POMYSŁ NA BIZNES W RYBNIKU ?

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Re: POMYSŁ NA BIZNES W RYBNIKU ?

Postprzez dr Becker Wt, 8 lut 2011, 06:36

Też mi się podoba, zwłaszcza gdyby to było miejsce gdzie można usiąść i przy kawie przejrzeć jakąś aktualna gazetę, skorzystać z WiFi, do tego zjeść jakieś ciastko lub pączka jak komuś przyjdzie ochota.
Dla mnie ważne jest aby były również duże kawy (np. takie jak w McDonald's) a latem koniecznie frappe lub kawa mrożona.
Istotne są też godziny otwarcia, IMO taka kawiarnia powinna być czynna najpóźniej od 8.00.
To smutne że w takim mieście jak Rybnik najlepszym miejscem na picie kawy jest McDrive :-(
dr Becker

Postprzez ziupo Wt, 8 lut 2011, 10:04

dr Becker napisał(a):Też mi się podoba, zwłaszcza gdyby to było miejsce gdzie można usiąść i przy kawie przejrzeć jakąś aktualna gazetę, skorzystać z WiFi, do tego zjeść jakieś ciastko lub pączka jak komuś przyjdzie ochota.
Dla mnie ważne jest aby były również duże kawy (np. takie jak w McDonald's) a latem koniecznie frappe lub kawa mrożona.
Istotne są też godziny otwarcia, IMO taka kawiarnia powinna być czynna najpóźniej od 8.00.
To smutne że w takim mieście jak Rybnik najlepszym miejscem na picie kawy jest McDrive :-(

Co Ty z tą prasą ciągle ;) Dawno nie widziałem dobrego lokalu z dobrą prasą. No chyba, że śniadanie w McDonaldzie i GazetaWybocza gratis ;)
Ja po takim lokalu spodziewałbym się czegoś więcej niż tylko Mc. W Mc masz zwykłą lurkę z automatu, a tu potrzeba dobrej, świeżej kawy, odpowiedniego ekspresu i dobrego baristy. Dla przykładu aby otrzymać tak samo dużą kawę jak ta w Mc tutaj powinna być zrobiona jak 2 kawy, bo z jednej "kolby" nie wyciśniesz tyle, no chyba, że lubisz lurkę. Ew dolej wody i masz Americano ;)

A troszkę poważniej, to oczywiście wybór kaw musiałby być duży jeśli chce się konkurować z Starbuks czy CH.

PS: "Domowe" kanapki też by były spoko. Tylko z różnymi rodzajami chleba. A tak w ogóle to na poważnie myślisz o tym interesie?
Obrazek
ziupo

Postprzez dr Becker Wt, 8 lut 2011, 10:44

ziupo napisał(a):Co Ty z tą prasą ciągle ;) Dawno nie widziałem dobrego lokalu z dobrą prasą. No chyba, że śniadanie w McDonaldzie i GazetaWybocza gratis ;)
Ja po takim lokalu spodziewałbym się czegoś więcej niż tylko Mc. W Mc masz zwykłą lurkę z automatu, a tu potrzeba dobrej, świeżej kawy, odpowiedniego ekspresu i dobrego baristy. Dla przykładu aby otrzymać tak samo dużą kawę jak ta w Mc tutaj powinna być zrobiona jak 2 kawy, bo z jednej "kolby" nie wyciśniesz tyle, no chyba, że lubisz lurkę. Ew dolej wody i masz Americano ;)

A troszkę poważniej, to oczywiście wybór kaw musiałby być duży jeśli chce się konkurować z Starbuks czy CH.

PS: "Domowe" kanapki też by były spoko. Tylko z różnymi rodzajami chleba. A tak w ogóle to na poważnie myślisz o tym interesie?

1. Lubię czytać ale nie kupować ;-)
2. Kawa w McD to nie lura, a mi chodziło o duże pojemności - trudno żeby ktoś pił kawę o mocy espresso w takich ilościach jak zwykłą.
3. Trudno konkurować z czymś czego nie ma, Starbucks ma punkty raptem w 4 miastach w Polsce - mogą się wypchać. Jedyną realną konkurencją jest McD i te kafeterie w galeriach handlowych - jeśli ktoś lubi siedzieć jak ciastko na wystawie.
P.S.
Dziś biegając po mieście widziałem reklamę kawiarni na św. Jana czy ktoś coś o tym wie? Jest już czynne? Jakie wrażenia?
dr Becker

Postprzez Arteks Wt, 8 lut 2011, 11:28

dr Becker napisał(a):
ziupo napisał(a):Dziś biegając po mieście widziałem reklamę kawiarni na św. Jana czy ktoś coś o tym wie? Jest już czynne? Jakie wrażenia?

Dr Becker ty się dobrze orientujesz w rybnickiej gastronomii. Czy nie wiesz co się stało z Milky-barem na rynku? Przecież tam zawsze był tłok i całkiem dobre jedzenie bo raz miałem okazję się tam posilić. Od listopada pisze na drzwiach że jest remont???
Arteks

Postprzez dr Becker Wt, 8 lut 2011, 11:33

Dzięki za słowa uznania, ale wiem tylko tyle co sam zobaczę lub czego doświadczę mieszkając w śródmieściu. Nie mam pojęcia co z Milky-barem, moja opinia była nieco mniej entuzjastyczna ale i tak szkoda tego miejsca bo lubiłem ich żurek który był zawsze, a pod hotelem jest tylko od wielkiego dzwonu i często przeładowany marchewką.
O ile się orientuję to właścicielem Milky-baru jest ten sam człowiek który ma Kobyłkę i Maryhę - może masz jakieś dojścia żeby się dowiedzieć co i jak.
dr Becker

Postprzez Wuipe Wt, 8 lut 2011, 11:34

otwarte otwarte, bodajże już od listopada, bardzo przyjemne miejsce
Wuipe

Postprzez ziupo Wt, 8 lut 2011, 15:57

Ha, no ja też bym wolał czytać a nie kupować, ale pokaż mi gdzie znajdę w kawiarni chociażby Forbesa, Puls Biznesu czy Essence? O zagranicznej czy stricte tematycznej nie wspomnę.
Oj nie wmówisz mi,że w Mc mają elegancką kawę, bo to nie prawda. Widziałeś ten ich automat? Parę razy piłem i mógłbym ją ocenić jako coś lepszego niż taka zwykła sypana albo rozpuszczalna domowa. Żadnych rewelacji. Poza tym espresso to podstawa, robiąc doppio i dolewając wody jak w americano masz dużą kawę.
Zresztą Starbucks to też nie jest jakaś najwyższa klasa, ot po prostu modne [lans z kubkiem na mieście] i z dużą ilością napojów kawowych w menu.
Obrazek
ziupo

Postprzez dr Becker Śr, 9 lut 2011, 09:06

ziupo napisał(a):Ha, no ja też bym wolał czytać a nie kupować, ale pokaż mi gdzie znajdę w kawiarni chociażby Forbesa, Puls Biznesu czy Essence? O zagranicznej czy stricte tematycznej nie wspomnę.

Idź do biblioteki - tam mają prasę i podają kawę - ja daleki jestem od tego aby wymagać kupowania przez kawiarnię całej prasówki jaką ma empik - to absurd. Parę dzienników tak jak jest w McD wystarczyłoby w zupełności.
ziupo napisał(a):Oj nie wmówisz mi,że w Mc mają elegancką kawę, bo to nie prawda. Widziałeś ten ich automat? Parę razy piłem i mógłbym ją ocenić jako coś lepszego niż taka zwykła sypana albo rozpuszczalna domowa.

Przeważnie piję rozpuszczalną i to mi wystarczy a ta kawa w McD nie odbiega standardem od tego co piję na co dzień. Żeby się napić kawy parzonej wymagałbym czegoś w zdecydowanie lepszym gatunku - i dlatego lubię te "automatowe" kawy, bo knajpy z reguły oszczędzają na jakości i zamawiając parzoną już parę razy podano mi jakieś okropne paskudztwo.
dr Becker

Postprzez ziupo Śr, 9 lut 2011, 11:28

dr Becker napisał(a):
ziupo napisał(a):Ha, no ja też bym wolał czytać a nie kupować, ale pokaż mi gdzie znajdę w kawiarni chociażby Forbesa, Puls Biznesu czy Essence? O zagranicznej czy stricte tematycznej nie wspomnę.

Idź do biblioteki - tam mają prasę i podają kawę - ja daleki jestem od tego aby wymagać kupowania przez kawiarnię całej prasówki jaką ma empik - to absurd. Parę dzienników tak jak jest w McD wystarczyłoby w zupełności.
ziupo napisał(a):Oj nie wmówisz mi,że w Mc mają elegancką kawę, bo to nie prawda. Widziałeś ten ich automat? Parę razy piłem i mógłbym ją ocenić jako coś lepszego niż taka zwykła sypana albo rozpuszczalna domowa.

Przeważnie piję rozpuszczalną i to mi wystarczy a ta kawa w McD nie odbiega standardem od tego co piję na co dzień. Żeby się napić kawy parzonej wymagałbym czegoś w zdecydowanie lepszym gatunku - i dlatego lubię te "automatowe" kawy, bo knajpy z reguły oszczędzają na jakości i zamawiając parzoną już parę razy podano mi jakieś okropne paskudztwo.

Pf, ale to nie ja zacząłem pisać o prasie. Poza tym wspominałem już o Mc i Gazecie Wyborczej. Jak dla mnie to zbyt subiektywny sposób podawania faktów.
No właśnie, kwestia tego czego oczkujesz od takiego coffe shopu. To nie powinna być kolejna knajpa z kawami typu: czarna lub biała, a na dodatek rozpuszczalna. A fe! Jeśli tak, to nie mamy co porównywać chociażby do Starbucksa.
Obrazek
ziupo

Postprzez dr Becker Śr, 9 lut 2011, 13:09

ziupo napisał(a):Pf, ale to nie ja zacząłem pisać o prasie. Poza tym wspominałem już o Mc i Gazecie Wyborczej. Jak dla mnie to zbyt subiektywny sposób podawania faktów.

Znaj proporcjum mociumpanie. Co innego parę dzienników do przejrzenia przy kawie a co innego żądanie prasy specjalistycznej i zagranicznej.
dr Becker

Postprzez ziupo Śr, 9 lut 2011, 14:37

Sęk w tym co kto czyta. Jedni wolą Wyborczą, inni Rzeczpspolitą, część Puls biznesu a jeszcze inni Nasz Dziennik. Rozumiem i szanuję, ale jeśli mówimy o prawdziwym wyborze prasy, to powinien być dla każdego. No chyba, że to byłaby kawiarnia jakiegoś posła albo innego partyjniaka ;) Ew postawić na coś neutralnego politycznie - kultura albo nauka.
Obrazek
ziupo

Postprzez dr Becker Śr, 9 lut 2011, 15:17

ziupo napisał(a):Sęk w tym co kto czyta. Jedni wolą Wyborczą, inni Rzeczpspolitą, część Puls biznesu a jeszcze inni Nasz Dziennik. Rozumiem i szanuję, ale jeśli mówimy o prawdziwym wyborze prasy, to powinien być dla każdego. No chyba, że to byłaby kawiarnia jakiegoś posła albo innego partyjniaka ;) Ew postawić na coś neutralnego politycznie - kultura albo nauka.

To całkowicie niepotrzebne dzielenie włosa na czworo. A prasa codzienna jest najbardziej interesująca dla większości klientów.
dr Becker

Postprzez ziupo Śr, 9 lut 2011, 15:44

Aczkolwiek mało w niej obiektywizmu. No chyba, że komuś to odpowiada.
Obrazek
ziupo

Postprzez dr Becker Śr, 9 lut 2011, 19:56

Nie ma przecież obowiązku czytania tego czy innego tytułu. Uważam że zestaw dzienników typu "Gazeta Wyborcza" i "Dziennik Zachodni" jest całkiem OK, zresztą to zależy tylko i wyłącznie od właściciela lokalu w jaką prasę zechce zainwestować (jeśli w ogóle zechce) . Ja w takiej kawiarni chętnie zobaczyłbym również prasę lokalną np. "Nowiny" i regionalną np. "Jaskółka Śląska"
dr Becker

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes