Sprzedaż na niemcy

Ciekawostki i plotki o mieście. Tutaj możesz poszukać pomocy w najdziwniejszych sprawach :)

Moderator: Moderator

Sprzedaż na niemcy

Postprzez irenka66 Śr, 25 lip 2018, 10:16

Chciałabym rozszerzyć sprzedaż swojego asortymentu na rynek niemiecki ( galanteria skórzana ). Koleżanka podpowiedziała mi, że najlepiej na początku postawić na ebay'a lub też tamtejszy amazona. Znalazłam ofertę firmy która się takimi rzeczami zajmuje ( http://e-prom.com.pl ) i mam pytanie czy ktoś może ma jeszcze jakiś inny pomysł jak ugryźć ten temat sprzedaży zagranicznej?
irenka66

Re: Sprzedaż na niemcy

Postprzez adamb Cz, 23 sie 2018, 15:54

Najpierw zainteresuj się formami dostawy, bo w DE nikt nie lubi czekać całymi dniami na zamówione towary, a w amazon ogromną popularnością cieszą się dostawy prime (zamawiasz np. w poniedziałek rano, a we wtorek do południa masz kuriera lub listonosza z towarem w drzwiach).
Do tego potrzebowałabyś pewno konta w niemieckim banku, bo w amazon (na terenie DE) nie płaci się osobno za towar (jak na aledrogo), tylko klient przy rejestracji konta podaje IBAN i amazon automatycznie przy każdej transakcji pobiera opłatę dla sprzedawcy, klient nie musi się tym w ogóle zajmować.
Nie wiem czy to będzie działało z polskim kontem, bo Polska nie ma w sumie przelewów SEPA.
adamb

Re: Sprzedaż na niemcy

Postprzez marekm2 Śr, 3 paź 2018, 10:54

podobno kotły na drewno często kupują Niemcy właśnie z Polski
marekm2

Powrót do Ciekawostki i prośby o pomoc