jak obliczyć ryczałt z działalności

Ciekawostki i plotki o mieście. Tutaj możesz poszukać pomocy w najdziwniejszych sprawach :)

Moderator: Moderator

jak obliczyć ryczałt z działalności

Postprzez MIKI12131 Wt, 31 maja 2016, 13:18

Witam mam pytanie czy ktoś umiał by mi powiedzieć jak mam obliczyć dochód za pierwszy miesiąc działalności do zasiłku rodzinnego [ dodam że forma opodatkowania to ryczałt]
MIKI12131

Re: jak obliczyć ryczałt z działalności

Postprzez adamb Pn, 6 cze 2016, 14:05

Kolego jeśli chcesz uniknąć problemów z US to zainteresuj się usługami jakiegoś biura rachunkowego lub sam zainteresuj się tematem, bo niewiedza nikogo w US nie interesuje !
Dlaczego to napisałem ? bo widzę, że chyba nie masz pojęcia o "papierkologii" związanej z DG... jeśli prowadzisz działalność opodatkowaną tzw. ryczałtem to masz obowiązek prowadzić "Książkę przychodów ewidencjonowanych", w której odnotowujesz każdą sprzedaż (tę z rachunkiem i tę bez rachunku), a na koniec miesiąca robisz podsumowanie i od tej kwoty obliczasz należny podatek PPE wg skali 20%, 17%, 10%, 8,5%, 5%, 2% w zależności od rodzaju działalności (nie wiem czym się zajmujesz) i kwotę , którą obliczyłeś wpłacasz w formie zaliczki do dnia 20-tego następnego miesiąca (można kwartalnie jeśli tak zadeklarowałeś), więc trochę mnie dziwi Twoje pytanie jak obliczyć podatek po pierwszym miesiącu, bo powinieneś już to mieć zrobione :wink:

pzdr
adamb

Postprzez Kamil_Rybnik Pt, 24 cze 2016, 12:01

Tym bardziej, że usługi takich biur nie kosztują zbyt dużo. Jak masz kilka faktur miesięcznie, to za 70 - 100 zł biuro rachunkowe ci to zrobi.
Kamil_Rybnik

Postprzez concorde83 Wt, 4 cze 2019, 16:17

"Ręczne" obliczanie ryczałtu nie jest wybitnie trudne, ale trochę kłopotliwe, czasochłonne i łatwo o pomyłkę. Dlatego chyba lepiej posiłkować się jakimś programem księgowym, który sam to policzy najlepiej w jakiś przejrzysty sposób gdzie będzie wiadomo co, ile i z czego. Ja np. używam programu Pakiet Przedsiębiorcy Ryczałt i nie muszę się tym martwić. Można go pobrać tutaj:

Program do ryczałtu
concorde83

Postprzez farah557 So, 21 gru 2019, 17:24

O Boże, ja w ogóle nie ogarniam takiej wiedzy :) Może jakieś dobre biuro rachunkowe Ci w tym temacie pomoże...
farah557

Powrót do Ciekawostki i prośby o pomoc