likwidacja gim.nr11 w Niedobczycach

Wszystko o życiu rybnickich szkół i uczelni. Nie wiesz jaką szkołę wybrać? Poproś tutaj o pomoc.

Moderator: Moderator

Re: likwidacja gim.nr11 w Niedobczycach

Postprzez motocyklista1998 N, 22 sty 2012, 16:40

Witam

To tak krótko władze mają nasze zdanie dawno gdzieś,lecz to chyba już każdy zauważa.renia73 wiem kim pani jest i prosiłem o kontakt osoby z pani bliskiego środowiska.Proszę o jak najszybszy kontakt.A zarazem dziękuje "mewa74" za ostatni post takich wypowiedzi nam potrzeba i to bardzo.

Z poważaniem
motocyklista1998 "biskup"

*jeśli popełniłem jakieś błedy przepraszam ale piszę szybko i zbytnio nie myśle o poprawnej pisowni:)dziękuje za zrozumienie:)
motocyklista1998

Postprzez mewa74 N, 22 sty 2012, 17:25

Renia
Skąd wiesz, że dyrektor odpuścił, że w ogóle odpuścił? Nie znam człowieka, ale jest on osobą publiczną i w internecie łatwo dojść do tego kto jest kto, więc takie pisanie o nim nie jest w porządku, tym bardziej, że pochlebnie wyrażasz się na temat jego 10 lat pracy.
I jeszcze jedno, rodzice napisali tu coś w rodzaju "mojego dziecka do ZS5 nie puszczę", to co zrobią jeśli jednak dojdzie do liwkwidacji? Przeniosą do innych? Tam raczej nie czekają z otwartymi ramionami, bo przy naborze zapełniali klasy do maksimum. Na szkoły w centrum nie ma co liczyć, no bo ile ich jest, jedynka, dwójka, a potem tylko te przy liceach. I co będziecie dzieci posyłać na drugi koniec Rybnika? A oddzielenie dziecka od znanej mu grupy rówieśniczej już nie ma znaczenia? Nie lepiej żeby jeśli już zafunduje mu się likwidację szkoły, to chociaż pozwolić mu na kontynuację nauki w towarzystwie dotychczasowych kolegów? Jeśli dojdzie do likwidacji, to może następnym krokiem powinno być skupienie się na tym żeby waszym dzieciom było dobrze w ZS5, zaangażować się tam w jakąś działalność. Jeśli nie można czegoś zmienić to może to nieuchronne dostosować tak żeby nie było aż takie złe.
mewa74

Postprzez motocyklista1998 N, 22 sty 2012, 17:33

Witam

Tutaj wyjde na obrone użytkownika "renia73".Skąd to wiadomo hmm...powiedzmy wiemy to.Jeśli pani renia73 chce udzielić dokładniejszych informacji to akurat bardzo prosze:)
Rozmawialiśmy z rodzicami i uczniami i ich decyzja jest taka,że nie mają zamiaru chodzic w takiej sytuacji do ZS nr.5.Osobiście nie wiem czy zdecyduję się na pójście do "5".

Z poważaniem
motocyklista1998

Postprzez mewa74 N, 22 sty 2012, 17:37

To gdzie pójdziecie? Jakie macie szanse w tej ilości zmieścić się w innych gimnazjach?

A tak z innej beczki, to które gimnazjum w Rybniku (z tych nie przy LO) można uważać za dobre, za takie do którego warto iść?
mewa74

Postprzez motocyklista1998 N, 22 sty 2012, 17:43

Witam

Szanse są jeśli o to chodzi:)Nie ździwi pewnie fakt,że polecę "11" lecz warto też napomnieć o gimn. sportowym w radlinie.Z relacji osób które znam i wybrały tamtą szkołę są zadowoleni:)

Z poważaniem
motocyklista1998

Postprzez motocyklista1998 N, 22 sty 2012, 18:29

Witam

Chciałbym naznaczyć o bardzo ważnej rzeczy:"mewa74 napisał/a-"Zadziwiające, w dzisiejszym świecie istnieje idealne gimnazjum. Tak wymuskaliście opinię tej szkoły, że mucha nie siada. Może to i dobrze, ciekawe czy zawsze wypowiadacie się w taki sposób o swojej szkole, a przede wszystkim nauczycielach jak tutaj. Wątpię."Mogę z czystym sercem powiedzieć,że prawie nigdy nie zdarzyło mi się źle mówić o nauczycielach jak i szkole.Nie bronię,że w ogóle mi się to nie zdarza.Wiem,że "rówieśnicy" często wyrażają się jaka to szkoła nie jest zła,jacy to nauczyciele ....... (musiałbym używać niecenzuralnych słów a,że to forum to nie zrobię tego).Można się dziwić lecz mało jest sytuacji w,których usłyszałem coś złego o szkole z naszych ust:)Nie zaprzeczam każdy ma nauczyciela,którego nielubi niekiedy nawet bardzo,lecz to już normalna postać rzeczy:)

Z poważaniem
motocyklista1998 'biskup"
motocyklista1998

Postprzez mewa74 N, 22 sty 2012, 18:35

Motocyklista polecasz gimnazjum sportowe w Radlinie, a ja pytam o gimnazja w Rybniku :D
mewa74

Postprzez Cukierkoholiczka N, 22 sty 2012, 18:56

'Afordancja'

Skoro napisałeś/aś o syfie, a skoro większość osób tutaj mówi o syfie w naszej szkole (którego nie ma), to odebrałam to jako kolejna obelga wobec naszej szkoły.. ale mniejsza o to. Po drugie, dla osób, które uważają, że nasza szkoła to 'syf', skoro tak jest, to dlaczego tak nie chcemy z niej rezygnować ? Najpierw się myśli.. potem wypowiada.
Cukierkoholiczka

Postprzez Afordancja N, 22 sty 2012, 19:04

Cukierkoholiczka napisał(a):'Afordancja'

Skoro napisałeś/aś o syfie, a skoro większość osób tutaj mówi o syfie w naszej szkole (którego nie ma), to odebrałam to jako kolejna obelga wobec naszej szkoły.. ale mniejsza o to. Po drugie, dla osób, które uważają, że nasza szkoła to 'syf', skoro tak jest, to dlaczego tak nie chcemy z niej rezygnować ? Najpierw się myśli.. potem wypowiada.

No właśnie najpierw się myśli potem wypowiada....
Padło słowo "syf" w stosunku do gimnazjum jako takiego, żadnego konkretnego...
Następnie obrońcy TEGO gimnazjum (i w tym ty) zaczęli uważać i powtarzać, że to o ich gimnazjum była mowa...(tak się chyba rodzą plotki)

Ostatecznie, nie wiem czy te obelgi są tylko w waszej głowie czy faktycznie one występują...
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez mewa74 N, 22 sty 2012, 19:43

Cukierkoholiczka
Czytania ze zrozumieniem chyba w tym gimnazjum uczą. Poza tym na pewno będzie na egzaminie gimnazjalnym więc ćwicz, ćwicz (nie tylko ty). Cytuję: to podobno gimnazjum to największy "syf". Gdzie w tych słowach Afrondacji padło stwierdzenie, że wasze gimnazjum jest syfiaste, ktoś źle zinterpretował, inni podchwycili i sami doprowadziliście do tego, że zaprzeczacie słowom, które w ogóle nie padły.
mewa74

Postprzez helios N, 22 sty 2012, 20:46

Właśnie przeczytałem Waszą dyskusję na temat likwidacji,a przepraszam "przeniesienia" Gimnazjum numer 11 w Niedobczycach.
Kilka lat temu sam chodziłem do tej szkoły i wcale nie dziwie się, że tak bardzo jej bronicie.
Naprawdę wiele krzywdy wyrządzają nie potwierdzone plotki na temat tej szkoły. Ja do dzisiaj z ogromnym sentymentem ją wspominam i każdemu będę polecał. Myślę jednak, że nie zwróciliście uwagi na absurd aspektu finansowego- tych "oszczędności" o których tyle mówi miasto. Od kilku lat słyszę o likwidacji ZS5 z powodu braku naboru. To duża szkoła, ma podobno koło 30 sal lekcyjnych, nawet jeżeli te dwie szkoły się połączą to i tak w efekcie niżu demograficznego szkoła zawodowa będzie musiała "umrzeć śmiercią naturalną" , a w gimnazjum będzie coraz mniej klas ( tak jak w każdym, nawet tym w centrum Rybnika) za dwa, trzy lata okaże się, że małe gimnazjum zajmuje ogromny budynek szkolny, bo zostali przeniesieni z mniejszego w którym są teraz.
Czy może ktoś wytłumaczyć mi na czym będzie polegał ten zabieg oszczędnościowy?!
Poza tym, kiedy dziennie przejeżdżam obok pięknego starego budynku po byłym szpitalu "Juliusz" w centrum Rybnika, kompletnie zdewastowanym, bo miasto nie ma na niego pomysłu mam prawo obawiać się, ze piękny 100letni budynek obecnego gimnazjum spotka taki sam los.
Myślę, że naprawdę warto nasi kochani Radni zbyt mocno nie kombinować, przenieście ZS5 do centrum Rybnika do innych szkół zawodowych (które narzekają na brak uczniów), a 11 zostawcie w spokoju w mniejszym budynku i może pomyślcie jak pomóc im przetrwać chude lata naboru, które dotkną nie tylko Niedobczyce, ale myślę że i wspomniany Frycz, czy Powstańce zaczną walczyć o przetrwanie.
Trzymam z wami, bo wiem, ze macie racje!
Ta decyzja spowoduje upadek obu szkół, a tego może nie widzieć tylko ślepy......
helios

Postprzez daron5 N, 22 sty 2012, 20:48

UCZENNICA
Witam.
Jestem uczennicą tego gimnazjum. Chodzę tam już drugi rok i jestem zadowolona, że nie poszłam do innego gimnazjum. Nie rozumiem decyzji z przeniesieniem nas do ZS nr 5. Może nasze gimnazjum nie jest idealne, ale na pewno nie zamieniłabym go na inne. W 11 był niedawno generalny remont. Jest dużo pomocy naukowych: w każdej sali jest internet, są rzutniki i tablice interaktywne, najlepsza sala gimnastyczna. Nauczyciele są super! Uczniów nie jest za dużo co jest ważne, a przebywanie z dwudziestolatkami w jednej szkole na pewno nikomu z nas nie pomoże, a wręcz zaszkodzi!. Podoba mi się w tej szkole. Między uczniami i nauczycielami istnieje dobry kontakt nigdy nie odmawiają nam pomocy. Zgadzam się z {motocyklista1998}. Nam te towarzystwo NIE będzie odpowiadało. Dlaczego z takiej dobrej i wyremontowanej szkoły jak Gimnazjum nr 11 chcą nas przenieść do sypiącej się budowli. Jeżeli mimo wszystko tą szkołę zlikwidują, to raczej przeniosę się np. do 1 w Rybniku. Nie poddamy się bez walki.
daron5

Postprzez mewa74 N, 22 sty 2012, 21:14

Nie ma p co wywlekać tutaj "Juliusza" bo obiekt ten nie należy do miasta. Szkoły tak.
Jakoś wątpię żeby w Powstańcach czy Fryczu załamywano kiedykolwiek ręce z powodu braku chętnych. Zawsze mają długie listy rezerwowych.
Uczennica jak się chcesz przenieść do G1 skoro tam mają już zapełnione klasy? Dwa lata temu pewnie by cię przyjęli bez problemu, teraz kolejny uczeń w już bardzo licznych klasach jest im niepotrzebny. Nie są zagrożeni likwidacją, mają liczne klasy więc nie muszą do obecnych klas dokładać sobie kolejnych uczniów. Wzięłaś to pod uwagę?
mewa74

Postprzez cytryna1_6 N, 22 sty 2012, 21:33

mewa74, ciekawe kim Ty jesteś i jaki masz interes w tym, żeby nas straszyć, ze nie dostaniemy się do innych gimnazjów, otóż muszę Cię rozczarować, gdyż moja mama była juz w gimnazjum numer 2 w Rybniku i dowiedziała się , że nie ma żadnego problemu sie przenieść, a poza tym jest jeszcze gimnazjum w niewiadomiu, radziejowie, radlinie i na marcelu, wiec nie martw się o nas tak bardzo bo sobie poradzimy.
A co do Twojej wcześniej wypowiedzi o oddzieleniu od grupy rówieśniczej to wolę 100razy bardziej zaczynać wszystko od nowa niż narażać sie na kontakty z tego typu ludźmi ( radzę przejsć się tam raz jeden, a zrozumiesz o co chodzi).
Zreszta juz teraz zaczepiało mnie "towarzystwo" z tamtej szkoły, wyśmiewajac się, ze dopiero nam pokażą jak wejdziemy na ich teren.
cytryna1_6

Postprzez mewa74 N, 22 sty 2012, 21:52

Nie straszę. Patrzę realnie. Zauważ, że dopiero teraz wspomniałaś o szkołach okolicznych, do tej pory spod klawiatury rodziców padało "przeniosę do centrum". Uczennica napisała, że przeniesie się do gimnazjum 1. Do szkół w centrum dostać się będzie najtrudniej. To nie będą pojedyncze osoby, tylko ponad setka uczniów na jeden rocznik, siłą rzeczy będzie się to musiało rozejść po różnych placówkach skoro ZS5 nie bierzecie pod uwagę. Może być ciężko. I nie jest to straszenie, ani żaden mój w tym interes, bo ze szkolnictwem nie mam nic wspólnego, ale potrafię obserwować i wyciągać wnioski. Nie zazdroszę wam całej tej sytuacji i niepewności co dalej.
mewa74

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rybnickie szkoły i uczelnie