likwidacja gim.nr11 w Niedobczycach

Wszystko o życiu rybnickich szkół i uczelni. Nie wiesz jaką szkołę wybrać? Poproś tutaj o pomoc.

Moderator: Moderator

Re: likwidacja gim.nr11 w Niedobczycach

Postprzez Cukierkoholiczka So, 21 sty 2012, 15:32

Jak usłyszałam, że nasze gimnazjum ma być zlikwidowane, to na początku jakoś to do mnie nie docierało, po rozmowie z innymi sobie dopiero uświadomiłam co się dzieje. Co do komentarzy typu ' to jest syf ' itp, nie będę nawet komentować. Osoby, które tam nie chodzą niech się lepiej nie wypowiadają. Wcale to syf nie jest, nasza szkoła jest zadbana, ogólnie jest jedną z najlepszych szkół i tu nie mówię o poziomie, tu chodzi o całą tą szkołę. Jeżeli szkołę przeniosą, wątpię, że większość pójdzie do 5 na Rymerze, mam nadzieję, że damy radę i będziemy walczyć do końca, i że może chociaż ktoś z rady zmieni swoje zdanie na temat likwidacji.
Cukierkoholiczka

Postprzez Dejv1990 So, 21 sty 2012, 16:27

Trzeba to nagłośnić ratujmy Gimnazjum nr 11 w Niedobczycach !!!
Dejv1990

Postprzez kingulica So, 21 sty 2012, 18:02

Witam,
Zacznę od tego żebyśmy ratowali nasze gimnazjum ! Zróbmy jako uczniowie wszystko co w naszej mocy abyśmy mogli wstać rano spojrzeć w lustro i powiedzieć sobie " zrobiłem wszystko co w mojej mocy ". Mam nadzieje, że tą placówkę uratujemy. Proszę serdecznie namówcie uczniowie swoich rodziców na spotkanie poniedziałkowe. Nie możemy tej szkoły po prostu oddać. Jestem uczennicą II klasy i nie wyobrażam sobie życia bez tej szkoły...

Z poważaniem
Kingulica
kingulica

Postprzez Nadzieja13 So, 21 sty 2012, 18:08

Witam.
Uważam, że na początek warto zadać sobie pytanie: Czy przeniesienie gimnazjalistów do ZS nr 5 im. J. Rymera jest dobrym pomysłem? Zastanówmy się nad konsekwencjami. Przestraszeni nową sytuacją pierwszoklasiści trafią pomiędzy dużo starsze osoby. Różnica wieku jest przerażająca. Dobrze wiemy, że większość osób uczęszczających do "5" to nie uczniowie o bardzo dobrych wynikach. Gimnazjaliści mający takie towarzystwo staną się tacy sami. Nauczyciele ZS nr 5 nie zapewnią tak dobrej opieki gimnazjalistą jak nauczyciele "11", którzy skupieni są tylko na uczniach gimnazjum i łatwiej mogą zauważyć i pomóc im rozwiązać wiele problemów, które tak często napotykają młodzież w wieku gimnazjalnym.
Chciałabym odnieść się jeszcze do poziomu nauczania Gimnazjum nr 11. Kadra nauczycielska tej szkoły pracuje bez zarzutów. Nauczyciele zawsze są do dyspozycji ucznia. Dobrzy uczniowie mają szanse rozwijać swoje umiejętności, a słabi stawać się coraz lepsi. W szkole panuje miła atmosfera. Dobrze wyposażone sale plus kompetencja nauczycieli dają efektywność pracy uczniów i zadowolenie zarówno rodziców jak i dzieci. W tym gimnazjum organizowanych jest wiele projektów uczniowskich mających na celu pokazanie, że nauka może być przyjemna. Na lekcjach nauczyciele wykorzystują w pełni dostępny sprzęt taki jak m. in. tablice interaktywne. W szkole duży nacisk kładziony jest na zdobywanie wiedzy, ale także na integrację uczniów i nie tylko rozwój intelektualny, ale również artystyczny i kulturalny. Organizowane są różne imprezy, które łączą zabawę z nauką. Nowa sala gimnastyczna to chluba dla naszej szkoły. W szkole panuje bardzo miła atmosfera, można by się pokusić nawet o nazwanie jej "rodzinną atmosferą". Każdy uczeń, który ukończy Gimnazjum nr 11 chętnie do niego wraca. Nauczyciele w nim pracujący są uwielbiani przez nowych uczniów jak i absolwentów. Dodajmy jeszcze sukcesy sportowe m.in. naszych chłopców z klas sportowych. Szkoła posiada również wielu laureatów konkursów z różnych dziedzin, zarówno artystycznych jak i naukowych.
Jeśli chodzi o wyniki egzaminów to nie mogą być bardzo dobre, ponieważ Gimnazjum nr 11 to szkoła rejonowa, która prócz dobrych uczniów ma również uczniów słabych, którym stara się pomóc.
Z poważaniem
Nadzieja13
Nadzieja13

Postprzez polalola97 So, 21 sty 2012, 18:50

Witam
Ja również jestem uczennicą tego gimnazjum i mogę szczerze powiedzieć, że nie żałuję wyboru pójścia tam. Panuje tam miła atmosfera, nauczyciele porozumiewają się z nami (uczniami) bardzo dobrze, rozumieją nas i potrafią nas nauczyć. Myślę, że mamy prawo wypowiedzieć się na ten temat. ponieważ my uczęszczamy do tej szkoły i to właśnie my stworzyliśmy tam taką atmosferę. Nie wyobrażam sobie likwidacji tej szkoły. Ponad to przyszłe klasy trzecie będą pisać egzamin w nowej trudnej formie, i przeniesienie ich w tym momencie na pewno nie przyniesie dobrych wyników, ponieważ zmiana nauczycieli, otoczenia będą miały zły wpływ. Mamy nadzieję, że ponownie rozważona będzie sprawa przeniesienia gimnazjum.
polalola97

Postprzez Pacmanix So, 21 sty 2012, 19:08

Popieram w 100% uczniów typu: kingulica czy Nadzieja13 :!:

Nie oddam szkoły :!:
Pacmanix

Postprzez Earix So, 21 sty 2012, 19:28

Witam wszystkich,
Ja, jak również inni uczniowie uczęszczam do tego gimnazjum i jestem z niego bardzo zadowolony. Może i nie ma on największego poziomu nauczania, ale jest on bardzo wysoki dzięki czemu mam lepsze oceny niż w szkole podstawowej gdzie jest niższy poziom nauczania. Poszerzyłem wiedzę na temat różnych przedmiotów, przy pomocy nauczycieli, którzy nigdy, przenigdy nie odmówili mi pomocy oraz rady. Gdy czegoś nie wiedziałem zawsze w jakiś prostszy sposób byli w stanie mnie i również innym wytłumaczyć, którzy czegoś nie wiedzieli.
Mamy u siebie bardzo dobry sprzęt, tak jak Kingulica napisała, czyli rzutniki, tablice interaktywne itd.
Nasze gimnazjum, nie bez potrzeby oszczędza pieniądze na to wszystko co aktualnie posiadamy. I co? Teraz cały ten sprzęt ma się paść?
Nauczyciele się starają z całych sił byśmy byli w stanie przynosić jak najlepsze oceny, chociaż już one są bardzo dobre.
Kto nie widział naszych warunków i sprzętu szkolnego ,oraz nauczycieli niech siedzi cicho... -.-
Chciałbym poprzeć jeszcze takie osoby jak: Kingulica, Nadzieja13 oraz Pacmanix
Z poważaniem
Earix
Earix

Postprzez renia73 So, 21 sty 2012, 19:42

co chodzi o pozytywne opinie to jest nas więcej -brawo-tylko tak dalej-proszę sobie wyobrazić że wypowiadają się tu również gimnazjaliści-rzadko się zdarza aby uczeń chwalił szkolę z tego wynika że naprawdę jest im tam bardzo dobrze ,to o czymś świadczy
chcę nadmienić że w szkole nr 5 około 90% uczniów to przyjezdni(nie Niedobczyc)więc komu powinniśmy "zrobić dobrze"-"obcym"-NIE-w Niedobczycach zadbajmy przede wszystkim o mieszkańców -a nasi "kochani radni" co robią???na zebraniu z radnymi byłam rozczarowana przede wszystkim P.Cebulą ,który drwiącym uśmieszkiem,kpił i szydził z zgromadzonych osób ,zaś P.Ryszka nie mając żadnych argumentów po prostu milczał z grobową miną ,niewiele miał do powiedzenia (potrafi tylko ładnie podawać rękę do witania)-muszę się bardziej przyłożyć do następnych wyborów na pewno nie zagłosuję już na w/w radnych :(
szkoda że dyrektor szkoły nr 11 tak szybko się poddał przecież to on doprowadził tą szkołę razem z gronem pedagogicznym do takiej wspaniałej formy-to Jego 10 letnia praca, Jego zawodowy sukces ,zakończony porażką - pan dyrektor odchodzi na emeryturę-więc jest mu wszystko jedno -szkoda mógłby przejeżdżać koło szkoły z nosem do góry podniesionym a tak na pewno będzie omijał to miejsce..."cmentarzysko"... :cry:
renia73

Postprzez piter2440 So, 21 sty 2012, 20:06

Wypowiem się prosto i na temat niech ta szkoła nie zostanie zlikwidowana .Po raz pierwszy chcę mi się chodzić do szkoły !!! .A to się rzadko się zdarza.
piter2440

Postprzez kingulica So, 21 sty 2012, 20:41

Witam,
Widzę, że nasze grono osób NIE popierających pomysł "wspaniałych" radnych rośnie. To bardzo dobrze. Musimy wszystko zrobić co w naszej mocy jako uczniowie czy rodzice. Nie możemy oddać naszego gimnazjum, które jest jednym z najnowocześniejszych na Śląsku. Bulwersuje mnie to, że lepsza szkoła musi się przenosić do gorszej. To po prostu absurdalne... Mam nadzieje , że nasze apele wpłyną na decyzje radnych.

Z poważaniem
Kingulica
kingulica

Postprzez motocyklista1998 So, 21 sty 2012, 21:43

Witam

Kingulico zgodzę się z Tobą o tym,że musimy wszystko co w naszej mocy zrobić.Mogę chyba powiedzieć to w imieniu wszystkich uczniów:Będziemy walczyć i jeśli rozmowy nic nie dadzą przepuścimy strajk!ludzie się na to zgadzają i chcą tego:D
motocyklista1998

Postprzez motocyklista1998 So, 21 sty 2012, 21:50

Będziemy walczyć URA!!:D
motocyklista1998

Postprzez Afordancja So, 21 sty 2012, 22:57

@motocyklista1998
@kingulica
(o i jeszcze @asia1978 i Cukierholiczka)

Juz po gimazjum a z rozumieniem tekstu kłopoty...
Nie napisałem to gimazjum, tylko samo gimnazjum...reszta do wydedukowania...
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez Bane So, 21 sty 2012, 23:12

Cóż, po pierwsze popiorę osoby które są przeciwne przeniesieniu. I jestem z nimi duchem i ciałem. Sam dojeżdżam do szkoły naprawdę spory kawałek, po prostu dlatego że lubię to miejsce. Świetni nauczyciele i wcale nie taka "patologia" jak to się mówi. Wiele się o tym nasłuchałem przed pójściem do szkoły... i jakoś nic mi nie jest. I teraz informacja niestety, lekko niszcząca naszego ducha: radny Cebula powiedział, że na 80% szkoła się przeniesie... informacje są z pierwszej ręki (rodzicielskiej ;) ) i niestety... optymizmem nie napawają. Ale nie poddawajmy się Obrazek
Bane

Postprzez motocyklista1998 So, 21 sty 2012, 23:20

Witam

Bane skoro znalazłeś forum to może dzięki mnie heh jeśli tak to pewnie wiesz kim jestem heh jeśli tak to znajdź mnie na facebook'u i dołącz się do naszej dyskusji jeśli nie dowiedziałeś się tego ode mnie,to napisz na PW wtedy podam linka:D

Z poważaniem
motocyklista1998 "biskup":D

Afordancja po czym wnioskujesz,że po gimnazjum to po pierwsze:D
A drugie nie znasz chyba liceum nr.5 skoro myślisz,że towarzystwo z nimi wyjdzie nam na dobre.
Reasumując nie wypowiadaj się o rzeczach o których nie masz pojęcia.

Z poważaniem i przeprosinami jeśli uraziłem
motocykista1998 "biskup"
motocyklista1998

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rybnickie szkoły i uczelnie