Jaki Kocioł C.O. ?

Ciekawostki i plotki o mieście. Tutaj możesz poszukać pomocy w najdziwniejszych sprawach :)

Moderator: Moderator

Jaki Kocioł C.O. ?

Postprzez elmo Pn, 22 cze 2020, 07:25

Witajcie, jako, ze zbliża się czas wymiany rozeznalismy temat u instalatorów. Każdy montuje " swój" piec, jednocześnie kwestionując modele innych producentów.
Wśród polecanych znalazły się Defro, Ogniwo, Kołton. Proszę użytkowników o opinię. Spamerom dziękuję.
elmo

Re: Jaki Kocioł C.O. ?

Postprzez melemele Pn, 22 cze 2020, 08:25

Proponuję poczytać o kotłach dolnego spalania , wg. mnie najlepszy na rynku jest MPM (tak się ten kocioł nazywa).
melemele

Postprzez walek Wt, 23 cze 2020, 03:59

Za dwa lata zabronią spalania paliw stałych i swój kocioł wstawisz do kredensu.
walek

Postprzez melemele N, 28 cze 2020, 08:49

Zapodałeś temat i co dalej ? :cry:
melemele

Postprzez elmo Pn, 29 cze 2020, 12:08

melemele napisał(a):Zapodałeś temat i co dalej ? :cry:

Tobie dziękuję z informację.

Jak widać szału w dyskusji nie ma...
elmo

Postprzez melemele Wt, 30 cze 2020, 07:07

No nie ma , ogrzewanie węglem stało się złe , niedobre i do doopy.
A paląc węglem w odpowiedni sposób, jaki wymaga kocioł można mieć ciepło , nie dymić i spalać mało.
Polecam zapoznanie się ze stroną czysteogrzewanie.pl , znajdziesz tam wiele informacji o kotłach jak i o sposobach palenia.
Po zastosowaniu w/w informacji w życie w zeszłym sezonie grzewczym spaliłem w sposób bezdymny 2 tony rydułtowskiego węgla ( czyli ten najbardziej dymiący bo to gazowo-koksujący) , w domu komfortowe 22 stopnie , w tym sezonie poszła tona , bo nie było mrozów. Węgiel noszę z bunkra do kotła we wiadrze więc co mi szkodzi po drodze postawić wiadro na wadze łazienkowej i zapisać wynik w kalendarzu.
Mam Defro Optima Komfort 30kW/ oczywiście pięciokrotnie przewymiarowany przez sprzedającego , dom potrzebuje od 6kW do 12 kW/ , z tym poradziłem sobie wykładając palenisko cegłami szamotowymi , zostawiłem 1/3 rusztu , przerobiłem kierownicę powietrza wtórnego tak , żeby dostarczała powietrze do paleniska, a nie do wymiennika.
Pozdrawiam.
melemele

Postprzez elmo Śr, 8 lip 2020, 11:04

Ja rozglądam się za kotłem z podajnikiem, a że będzie to nowy piec nie wchodzą w grę póki co żadne przeróbki. Dobra regulacja na sterowniku poparta obserwacją komina powinna zrobić swoje :)
elmo

Postprzez melemele Śr, 8 lip 2020, 12:27

Tu się z Tobą zgodzę - dobranie dobrych parametrów kotła do węgla i nie przewymiarowanie.
Sąsiad ma podajnikowca i w ogóle nie dymi z komina , swego czasu zapytałem go czym ogrzewa , odpowiedział, że ekogroszkiem :shock: .
Słyszałem dobre opinie o kotłach Stalmark .
melemele

Powrót do Ciekawostki i prośby o pomoc