likwidacja gim.nr11 w Niedobczycach

Wszystko o życiu rybnickich szkół i uczelni. Nie wiesz jaką szkołę wybrać? Poproś tutaj o pomoc.

Moderator: Moderator

Re: likwidacja gim.nr11 w Niedobczycach

Postprzez Bane So, 21 sty 2012, 23:25

To poproszę linka na PW bo nie poznałem, temat znalazłem dzięki Kingulicy ;) .
Bane

Postprzez Afordancja So, 21 sty 2012, 23:33

motocyklista1998 napisał(a):
Afordancja po czym wnioskujesz,że po gimnazjum to po pierwsze:D
A drugie nie znasz chyba liceum nr.5 skoro myślisz,że towarzystwo z nimi wyjdzie nam na dobre.
Reasumując nie wypowiadaj się o rzeczach o których nie masz pojęcia.

No tak, mój błąd, co nie zmienia faktu... nie pisałem, że TO gimnazjum to syf..więc kolejne czepianie się tego "syfu" nie ma żadnego sensu..ale domyślam się że nadepnąłem na jakąś "zadrę". Stąd teksty o obrażaniu was.

I na razie odnośnie "patologii" w waszej szkole najwięcej mówicie WY, wiec coś musi być na rzeczy ;)

PS.
Pochwalcie się później czy udało wam się.
I cieszę się, że należysz do tych którzy mają pojęcie... tylko brak mocy sprawczej...na szczęście są rodzice..
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez motocyklista1998 So, 21 sty 2012, 23:53

Witam

Brak mocy sprawczej hah pisaliśmy list specjalnie dla rady miasta który został im odczytany.Nasz genialny p.radny skwitował to krótko "Mickiewicz normalnie" oraz "na pewno to uczniowie pisali" według nas wykazał się jedynie brakiem szacunku wobec nas.List pisały dwie uczennice.W pon.wybieramy się do prezydenta,a jeśli rozmowy nic nie dadzą jesteśmy skłonni przeprowadzić strajk.Ludzie z którymi "żyję",są do tego zdolni i ja się bardzo z tego cieszę.Na wyróżnienie na pewno musi iść to,że MY nie boimy się wyrazić swojego zdania i działać w tej sprawie.Rodzice dają dużo i również oddają się bez końca sprawie,lecz my uczniowie też walczymy z całych sił.W kwestii "patologii" dlaczego tyle o tym mówimy??dlatego,że tak bardzo dużo plotek mówi tylko o tym.I powiedzmy,że może w pewnej kwestii "nadepnąłeś na zadrę".Do "PS." pochwalimy się na pewno,lecz proszę nie mów,że nie mamy siły sprawczej:)I po raz kolejny nadmienię "ŁATWO NASZEJ "11" NIE ODDAMY,JEŚLI BĘDZIE TRZEBA,BĘDZIEMY WALCZYĆ !! URA!!

z poważaniem
motocyklista1998 "biskup"
motocyklista1998

Postprzez Afordancja So, 21 sty 2012, 23:58

hehe, "walczyć, ura"..ehh...

Lepiej skupcie się na argumentacji, swojej jak i zamykających... to taka rada ode mnie.
Afordancja

Postprzez przemo6161 N, 22 sty 2012, 00:25

Afordancja mam tylko 1 pytanie - czy należysz do klubu Rada Miasta Fans ? albo chciałeś isc do 11 a cb nie przyjeli za twoje stopnie w nauce ? Bo masz brak pojęcia o tej szkole ...

Pozdro dla Motocyklista1998 od przemo6161

" znam cię !"
przemo6161

Postprzez Afordancja N, 22 sty 2012, 00:39

przemo6161 napisał(a):Afordancja mam tylko 1 pytanie - czy należysz do klubu Rada Miasta Fans ? albo chciałeś isc do 11 a cb nie przyjeli za twoje stopnie w nauce ? Bo masz brak pojęcia o tej szkole ...

Pozdro dla Motocyklista1998 od przemo6161

" znam cię !"

A co, obowiązuje zasada, kto nie jest z nami jest przeciwko nam? :P
hehe, a z tymi ocenami to pojechałeś, wiem że to wasz cały "świat" i chciałeś mi dopiec czy coś...niestety...pudło...

I ty znów o tej szkole... macie jakiś kompleks czy coś? czy ja coś o niej mówię, że jest nie tak..?

Człowiek daje rady od serca i co go spotyka.... ;)
Afordancja

Postprzez motocyklista1998 N, 22 sty 2012, 08:56

Witam

To nie jest "kompleks" jak to wyraziłeś,po prostu każdy z nas tym żyje,KAŻDY.Afordancja jeśli już chcesz znać nasz sposób argumentacji,przejrzyj "Tygodnik Rybnicki" czy słuchaj "Radia 90",będzie tam zamieszczony nasz list jak i wywiad z nami oraz rodzicami.A jeśli mówimy już o "hehe, "walczyć, ura"..ehh..." to chyba nie odbierasz dobrze mojego przekazu.Mogę go krótko opisać.Na początku zwróć uwagę na to,że jednak robimy już rzeczy związane z argumentami i będziemy nadal.Aczkolwiek mamy już również plan jeśli rozmowy nic nie dadzą.Więc warto przeczytać mój poprzedni jak i ten post jeszcze raz i wtedy zrozumieć o co mi chodziło,kiedy pisałem "walczyć".
Mam tylko krótkie pytanko do Afordancji,czemu chcesz za wszelką cenę wykazać,że my nic nie robimy itd.??

Z poważaniem
motocyklista1998 "biskup"
motocyklista1998

Postprzez polalola97 N, 22 sty 2012, 10:52

Witam
Jak już wspominałam uczęszczam do tej szkoły jak motocyklista1998 czy kingulica. Muszę się z nimi w 100% zgodzić. Znam osoby, które opuściły mury tej szkoły i mówią o niej bardzo dobrze. Wiele z nich po Gimnazjum poszło do ZST w Rybniku i nie mieli najmniejszego problemu z dostaniem się tam. Tak jak już wspomniał motocyklista1998 będziemy o nią walczyć i nie poddamy się! Odwołując się do wypowiedzi piter2440 "po raz pierwszy chce mi się chodzić do szkoły. A to się rzadko zdarza"- można wywnioskować, iż ta szkoła przyciąga i ma to coś w sobie. Nam chodzi głównie o przyszłe klasy pierwsze, które będą musiały mijać się o tyle starszymi od siebie "kolegami". Mamy nadzieję, że nasze apele naprawdę wpłyną na końcową decyzję. My o "11" będziemy walczyć do ostanich decyzji.

Z poważaniem
Polalola97
polalola97

Postprzez mewa74 N, 22 sty 2012, 12:27

Lola, cudna jesteś
"jestem matką mojego dzieckaa", hmmmmm, a niby czyjego dziecka można być matką?
"Obrażasz mienie szkoły", mienie czyli jej majątek, meble itd., ciekawe jak to można obrazić i jeszcze podpadać pod paragraf :twisted:
mewa74

Postprzez kingulica N, 22 sty 2012, 12:46

Witam,
Zacznę od tego , że dziwni mnie podejście innych ludzi do tej sprawy. Może dla innych to tylko " głupia buda" ale dla mnie i z pewnością dla większości uczniów naszej szkoły jest czymś więcej. Oczywiście zgadzam się w 100% z innymi ludźmi popierających mnie np. z motocyklistą1998. Na prawdę bez takich ludzi nasze apele nie miały by sensu. Ja jak już wspominałam jestem uczennicą tego gimnazjum. Noszę w sercu dużo wspaniałych wspomnień , które związane są z tą szkołą. Na pewno nie tylko ja. Każdy uczeń naszego gimnazjum ze wzruszeniem wspomina swój ' chrzest '. To nie jedna rzecz jaką uczniowie mogą uznać za retrospekcje w naszej szkole. Wkońcu to szkoła z 100- letnią tradycją. I na pewno nie oddamy ją tak szybko ! W naszej szkole są na prawdę cudowni ludzie, którzy będą z nami walczyć. Tu nie chodzi o przemoc fizyczną, ale argumenty które mamy bardzo mocne.

Z poważaniem
Kingulica
kingulica

Postprzez lola97 N, 22 sty 2012, 12:56

Dzień Dobry,
Przepraszam , że od tego zacznę ale czy pan/pani mewa74 nie rozumie powagi sytuacji ?! " Chwyta" mnie pan/pani za słowa a sama pan/pani nie zrozumiała mojego przekazu w komentarzu. Chciałam podkreślić, że jestem matka pod tym względem, że wypowiadają się tu przede wszystkim uczniowie Gimnazjum nr. 11. A powracając to obrażania mienia szkoły tu nie chodzi o meble, stołki czy krzesła. Inne osoby obrażają tę szkołę wyrażając się o niej słowami " syf " a to pan/pani mewa74 jest karalne. Ja tylko panią uprzedzam. Teraz mam serdeczną prośbę, do wszystkich nie popierających tej decyzji o przeniesieniu szkoły. Proszę nie zwracać uwagę na komentarze osób trzecich, które chcą nam zaszkodzić.

Z wyrazami szacunku
lola97
lola97

Postprzez mewa74 N, 22 sty 2012, 13:09

Zadziwiające, w dzisiejszym świecie istnieje idealne gimnazjum. Tak wymuskaliście opinię tej szkoły, że mucha nie siada. Może to i dobrze, ciekawe czy zawsze wypowiadacie się w taki sposób o swojej szkole, a przede wszystkim nauczycielach jak tutaj. Wątpię. Słysząc co potrafią wasi rówieśnicy opowiadać w środkach komunikacji, na róznych forach czy gdziekolwiek, to zazwyczaj szkoła i nauczyciele są obrażani, wyśmiewani itp. Z drugiej strony, to dość pozytywna zmiana, kiedy ma się coś utracić zaczyna się to cenić i chyba tak się właśnie dzieje w tym przypadku. Dodam, że nie przekonują mnie argumenty drugo czy trzecioklasistów w stylu robimy to dla przyszłych pierwszoklasistów. Prędzej uwierzę w altrusityczne pobudki - robimy to dla siebie. Chcemy mieć szkołę na miejscu, nie chcemy dojeżdżać, chcemy pozostać w dobrze znanym sobie miejscu i towarzystwie.
Nie wypowiem się co do poziomu szkoły, bo go nie znam, a poza tym poziom szkoły to wypadkowa wielu czynników i poziom, wyniki egzaminów nie powinny być czynnikiem decydującym o likwidacji. Tyle tylko, że czynniki pewnie są finansowe. Wiadomo już co się będzie znajdowało w tym budynku gdy usunie się z niego gimnazjum?
Życzę powodzenia i rozumiem wasze pobudki i zaniepokojenie, złość. Tak samo zareagowaliby wszyscy inni gdyby chciano zlikwidować ich placówkę. Teraz tylko siła argumentów, przekonać, że szkoła jest opłacalna w utrzymaniu itp., bo pewnie podstawowym argumentem do likwidacji są finanse.
A i życzę wam żeby szacunek do dorosłych, do nauczycieli pozostał na dłużej, a nie tylko na czas walki.
mewa74

Postprzez mewa74 N, 22 sty 2012, 13:16

Lola
zostaw wypowiedzi na forum uczniom, lepiej im to wychodzi.
Ostrzeżenie do mnie było w związku z czym? Obrażam szkołę, Ciebie, bo nie rozumiem.
Może zanim coś napiszesz niech ci dziecko sprawdzi wypowiedź czy jest napisana z sensem. Emocje w wawszym przypadku są złym doradcą, więc dobra rada, emocje schowaj i pomyśla racjonalnie jak ratować szkołę, a nie wylewaj swoich żalów na Bogu ducha innych interluktorów. W ten sposób nie pomagasz, a raczej stwarasz sytuację do śmiechu. (ciekawe czyprawda w oczy według ciebie też podlega pod paragraf).
mewa74

Postprzez mewa74 N, 22 sty 2012, 14:01

Może przekonajcie tamtą szkołę do protestu, że nie chcą się łączyć z wami.
Jesteście w stanie przekonać miasto, że liczba uczniów w waszej szkole w przyszłym roku znacznie wzrośnie, że budynek zostanie w pełni wykorzystany?
Argumenty, że szkoła jest super wyposażona mogą nie wystarczyć, bo wyposażenie zawsze można przenieść do placówki, do której szkoła zostaje przeniesiona, pracowników też, bo w tamtej szkole wzrośnie zapotrzebowanie na kadrę pedagogiczną.
Co powodowało mieszkańcami waszej dzielnicy, że mając szkołę pod tzw. nosem ich dzieci dojeżdżają do centrum miasta do innych szkół. Tu jest początek waszych kłopotów. Ilu obecnych szóstoklasistów chce uczęszczać do waszej szkoły, a ilu zapewnia, że będzie się starało dostać do innych gimnazjów? Macie w okolicy wyż demograficzny, który zapewni szkole napływ zwiększonej ilości uczniów w przyszłych latach?
Myślę, że to są argumenty, z którymi będziecie musieli polemizować i na odpieranie takich się nastawić.
mewa74

Postprzez renia73 N, 22 sty 2012, 14:03

obawiam się że sprawa już jest przegrana ...ta szkoła ma swoje przeznaczenie i będzie zarabiać tylko że w innej formie...przytulisko czy coś w tym stylu...tym bardziej że pan Fudali podpisał umowę z policją i w szkole nr 5 od września otworzą nowy tak jakby kierunek liceum policyjne...więc to tylko kwestia czasu ...władze robią sobie co chcą nie pytając nas o zdanie ....a my tworzymy miasto !!!!jak można temu zapobiec jak nie mamy prawa głosu!!!!!!!!
p.s
telewizja tvn jest już tematem zainteresowana gdyż łączy z jakąś inną sprawą i z prezydentem Rybnika-----będzie się działo---czas najwyższy sprawdzić w szczegółach gdzie idą nasze podatki :idea: :idea: :( :x :!:
renia73

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rybnickie szkoły i uczelnie