lekarz medycyny pracy

Ciekawostki i plotki o mieście. Tutaj możesz poszukać pomocy w najdziwniejszych sprawach :)

Moderator: Moderator

lekarz medycyny pracy

Postprzez amelka99 Cz, 18 cze 2015, 13:48

Szukam lekarza medycyny pracy - dokumenty przyjęcia do pracy - który wystawi fakturę .
amelka99

Re: lekarz medycyny pracy

Postprzez adamb Pt, 19 cze 2015, 00:53

Fakturę mogę ci wystawić, a i na medycynie trochę się znam (jak każdy Polak) niestety nie mam uprawnień LMP :wink: - jakby co to na PW :mrgreen:

Amelko - krócej i szybciej byłoby Twojego posta wpisać od razu w okienko wujka google i natychmiast miałabyś odpowiedź !
Jeśli nie potrafisz to służę pomocą:
https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&rlz=1C1CAFA_enPL623PL623&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=lekarz%20medycyny%20pracy%20rybnik

PS Każdy lekarz med. pr wystawia faktury... zresztą inne prywatne gabinety też są do tego zobligowane :wink:
adamb

Postprzez shonya Pt, 19 cze 2015, 06:51

Byłam raptem u 3 lekarzy medycyny pracy, z czego dwóch wystawiało rachunki a nie faktury - to czasem dla pracodawcy ma znaczenie ;)
Nie wiem tylko, czy w przypadku Amelki :)
shonya

Postprzez amelka99 Pt, 19 cze 2015, 08:22

do adamb..doskonale znam "brata" gogle ale on nie bardzo mi pomogl .Obdzwonilam kilku lekarzy w tym przychodnie rejonowe ; nie znam sie na prawie ale podobno od 1 kwietnia weszly nowe przepisy i moga przyjmowac tylko pacjentow z ktorymi zaklad pracy ma podpisana umowe. Stad moje pytanie .
amelka99

Postprzez piotrekdec Pt, 19 cze 2015, 09:00

rachunki a nie faktury - to czasem dla pracodawcy ma znaczenie

taki pracodawca, a właściwie jego księgowość nie bardzo orientują się w przepisach
rachunek (rzecz jasna nie paragon) na, którym są wszystkie wymagane dane (oraz np. podstawa zwolnienia z VAT)
jest równoważny z fakturą, choć mi też się zdarzało wystawiać faktury, a nie rachunki "bo tak trzeba"- czasami nie ma siły tłumaczyć
piotrekdec

Postprzez adamb Pt, 19 cze 2015, 17:22

amelka99 napisał(a):do adamb..doskonale znam "brata" gogle ale on nie bardzo mi pomogl .

Dlatego zamiast "brata gogle" proponowałem "wujka google" :wink:
amelka99 napisał(a):Obdzwonilam kilku lekarzy w tym przychodnie rejonowe ; nie znam sie na prawie ale podobno od 1 kwietnia weszly nowe przepisy i moga przyjmowac tylko pacjentow z ktorymi zaklad pracy ma podpisana umowe. Stad moje pytanie .

W takim razie to bardziej pytanie do Twojego przyszłego pracodawcy, a nie forumowiczów - zapytaj pracodawcę co potrzebuje do rozliczenia się z Tobą za wykonane badania tj. rachunek czy f-ra VAT ?
Jeśli odpowie, że f-ra VAT to zadzwoń do pierwszego z brzegu LMP i zapytaj czy wystawia faktury VAT czy rachunki - na mój chłopski rozum pracodawcy będzie to obojętne byle będzie "kwit" na podstawie, którego zwróci ci pieniążki.
Nie słyszałem, żeby LMP (prowadzący działalność gosp.) rezygnowali z zarobku, ponieważ nie mają podpisanej umowy z danym zakładem pracy... poza tym jaka firma kilku osobowa zajmuje się "pierdołami" typu umowa z zakładem pracy ? chyba nawet EDF R-k z tego już zrezygnował.

I jeszcze jedno: Jeżeli firma zwolniona z VAT wystawia rachunek, to pomimo tego, że oczywiście dokument ten nie zawiera kwoty podatku VAT, ani nie został zatytułowany „faktura” to rachunek ten… spełnia ustawową definicję faktury!
adamb

Postprzez piotrekdec Pt, 19 cze 2015, 18:03

Jeżeli firma zwolniona z VAT wystawia rachunek, to pomimo tego, że oczywiście dokument ten nie zawiera kwoty podatku VAT, ani nie został zatytułowany „faktura” to rachunek ten… spełnia ustawową definicję faktury!

o tym właśnie pisałem - dokumenty są równoważne,
jedynie na rachunku musi być wyszczególniona podstawa zwolnienia z VAT (czyli np. art 113)
piotrekdec

Postprzez bAasiaiaa Cz, 28 cze 2018, 22:08

Ja polecam poszukać tutaj jakiegoś lekarza medycyny pracy https://ranking.abczdrowie.pl/s/Medycyna%20pracy
bAasiaiaa

Powrót do Ciekawostki i prośby o pomoc