Wybór odpowiedniego aparatu słuchowego

Ciekawostki i plotki o mieście. Tutaj możesz poszukać pomocy w najdziwniejszych sprawach :)

Moderator: Moderator

Wybór odpowiedniego aparatu słuchowego

Postprzez Dvv N, 17 lis 2019, 11:17

Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego aparatu słuchowego?

Jak wybrać stosowne urządzenie?
Dvv
 
Posty: 88
Dołączył(a): Wt, 18 cze 2019, 11:38

Re: Wybór odpowiedniego aparatu słuchowego

Postprzez hester Śr, 20 lis 2019, 08:01

Na tej stronie jest opisane dokładnie jakie elementy warto wziąc pod uwagę przy wyborze odpowiedniego dla siebie aparatu słuchowego:
https://www.geers.pl/aparaty-sluchowe/

Nie ma sensu samodzielnie wybierać aparatu ale najlepiej skontaktować się ze specjalista który dobierze aparat specjalnie dla nas bo każdy z nas ma inne wymagania co do aparatu słuchowego. Na pewno warto zorientować sie na początku jakie przysługuje nam dofinansowanie. Zgodnie z obowiązującym od 2014 roku rozporządzeniem Ministra Zdrowia wszystkim ubezpieczonym osobom z niedosłuchem przysługuje dofinansowanie NFZ na aparaty słuchowe i wkładki uszne do obydwu uszu oraz urządzenia wspomagające słyszenie. Nawet jeśli dofinansowanie jest jedynie częściowe to i tak jest wielką pomocą bo aparat słuchowy zwykle tani nie jest (szczególnie jeśli chcemy sobie kupić jeden z nowszych modeli aparatów).
hester
 
Posty: 90
Dołączył(a): Wt, 12 lis 2019, 13:54

Re: Wybór odpowiedniego aparatu słuchowego

Postprzez Olga_22 Cz, 30 sty 2020, 09:12

Wielu użytkowników aparatów słuchowych nie lubi dźwięku brzmienia własnego głosu, który wydaje im się głośny i zniekształcony. Wybierając aparat słuchowy powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby odbierany dźwięk był jak najbardziej zbliżony do naturalnego, dlatego protetyk powinien zaproponować nam różne modele i typy aparatów. Najnowsze aparaty słuchowe marki Signia: https://www.signia-aparatysluchowe.pl/ wyposażone są w funkcje OVP, dzięki ktorej mamy zapewnione naturalne brzmienie własnego głosu i najlepszą zrozumiałość mowy w hałasie.
Olga_22
 
Posty: 8
Dołączył(a): Wt, 28 sty 2020, 09:30


Powrót do Ciekawostki i prośby o pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości