Zakup drzwi wejściowych do mieszkania.

Ciekawostki i plotki o mieście. Tutaj możesz poszukać pomocy w najdziwniejszych sprawach :)

Moderator: Moderator

Zakup drzwi wejściowych do mieszkania.

Postprzez Janusz_Cebularz N, 27 lis 2016, 18:15

Witam

Jestem na etapie poszukiwań drzwi do mieszkania, wejściowych oczywiście. Mam na to przeznaczone powiedzmy 2500zł. Czy ktoś może polecić jakąś firmę?
Chodzi mi głównie o dobre wyciszenie ale kwestia bezpiecznych drzwi jest równie ważna.

Trafiłem na drzwi firmy DELTA (w salonie Agata), konkretnie na Magnum 56k. Cena do opisywanych właściwości jest bardzo dobra ale opinie o drzwiach tej firmy są bardzo podzielone.
Czy ktoś z was ma może drzwi z tej firmy i może powiedzieć z doświadczenia własnego czy są wartę swoich pieniędzy?
Janusz_Cebularz

Re: Zakup drzwi wejściowych do mieszkania.

Postprzez Benq Cz, 1 gru 2016, 08:38

Powiedz może jak one wychodzą tam cenowo i czy są z dodatkami typu klamka, wizjer, montaż, pomiar, dowóz itp
Benq

Postprzez Janusz_Cebularz Cz, 1 gru 2016, 12:12

Już w sumie nie aktualne.

Skusiłem się jednak na drzwi PORTA OPAL. Znajomy ma i jest zadowolony, więc liczę, że i ja będę.
Największa tragedia dla mnie to termin montażu - dopiero połowa stycznia :/
Janusz_Cebularz

Postprzez Tomek Cz, 1 gru 2016, 20:25

W poprzednim mieszkaniu miałem OPAL i były OK. Do nowego mieszkania kupiłem jednak Interdoor Tower. Co mogę powiedzieć porównując te dwoje drzwi... Porta OPAL są minimalnie większe i to się jednak czuje. Niby kilka cm ale jednak. Z drugiej storny jest mniej roboty przy montażu. Opale mają ościeżnice metalową o gładkiej fakturze - wygląda to z bliska bardziej elegancko. Ościeżnica Interdora ma trochę dziwną, chropowatą fakturę - z metra już tego nie widać. Niby nic nie znaczący detal ale mnie to zaskoczyło. Porty mają też zamek listwowy. Interdor "zwykły" trzpieniowy. Mają też w standardzie metalowy próg. To są plusy OPALa. Natomiast Interdor zaskoczył mnie nieprawdopodobną jakością okleiny i ogólnie wykonania. Skrzydło OPAL wygląda przy Towerze jakby było z marketu. Porównuję tu oczywiście okleiny standardowe, najtańsze. Same skrzydło jest baaardzo ciężkie i wyraźnie lepiej wyciszone. Izolacja akustyczna to 39dB (Tower) vs 32dba (Opal). Tower wyraźnie lepiej tłumi dźwięki i nie trzeba do tego eksperta czy aparatury pomiarowej. Widać to też po samej konstrukcji - Towery bardzo ściśle przylegają do ościeżnicy, uszczelki są bardziej masywne, a same skrzydło ma bolce antywłamaniowe tak skonstruowane że dociskają skrzydło do ościeżnicy od strony zawiasów. Powoduje to uczucie skokowości przy ostatniej fazie zamykania - początkowo myślałem że to feler ale w dokumentacji pisze że tak być powinno. Towery fabrycznie dostarczane są z szyldami i zamkami kat. antywłamaniowej B. Skrzydło Opal dostajesz gołe. Co by nie patrzeć to jest jakieś 300-350zł w kieszeni. Same drzwi Interdora w najtańszej konfiguracji są też około 200zł tańsze niż odpowiednik Porty, ale teraz już wiem że trzeba od razu dokupić metalowy próg. Wyjdzie na to samo. Suma sumarum, jako użytkownik obu modeli, uważam że Interdor wygrywa. Ma też korzystniejsze warunki gwarancji, ale nie pamiętam już na czym ta korzyść polegała. Jakby jednak dało się cofnąć wybór to mogę nawet pokazać jak wyglądają Interdory na żywo, a jak Porty.
Tomek

Postprzez Janusz_Cebularz So, 3 gru 2016, 10:15

Już za późno

Za Opale daję 2200zł z montażem. Ościeżnicę wybrałem z MDF, zamki klasy C klamka i szyldy wybrała żona, nie były najtańsze ale za to ładne. Co do okleiny to też tej najzwyklejszej nie wybrałem.
Janusz_Cebularz

Powrót do Ciekawostki i prośby o pomoc