POMYSŁ NA BIZNES W RYBNIKU ?

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Re: POMYSŁ NA BIZNES W RYBNIKU ?

Postprzez shopgirrl N, 2 maja 2010, 10:52

Primark to dobry ruch!
shopgirrl

Postprzez biznesrybnik So, 8 maja 2010, 13:15

Może jest miejsce które możecie zaproponować;) Pomysł jest, realizacja wkrótce..ale będzie o tym głośno. Potrzebuje Lokalu..blisko rynku i nie koniecznie dużego na początek;)
Pozdrawiam
biznesrybnik

Postprzez imprezowicz102 N, 23 maja 2010, 23:04

w Rybniku napewno brakuje rozrywki typu "GOKARTY" .
imprezowicz102

Postprzez testudo Śr, 26 maja 2010, 17:00

Jesli chodzi o sprzedaż a nie usługi to faktycznie Primark jest niezłym pomysłem. Ciekawa jestem jak sprawdziłby się sklep z odzieżą np. z Tajlandii ( na Allegro widać,ze ma wzięcie :D )
testudo

Postprzez Tomeek Śr, 26 maja 2010, 19:01

Hmmm !! Do " IMPREZOWICZ " : Brakuje , brakuje od pół roku szukam miejsca do otworzenia toru gokartowego w Rybniku , na razie tylko na okres letni a później jak się uda to może hala. Gokarty stoją w garażu i się kurzą bo Rybnik nie ma miejsca na to by stworzyć taki tor . Jestem w trakcie negocjacji o wynajem powierzchni ale niestety w Żorach. Dodam tylko że gokarty to " Sodikart gt 2 " o mocy 9 km . Pozdrawiam
Tomeek

Re: POMYSŁ NA BIZNES W RYBNIKU ? / do Tomeek

Postprzez imprezowicz102 Cz, 27 maja 2010, 03:35

Super !!!!! zatem życzę powodzenia interesu .Jak tor będzie na poziomie to z chęcią będę wpadał do Żor na karting i zapewne znajdzie się w Rybniku i okolicznych miastach dużo osób chętnych na tego typu atrakcje .
imprezowicz102

Postprzez boardbike Cz, 27 maja 2010, 07:27

..Tomeek.. w Zorach sobie lepiej odpusc.. jest tor w warszowicach (kilka kilometrow od Zor) i raczej trudno bedzie konkurowac.. pozatym klienci z Rybnika raczej do Zor nie pojada a ci z Zor i okolic to juz w Warszowicach smigaja.. zdecydowanie zalecalbym Ci jednak Rybnik..
boardbike

Postprzez anka Cz, 27 maja 2010, 07:59

wracając do pomysłu ciuchów z Primarka....słyszałam niedawno że nie można tych ubrań sprzedawać oficjalnie poza Anglią ???

co do gokartów...fajny pomysł, można by zrobić cały kompleks : gokarty, quady, przy tym teren do asg/paintballa i tego typu sprawy :)
anka

Postprzez dr Becker Cz, 27 maja 2010, 11:37

Tomeek napisał(a):Gokarty stoją w garażu i się kurzą bo Rybnik nie ma miejsca na to by stworzyć taki tor . Jestem w trakcie negocjacji o wynajem powierzchni ale niestety w Żorach. Dodam tylko że gokarty to " Sodikart gt 2 " o mocy 9 km . Pozdrawiam

Rozumiem twoj klopot, moze w jakims innym okolicznym miescie byloby latwiej? O ile sie orientuje Rydultowy sa bez porownania bardziej przyjazne dla prywatnej incjatywy niz Rybnik.
dr Becker

Postprzez seba07 Pn, 28 cze 2010, 15:04

Witam, kilka dni temu słyszałem że podobno tor gokartowy w Rybniku otwiera się na przemysłowej jakoś na początku Lipca. Wreszcie będzie gdzie pojeździć ;)
seba07

Postprzez biznesrybnik Pn, 28 cze 2010, 15:43

A może bardziej skupilibyśmy sie na moim temacie a nie na gokardach, bardzo prosze o stworzenie osobnego wątka o tym tytule:)
Ja natomiast cały czas myśle nad tym co zdziałac..:)
biznesrybnik

Postprzez klient46 Śr, 30 cze 2010, 15:07

o tak sklep z dżinsami - - zgadzam się. Zeby były na rózne typy sylwetek, a nie na paskudne szkieletory z wklesłymi zadkami, bez bioder i bez ostatnich żeber ( kto ma 50cm w pasie? masakra jakieś tylko modelki z usunietymi ostatnim żebrami lub anurektyczki ) ;)
A tak poważnie, faktycznie brakuje takiego sklepu, żeby kupić rózne fasony spodni. Fajnie by było kupić spodnie, które maja podniesiony stan i wzmocnienie na brzuchu, aby ukryć brzuszek, fajnie byłoby kupić spodnie obcisłe w udach a rozszerzane od kolan. Fajnie kupić spodnie, które byłyby odpowiednie dla róznych typów sylwetek ;)
klient46

Postprzez laaant Cz, 8 lip 2010, 00:26

zrob sobie badanie rynku. to moze wyjdziesz na swoje.co do tego co to nikt ci na pewno nie doradzi .jezeli jest cos to kazdy bedzie robil sam.nie badz frajerem.jak nie masz pomyslu to nic nie ruszaj.pozatym czy twoja rodzina ma tradycje biznesowe.czy masz tyle sily i wytrwalosci aby sprostac. czy dasz sobie rade z nieuczciwą konkurencja w miescie popieraną przez samorzad miasta. chyba ze otworzysz lokal gastronomiczny wlozysz 100 tys i mozesz niebac sie konkurencji. na czarno nieda sie robic gastronomi .a jak nie masz zapasu 100- 200 tys to z zera nie wystartujesz. musisz wiedziec ze jezeli nigdy nic nie robiles to dopiero musisz sie tego nauczyc.chyba ze bedziesz robil drobnice .
przyjrzyj sie na ogloszenia czego jest najwiecej - zawsze jest tak ze tej roboty jest najmniej.
moja prywatna rada - otworz sobie bank lub kantor - bo jak ci sie nie uda to zostaniesz z pieniędzmi .
laaant

Postprzez ziupo Cz, 8 lip 2010, 21:32

Mogę podsunąć pewien pomysł: świeże soki prosto z sokowirówki. Oczywiście gdzieś przy rynku albo PW.

seba07 napisał(a):Witam, kilka dni temu słyszałem że podobno tor gokartowy w Rybniku otwiera się na przemysłowej jakoś na początku Lipca. Wreszcie będzie gdzie pojeździć ;)

Masz na myśli bazę Budozbytu przy Mikołowskiej?
Obrazek
ziupo

Postprzez mao Śr, 21 lip 2010, 13:00

Witam,

Zastanawiam się nad otwarciem biznesu w branży transportowej tj: chce świadczyć usługi na przewóz osób do 5 europejskich miast - wyjazdy codziennie i w ramach rozwoju rozszerzać swoja ofertę. Wyjazdy odbywałyby się w klasie biznes lub pochodnej w klimatyzowanym i dobrze wyposażonym busie do 10 osób, z dostępem do internetu, prasy, małego bufetu, stolikiem na laptopa lub kawę itp. Bus nowy, profesjonalnie oklejony, czysty, bezpieczny.

Wyjazdy z Rybnika lub Gliwic w zależności od potrzeb rynku, w godzinach porannych, tak aby na miejscu być mniej więcej ok godziny 10-tej (spotkania biznesowe, potrzeba dotarcia na lotnisko itp). Wyjazdy do miast: Berlin, Wiedeń, Warszawa, Praga - w miejsca newralgiczne z których łatwo dotrzeć w miejsce przeznaczenia, oraz z powrotem do Rybnika, skąd też bus zabierałby ludzi.

Oczywiście - mając do dyspozycji jednego, czy dwa busy na początku trasy odbywałyby się mniej-więcej tak: Poniedziałek Warszawa, Wtorek Berlin, Środa Wiedeń, Czwartek Praga, itd. (jest to schemat nie oferta). Do tego równolegle można świadczyć transport na Lotnisko do Pyrzowic, czy konkretnie wynajem busa z kierowcą na określoną usługę transportową - trasy po całej Polsce i Europie. Miasta, na których byśmy jeździli są stosunkowo nie daleko Rybnika, tzn można do nich dotrzeć w maksymalnie 5 godzin.

Piszę o tym bo chciałbym ocenić zainteresowanie takimi usługami w Rybniku/Gliwicach i chcę ocenić na ile Rybniczanie potrzebują przemieszczać się w tych kierunkach - jeśli nie Rybnik to będę szukał innego miasta np: Gliwice/Katowice.

Docelowo myślałem o otwarciu myjni bezdotykowej i otwarciu bazy z biurem gdzieś "na mieście", jednak po pierwsze nasycenie myjek w Rybniku jest wysokie a koszt otwarcia myjki 6-stanowiskowej to koszt ok 400-500k zł brutto, a po drugie biuro może działać zdalnie - telefon, mail, strona internetowa.

Jeśli możecie to proszę zaopiniujcie, wysuńcie pytania i sugestie.
Dziękuję i pozdrawiam.
mao

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes