Operator telewizji... NC+/Leon/Darnet?

Ciekawostki i plotki o mieście. Tutaj możesz poszukać pomocy w najdziwniejszych sprawach :)

Moderator: Moderator

Operator telewizji... NC+/Leon/Darnet?

Postprzez Morgh Wt, 29 mar 2016, 00:30

Witam

Wybudowaliśmy dom w Rybniku i z ostatnich decyzji pozostała do podjęcia ta o wyborze operatora telewizyjnego i dostawcy Internetu.

Dostępne możliwości do Darnet i Leon oraz NC+.
Leon oferuje znacznie szybszy Internet niż Darnet i to za niższą cenę.
Oferta telewizyjna Leona jest ciut tańsza niż Darnetu, ale jest tylko pakiet Wielotematyczny HD bez Wielotematyczny Super HD (za informacjami ze stron internetowych operatorów oraz platformy JAMBOX).
W Leonie dekoder jest bez dysku, a więc trzeba do niego dysk dokupić - tutaj kolejny problem bo do tego dekodera (MAG250) zalecany jest dysk nie większy niż 1 TB i z zasilaniem sieciowym - a takie w tej chwili są co najwyżej 1-2 TB... mniejsze są z zasilaniem tylko z USB a to według informacji dostępnych w sieci powoduje niestabilną pracę... W Darnecie oraz w NC+ jest dekoder z nagrywarką...
NC+ jest zauważalnie tańsze niż Leon oraz Darnet... natomiast mam wrażenie, że IPTV i funkcje multimedialne dostępne za pośrednictwem dekodera będą lepsze w przypadku kablówki niż satelity... jakość sygnału TV też podobno jest porównywalna, jeżeli nie lepsza od sygnału NC+...

Dekoder MAG250 i platforma JAMBOX ma raczej niezbyt dobre opinie, jeżeli chodzi o nagrywanie i przewijanie programów, co nie ukrywam jest dla mnie dosyć istotne, bo się zdążyłem do tego przyzwyczaić w bieżącej kablówce.

No kurcze i takie mam dylematy... czy ktoś byłby w stanie pomóc mi się zdecydować? A może coś źle rozumiem? Może któreś z powyższych argumentów za/przeciw są błędne/nieaktualne? :-)
Morgh

Re: Operator telewizji... NC+/Leon/Darnet?

Postprzez Kwinto Śr, 30 mar 2016, 20:17

Witam
Warto przejrzeć ofertę Jambox, wypisać sobie kanały które nas interesują i podliczyć to wszystko, daję głowę że wyjdzie bardzo drogo. Niestety te pakiety są tak podzielone że sporo ciekawych czy takich podstawowych kanałów jest w dodatkach i rachunek rośnie w oczach. Obecnie canal+ obchodzi 21 urodziny, i przy dobrej promocji można dostać fajną ofertę, przez internet wychodzi jeszcze taniej niż w salonie, aczkolwiek dobrze jest się przejść do focusa czy Carrefoura i pogadać ze sprzedawcą.
Mam nc+ od 2008r z turbodekoderem 500gb, i nie wyobrażam sobie innej opcji, co do IPTV od paru miesięcy jest nc+GO, jest też szansa że w przyszłym roku pojawią się już jakieś kanały po sieci, bo podobno pojawiły się testowe ankiety. No i jeszcze takim małym plusem jest, że gdyby jakimś cudem zabrakło internetu, jest jeszcze tv z satelity, a w opcji Jambox nie mamy wtedy nic :D

Co do Internetu nie wiem czy Leon jest szybszy od Darnetu, jeśli mamy możliwość założenia światłowodu to szybkości są ogromne nawet powyżej 50Mbps a już to wystarczy, aby bez zacięć oglądać filmy z YT w pełnej rozdzielczości 4K. Nie chcę robić reklamy, pewnie Leon też ma dobre opinie ale z Darnetu korzystam od 2003 roku i naprawdę jeszcze nigdy mnie nie zawiedli.
Podsumowując trzeba siąść i przekalkulować czy lepiej brać osobno internet i nc+, czy może spróbować połączyć to wszystko z kablówką jambox
Powodzenia!
Kwinto

Postprzez mechel Cz, 31 mar 2016, 07:38

Ja również po raz kolejny polecę NC+, mam już kupę lat i wszystko super, ostatnio mi padł dekoder (też z nagrywaniem itd) pojechałem i mimo upływu tylu lat (dawno po gwarancji) wymienili bez problemu na nowy za darmo. Dodatkowo im dłużej się tam jest tym lepsze i tańsze oferty dają przy przedłużaniu, obecnie płacę za filmowe, canal+, wszystkie te naukowe, rozrywkowe, sportowe, muzyczne i dla dzieci nie mam chyba tylko HBO to po tylu latach za to wszystko mam jakos 54 albo 56zł.
A co do internetu bo też mieszkałem w dzielnicy Rybnika a teraz nieco dalej i nie ma zasięgu nad czym ubolewam, to z czystym sumieniem polecam rybnet jeśli masz u siebie zasięg.
mechel

Postprzez analfabeta.pl Cz, 31 mar 2016, 14:35

Mechel pisze bzdury albo nie wie ile płaci albo nie wie co ogląda
analfabeta.pl

Postprzez mechel Pt, 1 kwi 2016, 07:43

Jasne Analfabeta.pl, Ty wiesz lepiej. Pewnie nie mam tam jeszcze jakichś kanałów ale ogólnie mam wszystko czego potrzebuję i płacę tyle, a co przedłużenie umowy, jak zagrozisz odejściem to zawsze dorzucą coś w gratisie lub jakąś zniżkę. To że Ty płacisz nie wiadomo ile to nie znaczy, że wszyscy idą i biorą to ca dają bez żadnych negocjacji. Z telefonem i abonamentem też robię to samo i nawet sobie nie wyobrażasz ile daje groźba odejścia do innej sieci, telefon wysokiej półki nawet 200zł taniej i rabat 20% na abonament mam obecnie na całą umowę, da się? DA SIĘ. Tylko trzeba próbować negocjować a nie brać jak leci gotowe ofert.
mechel

Postprzez maijkel Pt, 1 kwi 2016, 18:02

mechel, masz 100% racji. Ja w tej chwili płacę 49.90. Pakiet canal+(8), HBO(3)+ cała reszta:)

COMFORT+ 59zł
Multi+ 15zł
Premium Film 49zł
HBO 25zł
EXTRA+ 30zł
Premium Sport 49zł

Będą na nie przysługiwały poniższe promocje:

Comfort+ 29,90 zl 15 m dla Abonentów z dnia 22.12.2014 r.
Multi+ 0 zl 15 m dla Abonentow z dnia 22.12.2014 r.
Extra+ 10 zl 15 m dla Abonentow z dnia 22.12.2014 r.
Premium Sport 5 zl dla Abonentow z dnia 22.12.2014 r.
Premium Film 5 zl dla Abonentow z dnia 22.12.2014 r.
HBO 0 zl 15 m dla Abonentow z dnia 22.12.2014 r.
maijkel

Postprzez Dador Pt, 1 kwi 2016, 19:19

Co do nc+ to faktycznie idą na spore ustępstwa przy próbie rezygnacji z umowy. Ja chciałem zrezygnować z abonamentu na rzecz cyfrowej naziemnej, oczywiście na 30 dni przed końcem umowy dostali pisemną rezygnację i od tego czasu zaczęły się telefony, żeby nie odchodzić. Jako, że byłem zdeterminowany i na satelicie już mi nie zależało, to zbywałem ich za każdym razem. I na dzień przed końcem umowy zadzwonili z ofertą...10 PLN/m-c :D przy czym wcześniej płaciliśmy coś koło 30 lub 40/m-c jak nie więcej. Pakiet pozostał bez zmian.
Dador

Postprzez mechel So, 2 kwi 2016, 13:55

No to ja właśnie mówię, ale są tacy "znawcy" jak analfabeta.pl którzy się znają lepiej i twierdzą, że nie wiem co mam w pakiecie lub płacę dużo więcej. NC+ i Orange to jeśli chodzi o negocjacje przy przedłużaniu umowy to najlepsze wyjście, dodatkowo łącząc TV z telefonem w Orange mamy kolejny rabat i przy następnej umowie może dobiorę neostradę bo mam daremny internet a te wszystkie zniżki z łączenia ofert dają mi tyle, że zwróci się koszt utrzymania łącza (bo tel. domowego nie mam i nie chcę).
mechel

Postprzez a.nowicka@mediariver.pl Wt, 25 lut 2020, 14:49

Jeśli to temat już zbyt odległy to proszę o zamknięcie, ale mam następujący problem. Miałem abonament w Vectrze. Wszystko było spoko, ale się przeprowadziłem w inne miejsce, niedaleko poprzedniego, ale już nie mają swojego okablowania czy czegoś. I co teraz? Nowy najemca nie chce Vectry w moim starym mieszkaniu. Ja przenieść jej nie mogę, bo nie działa w tym miejscu gdzie mieszkam. Muszę dalej płacić ponad 70 zł za neta i tv co jest bezużyteczne. Czy to jest w ogóle sprawiedliwe? Czy w związku z tym oni uważają, że ja nie mam prawa się przeprowadzić? Jeśli w nowym miejscu nie ma zasięgu czy ich sprzętu, okablowania itp nie znam się za bardzo to czy nie powinni dać możliwości zerwania umowy? Powinni iść naprzeciw klientom.

Bardzo mnie dziwi taka sytuacja. Mało tego, żaden dosłownie ŻADEN operator nie ma tam zasięgu. Może prócz jednej sieci (nie chcę tu robić reklamy), ale tylko oferta na internet mobilny i to bardzo słabej prędkości. Sprawdziłem wszystkie oferty stąd: https://rankingsieci.pl/internet-stacjonarny/ Czy ktoś miał podobną sytaucję?
a.nowicka@mediariver.pl

Postprzez nebek Wt, 3 mar 2020, 18:10

Ja się nasłuchałem takich sytuacji jak powyżej aż za dużo. Na przyszłość daję Ci podpowiedź - zwykle robi się tak, że podpisuje się umowę bezterminową, one są trochę droższe, ale nawet sama Vectra taką ma (wiem, bo sam korzystam). Jeżeli masz podpisane na czas określony, to trzeba zadzwonić i pogadać. Najpewniej jednak będzie wiązało się to z karą finansowa za przedwczesne zerwanie. Niestety… Ewentualnie daj nowego najemcy propozycje nie do odrzucenia, czyli niech przejmie Twój abonament za powiedzmy 50 zł, a ty dopłacisz te 20 zł ze swojej kieszeni. Zawsze będzie taniej niż płacić kokosy za brak wywiązania się z umowy.

Co do tematu głównego, czyli operatorów TV, polecam się zainteresować canal+, a to dlatego, że nc+ zmieniło swoją nazwę i teraz są przyjemne promocje. Jakiś czas temu było kilka pierwszych miesięcy 0 zł. Teraz jest pewnie już co innego, warto śledzić na bieżąco blogi takie jak http://satelitarnecyfrowe.pl/ranking/. Tam jest wszystko opisane i można się przeklikać do ofert.
nebek

Powrót do Ciekawostki i prośby o pomoc