POMYSŁ NA BIZNES W RYBNIKU ?

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Re: POMYSŁ NA BIZNES W RYBNIKU ?

Postprzez Arteks Cz, 22 lip 2010, 21:52

mao napisał(a):Zastanawiam się nad otwarciem biznesu w branży transportowej tj: chce świadczyć usługi na przewóz osób do 5 europejskich miast - wyjazdy codziennie i w ramach rozwoju rozszerzać swoja ofertę. Wyjazdy odbywałyby się w klasie biznes lub pochodnej w klimatyzowanym i dobrze wyposażonym busie do 10 osób, z dostępem do internetu, prasy, małego bufetu, stolikiem na laptopa lub kawę itp. Bus nowy, profesjonalnie oklejony, czysty, bezpieczny.
Wyjazdy z Rybnika lub Gliwic w zależności od potrzeb rynku, w godzinach porannych, tak aby na miejscu być mniej więcej ok godziny 10-tej (spotkania biznesowe, potrzeba dotarcia na lotnisko itp). Wyjazdy do miast: Berlin, Wiedeń, Warszawa, Praga - w miejsca newralgiczne z których łatwo dotrzeć w miejsce przeznaczenia, oraz z powrotem do Rybnika, skąd też bus zabierałby ludzi.

Spróbować możesz ale busy są bardzo niewygodne. Zauważ, że na zachodzie nikt nie oferowałby ludziom przejazdów na odległość większą niż 30 km - busem... Tam się podróżuje na dalekie odległości pociągami. Co innego wygodne duże autokary jakie są czarterowane przez biura podróży i którymi jeździ się nad Adriatyk. Ale busami na dłuższą metę niczego nie zwojujesz.

Jeśli chodzi o kierunek Niemcy to czeka nas w najbliższych czasach rewolucja bo Deutsche Bahn zapowiedziała, że jest zainteresowana wejściem na polski rynek w przewozach międzynarodowych. Przypuszczalnie przewozy autokarowe konkurencję z DB przegrają tak samo jak przegrały w ruchu wewnętrznym w Niemczech.

A Praga - stosunkowo tanio można tam dojechać na zasadzie jedziesz autem do Bohumina, zostawiasz za darmo auto przed dworcem i za 50-70 zł wygodnym klimatyzowanym pociągiem co 1-2 godz. dojeżdżasz w nieco ponad 3h do stolicy Czech. I tak większość znajomych robi.

Natomiast jeśli chodzi o śląski rynek to chyba go nie zwojujesz. Przykład Kłosoka, który chciał zrobić konkurencję pociągom i uruchomił przejazdy busowe Rybnik-Katowice i zwinął interes po kilku miesiącach bo nikt tym nie jeździł. Ludzie, którzy mają auta nie przesiądą się na busy, a Ci, którzy cenią możliwość poczytani książki w pociągu też nie przesiądą się na busy bo są mniej wygodne.

Może regularna linia Katowice-Rybnik-Wiedeń miałaby sens ale to też zależy od ceny biletu. I pamiętaj - jeśli chcesz ludzi przyciągnąć to musiałoby to jeździć dziennie - tylko w ten sposób przycągniesz ludzi. Ja lubię poróżować i jakbyś miał rozsądną cenę to do Wiednia bym z tobą pojechał - ale błagam tylko nie busem... Autokarem jak najbardziej. :)
Arteks

Postprzez mao Cz, 22 lip 2010, 22:49

Dzieki za cynka,

Jednak chce powiedzieć, że taki bus to nie "bus", nie wygodny, ciasny, kojarzący się przykurczem w udach i bólem w plecach, lecz jak staralem się napisać:
- wygodny
- przearanżowany na wyższą klasę
- osobne siedzienia!
- dużo miejsca i swobody, podłotkietniki i regulowane zagłowki, tak żeby komfortowo móc przejechać dystans 450km
- dostęp do internetu, prasa, mini bufet (cola, woda, redbull)
- klimatyzacja (może mały led z tvn24?)

pomysł wynalazłem przypadkiem, a dokładnie podpatrzyłem podobny deal we wrocku, gdzie przy 170km/h na A4 dopadł mnie bus "codziennie wrocław-berlin".
tak, cyklicznosc kursów jest ich aututem i szansa na rozwój. no i komfort jak w dobrej osobowce.

to raczej altermatywa dla drogich pociagow miedzynarodowych, droższe wychodza nawet podróże prywatną osobówką. chyba że ktoś ma służbówkę.. ale to nie jest on naszym targetem. sam jezdze slużbówką i robię do 10k km miesięcznie, spędam po 6-8h dziennie w samochodzie, co napawa mnie przekonaniem, o wyższości transportu drogowego nad kolejowym... dlatego myślę, że gdyby zachodziła potrzeba dostania się szybko do berlina czy pragi, a nie mógłbym jechać autem to chciałbym jechać takim przewozem.

(tez jezdzilem z bohumina pociagiem do pragi i zawsze bylem zdziwony ze na takim ciezkim zadupiu babka zapowiada pociag po angielsku, z reszta kolej w czechach jest kilka szczebli wyzej. w zeszlym roku jechlem autem bez cb i dostalem 3 zdjecia)

jak wynajdę coś więcej w temacie to na pewno sie tym podziele.
pozdrawiam!
mao

Postprzez deuter So, 24 lip 2010, 12:45

dr Becker napisał(a):Sklep z jeansami (spodnie) ale nie taki jak wszystkie tylko zeby byly w ofercie normalne do bolu klasyczne jeansy - bez udziwnien, zagniecen, wyszywanek, sztucznych przetarc, awangardowych kieszeni, dekatyzu itp. normalne spodnie ktore mozna wlozyc bez ryzyka ze przestana byc trendy a zaczna byc passe.
Oczywiscie zawsze mozna kupic Levi's 501 - ale przecietnego zjadacza chleba raczej nie stac na spodnie za prawie 300zl.

Dobry pomysł, tylko jaka marka obecnie produkuje spodnie "zwykłe"? Jedno jest pewne to byłby strzała w 10!
deuter

Postprzez boardbike Pn, 26 lip 2010, 11:50

..a mini golf? Mialoby to sens w Rybniku? Czy np. na osrodku gdzie jest DinoPark mialobny to racje bytu?
boardbike

Postprzez telepraca N, 19 wrz 2010, 10:12

Podłączę się do tematu...

Szukam pomysłu na biznes w rybniku i tak myślę o sklepie i komisie (plus sprzedaż przez internet) z nową i używaną odzieżą (i np. bielizną) w większym rozmiarze (od roz. 42) - wiem że podobne sklepy są ale mi chodzi o coś w "konkurencyjnych cenach"...

Co wy na to?? Sama jestem puszystą Panią i wiem że niełatwo jest ubrać się ładnie a zarazem niedrogo..
telepraca

Postprzez tommi Pn, 20 wrz 2010, 09:47

jak masz zamiar mieć konkurencyjne ceny to musisz mieć dostep do taniego dostawcy. masz? dolicz jeszcze opłaty sklepowe, będziesz miała odpowiedz czy będziesz konkurencyjna, sprzedaż przez internet bez mozliwości przymiarki przy dzisiejszej numeracji jest nietrafiona, różnie z tym bywa
tommi

Postprzez LEMUR Pn, 20 wrz 2010, 10:03

tommi napisał(a):sprzedaż przez internet bez mozliwości przymiarki przy dzisiejszej numeracji jest nietrafiona, różnie z tym bywa

Dokładnie, trzeba uwzględnić przy tej formie sprzedaży możliwość zwrotu produktu bez podania przyczyny w terminie do 10 dni
LEMUR

Postprzez Azja Pn, 20 wrz 2010, 12:19

Istnieją sklepy internetowe z ubraniami, ale ona mają podane dokładną rozmiarówkę i jak już napisali wcześniej musi być opcja zwrotu, w razie nietrafienia. Natomiast wydaję mi się, że jest luka jeżeli chodzi o duże rozmiary, przede wszystkim ciężko dostać ubrania modne, gustowne w dobrej cenie. Jak już są to dosyć drogie, tak więc jakiś pomysł to jest.
Azja

Postprzez tommi Wt, 21 wrz 2010, 06:31

oczywiście, że pomysł dobry, zarówno w sprzedaży poprzez internet jak i bezpośredniow sklepie, prosz ejednak zwrócić uwagę na fakt że kryteria jakie sobie postawiłaś to dobra jakość, świetny fason i niska cena, odnosze wrażenie że to fakty nie ida w parze, prosze mnie nie przekonywać że będziesz to robić celem wypełnienia niszy rynkowej. bo to musi przynosić określone dochody (pensja+ opłaty z kosztami utrzymania+ wkład na dalszą inwestycję+ ew spłata załużenia).
niewiem jaką masz wiedze ekonomiczną, ale sam pomysł często to za mało, nawet wielkie chęci niewystarczą. jestem jednak zdania, że taki interes ma szanse powodzenia, tymbardziej sprzedaż internetowa, wiadomo, że obecnie wiele ludzi coś przymierza w sklepie, ogląda a potem zamawia w inernecie identyczne, wiele sklepów z tego powodu ma kłopoty, ale to juz prawa rynku
tommi

Postprzez boardbike So, 25 wrz 2010, 13:52

..tak mnie natchnol dzis przeczytany artykul o wypozyczaniu rowerow. Moze wlasnie takie wypozyczalnie by sie w Rybniku sprawdzily? Czy wy skorzytalibyscie z wypozyczenia roweru w centrum powiedzmy w cenach: 1zl./pol godz. 2zl. /godz. 10zl. /dobe? Dodatkowo powstaloby kilka punktow w ktorych mozna zostawic wypozyczony rower. Powiedzmy wyp[ozyczamy rower w punkie A i zostawiamy go w punkie B bez koniecznosci zwrotu roweru tam gdzie zostal wypozyczony. Jeden z takich punktow bylby usytuowany na parkingu gdzie mozna by zostawic samochod i sprawy na miescie zalatwic na rowerze bez niepotrzebnego biegania. Czekam na Wasze opinie, pomysly, porady itd. :)
boardbike

Postprzez dr Becker Pn, 27 wrz 2010, 19:10

@ boardbike
Pomysl bardzo ciekawy ale kiepsko to widze z uwagi na lichutka infrastrukture (sciezki i parkingi rowerowe). Dodatkowym problemem jest jawna wrogosc prezydenta i urzedu ktory reprezentuje wobec rowerzystow.
Musialbys jeszcze pomyslec o jakiejs sensownej umowie wypozyczenia ktora zabezpieczy twoje interesy (kradzieze uszkodzenia) bo jesli bedziesz rzadal jakiejs kaucji to potencjalnych klientow moze byc jeszcze mniej.
dr Becker

Postprzez Customizer Cz, 14 paź 2010, 10:06

Witaj.
Pamiętaj, że prowadzenie działalności zajmuje dużo naszych możliwości głównie czasowych i pieniężnych. Branża odzieżowa jest tak samo przepełniona jak spożywcza i inne tradycyjne biznesy. Wiem co mówię bo mimo swojego młodego wieku mam pewne skromne doświadczenia z prowadzeniem działalnoći. Dlatego postanowiłem zadziałać w tzw. marketingu sieciowym. Większość ludzi kojarzy to z ORIFLAME albo AMWAY, albo piramidą, a tak na prawdę marketing sieciowy ma się do piramidki czy łańcuszków jak kozie kupki do płatków Nesquik - niby podobnie wyglądają, ale to nie to samo. Najlepsze jest to, że wszystko robimy przez internet jako grupa. Nie musimy chodzić po ludziach z katalogami, nie robimy porezentacji, bo mamy cały internetowy system, współpracujemy z firmą, która daje wszystkim członkom ogromne zniżki w popularnych np.Rybnickich sklepach m.in. odzieżowych i stacjach paliw. Jeśli interesuje kogoś to o czym piszę to zapraszam na moją stronę. Wszystko to robi się bez dużych inwestycji.

http://patrykostrzolek.tak24.eu/
Customizer

Postprzez shopgirrl Pn, 7 lut 2011, 13:13

a co sądzicie na temat otwarcia tzw. coffee shop z wieloma rodzajami kawy, herbaty, mrożonych napojów, kanapek? coś jak Coffee Heaven czy Starbucks. W dużych miastach pełno jest takich punktów, niestety najbliższy w Katowicach.
shopgirrl

Postprzez ziupo Pn, 7 lut 2011, 19:15

Pomysł dobry, ale pod warunkiem, że sama kawa byłaby naprawdę świetna. Zależy też w jakiej lokalizacji: jeśli ścisłe centrum lub śródmieście to OK. Jedyny problem, to dobry ekspres i świetny barista [lub nawet bariści].
Z kaw mamy chyba tylko Świat Kawy, notabene dobry sklepik.
Obrazek
ziupo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes