraju i ocenianie tych czasów w oderwaniu od rzeczywistości i sytuacji w całym kraju jest nieobiektywne,pragnę też przypomnieć,że za Makosza właśnie miasto przejęło i uratowało przed likwidacją pokopalniane dzielnicowe domy kultury (Boguszowice,Chwałowice,Niedobczyce,Niewiadom),a likwidacja filharmonii jest ofiarą za funkcjonowanie tych placówek (nie czarujmy się obecnie "reaktywowana" filharmonia to tylko nazwa,naprawdę nie zasługuje na nazwę,bo nie ma takiej instytucji)
obserwathor

Postprzez Don Tytus N, 25 lis 2012, 16:28

Wspomniano o Ćwieku i koncertach, które tam odbywały się w latach 80-tych. Bywałem na nich (Lombard, TSA, Kult, Dżem itd.). Było naprawdę fajnie, bo nikt nie szukał zaczepki, debile nie naparzali się po ryjach. Potem było coraz gorzej. Wszechobecne dyskoteki i długo oczekiwana 'wolność' zrobiły swoje. Również w Ćwieku można było wtedy oberwać za nic. Dlatego uważam, że nie można doszukiwać się przyczyn obecnego stanu wśród prezydentów (Makosz, Fudali). Młodsze pokolenie niestety nie dorosło do kulturalnej rozrywki. Oczywiście nie generalizuję tego pokolenia, bo sam osobiście znam wielu bardzo fajnych młodych ludzi. Ale ci fajni młodzi ludzie boją się obecnie chodzić do klubów w centrum miasta. Niedawno byłem 'Pod Tubą' i wyszedłem na zewnątrz zapalić (koszmarny nałóg). Przed KC stało trzech gówniarzy i przypadkowo usłyszałem ich rozmowę. Ugadywali się, komu w KC przypierd..... A kilka lat temu KC to był świetny, bardzo klimatyczny klub. Pozdrawiam normalnych :)
Don Tytus

Postprzez obserwathor N, 25 lis 2012, 16:47

z tego co mnie pamięć nie myli Ćwiek nie był placówką miejską a Politechniki,dlatego nasi włodarze nie mieli wpływu na jego likwidację,a z tym co pisze Don Tytus o dorośnięciu do kulturalnej rozrywki zgadzam się w 100%
obserwathor

Postprzez orient N, 25 lis 2012, 17:46

@roni888 - to bardzo ciekawe co piszesz bo jak ja studiowałem w Katowicach to na imprezy artystyczno-rozrywkowe się jeździło do Krakowa, a imprezy prywatkowe robiono w akademikach na Ligocie... W końcu lat 90. w centrum Katowic były tylko kina i parę klubów jako atrakcje dla studentów. Teraz Mariacka być może stała się centrum nocnego życia Śląska. I chyba dobrze bo wcześniej takiego miejsca nie było. W tamtych czasach pociąg z Katowic do Krakowa jechał nie więcej niż 90 minut a więc nie było to aż tak relatywnie daleko.
orient

Postprzez dr Becker N, 25 lis 2012, 18:19

Don Tytus napisał(a): Dlatego uważam, że nie można doszukiwać się przyczyn obecnego stanu wśród prezydentów (Makosz, Fudali).

Makosza można obwiniać, za jego kadencji zorganizowanie imprezy innej niż przegląd orkiestr dętych był praktycznie niemożliwy, gdyby dalej rządził pewnie nie zobaczyłbym Kultu na kampusie.
dr Becker

Postprzez roni888 N, 25 lis 2012, 18:22

Nie wiem jak w Katowicach , ale Gliwicach w latach 90-tych z knajp wychodziło się 2-3 w nocy . Cała ul.Pszczyńska to była pełna knajp. :mrgreen:
roni888

Postprzez dr Becker N, 25 lis 2012, 18:56

roni888 napisał(a):Nie wiem jak w Katowicach , ale Gliwicach w latach 90-tych z knajp wychodziło się 2-3 w nocy . Cała ul.Pszczyńska to była pełna knajp. :mrgreen:

Wyjazdy do Gwarka też były standardem.
dr Becker

Postprzez roni888 N, 25 lis 2012, 21:12

Takiej dyskoteki jak Gwarek też do tej pory w Rybniku nie ma. Było Żądło (potem American Dream) ale go zamknęli ( dziwne bo zawsze był tam komplet).
Zostało tylko Bahamas ,gdzie człowiek czuje się jak sardynka i Imperium dla dzieci. :(
Człowiek z czterdziechą na karku ma problem , gdzie się tu podziać. Na piwo jeszcze jest gdzie iść , ale z żoną się gdzieś wybrać to już gorzej. :roll:
roni888

Postprzez Romans Cz, 31 sty 2013, 16:52

I co wiadomo, kiedy rusza ta rewitalizacja
Romans

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes