likwidacja gim.nr11 w Niedobczycach

Wszystko o życiu rybnickich szkół i uczelni. Nie wiesz jaką szkołę wybrać? Poproś tutaj o pomoc.

Moderator: Moderator

Re: likwidacja gim.nr11 w Niedobczycach

Postprzez Bata22922 N, 29 sty 2012, 13:27

Nam zależy na nauczycielach, ponieważ niechcemy mieć nowych !!!
Zależy nam na Ucznich z mojej i przeciwnej klasy, ponieważ bardzo się lubimy i nie chcemy się rozstawać !!!!
Nie chodzi czy blisko czy też daleko... Ja chce te GIMNAZJUM !!!
Ja miałabym bliżej do szkoły nr. 5 , ale co z tego jak tam nikt nie chce iść ???
Bata22922

Postprzez dr Becker N, 29 sty 2012, 13:39

Rachunek ekonomiczny jest niestety brutalny, utrzymanie dwóch stopniowo pustoszejących szkół jest kompletnie nieopłacalne.
dr Becker

Postprzez mewa74 N, 29 sty 2012, 19:12

bata22922
niechcemy

z przeciwnej klasy

te gimnazjum

Wychwalacie swoich nauczycieli, ale słabą ortografią i stylistyką wystawiacie im niezbyt pochlebną opinię.
mewa74

Postprzez grzesnick Wt, 31 sty 2012, 10:52

a ja mam propozycję dla pana Fudalego - może zagospodarujecie budynek pod nową część urzędu. Nie trzeba będzie wydawać milionów na budowę. Pokażecie, że urzędnicy nie mają barier i chętnie pojawią się w Niedobczycach. Dzielnica się ożywi i pewnie wzbogaci jak więcej ludzi będzie tam jeździło. Same plusy finansowe i wizerunkowe
grzesnick

Postprzez Arteks Wt, 31 sty 2012, 12:16

grzesnick napisał(a):a ja mam propozycję dla pana Fudalego - może zagospodarujecie budynek pod nową część urzędu. Nie trzeba będzie wydawać milionów na budowę. Pokażecie, że urzędnicy nie mają barier i chętnie pojawią się w Niedobczycach. Dzielnica się ożywi i pewnie wzbogaci jak więcej ludzi będzie tam jeździło. Same plusy finansowe i wizerunkowe

Pomysł tak samo idiotyczny jak większość pomysłów ludzi skupionych w Rybniku wokół MK i rybnickiej PO... Urząd Miasta powinien być w jego centrum wraz z wszystkimi możliwymi oddziałami. Do centrum wszyscy mają w miarę podobną odległość.
Arteks

Postprzez grzesnick Wt, 31 sty 2012, 12:34

kolego jesteś tak lotny, że nie zauważyłeś że to był żart. On ma uprzedzić urzędowe pomysły na temat zagospodarowania tego budynku bo słyszę równie idiotyczne pomysły na ten temat. Poza tym podaruj sobie te przemądrzałe insynuacje - nie jestem i nie byłem nigdy w PO itd itp Nudzi mi się prostowanie tego bełkotu.
grzesnick

Postprzez Arteks Wt, 31 sty 2012, 12:51

grzesnick napisał(a):kolego jesteś tak lotny, że nie zauważyłeś że to był żart.

Żart powinien być śmieszny.
Arteks

Postprzez grzesnick Wt, 31 sty 2012, 12:55

Masz rację. Smutna sprawa z tym gimnazjum
grzesnick

Postprzez motocyklista1998 Wt, 31 sty 2012, 20:34

Witam

Na sam początek widze,że zaczyna się tutaj pyskówka,gdzie na jednego użytkownika najeżdża.Co ona da i co ona wnosi o użytkownikach??Odpowiedzcie sami...Możecie wiedzieć jedno my wiemy,jak większość osob zresztą jaki władza ma stosunek do nas,obywateli kto nie wie to przedstawie mu to w skrcie:'władza ma nas gdzieś.Na pewno zaraz pojawią się wypowiedzi,że tymi słowami mogę się co najwyżej wyżyć lub pokrzyczeć sobie jak to było tu już wspomniane.Lecz wiedzcie,że jestem jedną z osób,które coś robią w tej sprawie a nie walczą,pustymi słowami.Na koniec nawoołuje do was o to,żebyście zaprzestali pyskówki a zmiast niej zaczeli sensownie rozmawiać.A i "tymbark" dla mnie twoja* wypowiedź jest dla mnie niczym,bo niby jakim cudem tak to się "wybiłeś"w technikum skoro nasza gimna była tak zła??
A na sam koniec prosze bardzo link do artykułu gdzie "jedni" z nas czynią coś bardziej "nawoławczego":Phttp://www.rmf24.pl/news-protesty-rodzicow-w-warszawie-zamykacie-szkoly-przegracie,nId,431933
**
Z poważaniem
Tobiasz Dudek

*Jeśli ktoś nie przeczytał moich poprzednich postów to pewnie nie wie dlaczego pisze "twoje,cię itd."z małej więc przypomne.Mam taką zasadę,że nie pisze tego do osób,których nie znam,a z resztą tylko do kilku osób pisze to z dużej:).
**Jeśli chcecie sobie krytykować moje "braki" w przecinkach literówki czy coś bardzo prosze jestem otwarty na krytyke:)
motocyklista1998

Postprzez Afordancja Wt, 31 sty 2012, 22:43

Z naszych wyliczeń wynika, że koszt kształcenia dziecka w istniejących już zespołach szkół wynosił miesięcznie 512,37 zł, podczas gdy w przedszkolach samodzielnych 542,64 zł – argumentuje odpowiadająca za oświatę w Rybniku wiceprezydent Joanna Kryszczyszyn.

(Jeżeli to nie jest jakiś błąd, lub część większej całości)
hm..jeżeli tak wszystkim zależało na tej szkole, to dlaczego rodzice nie zdeklarowali się dopłacać te 30 złotych miesięcznie za swoje dziecko...(pewnie by nie przeszło, ale można spróbować...)

W każdym razie już po ptakach...
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez dr Becker Śr, 1 lut 2012, 17:46

Afordancja napisał(a):
Z naszych wyliczeń wynika, że koszt kształcenia dziecka w istniejących już zespołach szkół wynosił miesięcznie 512,37 zł, podczas gdy w przedszkolach samodzielnych 542,64 zł – argumentuje odpowiadająca za oświatę w Rybniku wiceprezydent Joanna Kryszczyszyn.

(Jeżeli to nie jest jakiś błąd, lub część większej całości)
hm..jeżeli tak wszystkim zależało na tej szkole, to dlaczego rodzice nie zdeklarowali się dopłacać te 30 złotych miesięcznie za swoje dziecko...(pewnie by nie przeszło, ale można spróbować...)

W każdym razie już po ptakach...

To 30zł raczej by nie wystarczyło do pełnego zbilansowania, lepiej opłacać personel jednej większej szkoły niż dwóch, lepiej ogrzewać i zasilać energią jedną większą szkołę niż dwie itp. itd. etc.
dr Becker

Postprzez Afordancja Śr, 1 lut 2012, 21:19

dr Becker napisał(a):To 30zł raczej by nie wystarczyło do pełnego zbilansowania, lepiej opłacać personel jednej większej szkoły niż dwóch, lepiej ogrzewać i zasilać energią jedną większą szkołę niż dwie itp. itd. etc.

Tak przypuszczam, dlatego też zacytowałem tę część artykułu wyliczającego koszt na jednego ucznia...
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez bobus74 N, 5 lut 2012, 13:13

Witam.Właściwie,to nie ma już dużo do dodania.Jestem matką jednego z uczniów i też chcę coś od siebie dodać.Tak czytam to forum i widzę,jak wyłazi z niektórych nasza cecha narodowa-nieżyczliwość i pesymizm!No bo niby czemu ktoś ma lubić szkołę? Szkoły się nie lubi-co wy głupi,czy co?Jak to,młodzież walczy o swoją szkołę?Chyba jacyś chorzy!Buda jak buda-trzeba skończyć-co nie?Czy to nie wszystko jedno gdzie nas "tępią"?Ble, ble! A widzicie mili państwo,nie wszystkim jest to obojętne!Tak,tak-koszta,oszczędności!Interesa-interesa!Nikogo nie obchodzi to,że "dzieci" same pojęły walkę i to o co,o szkołę!Coś w tym musi być!A może fajni i mądrzy nauczyciele,może zgrane klasy,może spokojna i kameralna atmoswera! Ale cóż to znaczy wobec oszczędności!Cóż to znaczy dla urzędników,przekonamy się 15 lutego,bo tego dnia zostaną mam "przekazane"logiczne argumenty przeniesienia gimnazjum,porzedzone telefonami do ościennych szkół( że mogą pomarzyć o dodatkowych klasach)Do tych co nas krytykują chcę tylko powiedzieć-a gadajcie se! Ślązacy(z dziada i ci "adoptowani")tak łatwo się nie poddają.Jak będzie trzeba,to "ruszymy "te zapomniane Niedobczyce.Życzę wszystkim miłego dnia i całego tygodnia-zupełnie tak nie po Polsku!!!!!!!!!!!! Znudzeni niech szukają błędów :lol:
bobus74

Postprzez meinland N, 5 lut 2012, 15:54

Jak likwidują nierentowną kopalnię (np. Halembę), to też wszyscy górnicy wrzeszczą, że nie, bo ona jest fajna i nigdzie im nie będzie tak dobrze jak na niej. A to wcale nie znaczy, że ta kopalnia nie powinna być likwidowana.
meinland

Postprzez bobus74 Wt, 7 lut 2012, 18:03

Witam.Czyli wg Ciebie "meinland"-morda w kubeł.Po co ma komuś być dobrze,jak nie musi!A ty przypadkiem nie pracujesz w UM,bo tak coś twardo bronisz naszych "Ojców Narodu"?Nie razi Cię,że ktoś już dawno sobie tę szkołę upatrzył,i za nasze podatki wyszykował!Co bardziej obeznani wiedzą ile kosztowało już przygotowanie tej szkoły do obchodów 200 lecia!!!!!W stosownym czasie postaram się przybliżyć koszt wykonanych remontów a potem pogadamy.Bo tu nie idzie już tylko o budynek,ale o godnoćś i poszanowanie,o wiarygodność i ludzką przyzwoitość!Pozdrawiam!
bobus74

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rybnickie szkoły i uczelnie