Mechanik którego możecie naprawdę polecić

Ciekawostki i plotki o mieście. Tutaj możesz poszukać pomocy w najdziwniejszych sprawach :)

Moderator: Moderator

Re: Mechanik którego możecie naprawdę polecić

Postprzez adamb Wt, 30 maja 2017, 01:07

dr Becker napisał(a):Co nie zmienia faktu że przydałoby się info o dobrym rzetelnym warsztacie.

@dr Becker jak będziesz miał takie info to daj znać :wink:
Ja dochodzę do wniosku, że w PL mechanicy mają za dużo kasy w portfelach i już więcej nie potrzebują.
Mam trzy auta i w związku z tym dość często muszę odwiedzać mechaników (swego czasu nawet tutaj pytałem o sprawdzonego), a od tamtego czasu jest tylko gorzej.
W ub.r postawiłem auto do mechanika na Żorskiej (Jim), któremu zleciłem naprawę klimy (uszkodzone sprzęgło sprężarki), naprawę fotela (uszkodzone podnoszenie fotela przez poprzedniego mechanika) oraz wymianę przednich nadkoli. Szef powiedział, że zadzwoni pojutrze... nie zadzwonił, więc sam to zrobiłem (bo zależało mi na aucie) i dowiedziałem się, że auto na mnie czeka od wczoraj :evil: po przyjeździe dowiedziałem się, że jest uszkodzona sprężarka klimy (tak jakbym nie wiedział), fotel przesmarowali, ale podnoszenia nie naprawili stwierdzając "pewnie silniczek się spalił (nie spalił, bo słychać, że działa), wymienili nadkola mocując je na ordynarne
blachowkręty, a nie tak jak powinno być na plastikowe klipsy - widać ma zbyt dużo kasy :lol: pełna porażka, więc odradzam
Na Prostej (ośrodek LOK-u) 100% porażki... to właśnie po wizycie u niego przestał działać fotel, po wymianie oleju ochlapany cały wydech i smród jak w smażalni, po wymianie klocków przód - uwalił śruby mocujące zacisk ze zwrotnicą tak, że zacisk sobie latał (a chyba wszyscy wiedzą czym to może grozić przy większej prędkości) o czym nawet się nie zająknął ! życie mi miłe więc odradzam.
Ostatnio byłem u kolejnego (na razie nie podaję danych) gdzie wymieniono mi łożysko... widać nie mieli czasu na poinformowanie mnie, że trzeba by było wymienić tarcze i klocki, bo są na granicy... no trudno kasy nie chcą - to sobie sam wymienię w garażu.
Każesz sprawdzić auto - to mówią, że jest ok, a za miesiąc wychodzą "kwiatki"
Żaden ze znanych mi mechaników nie wydaje jakiejkolwiek dokumentacji co robił, jedynie paragon "naprawa 1x kwota"... a gdy masz więcej niż jedno auto to jest to problem żeby pamiętać co, kiedy i gdzie było robione.
Syn kończy teraz gimnazjum i chyba wyślę go na mechanikę samochodową, a po skończeniu otworzymy warsztat :mrgreen: i łeb mu ukręcę jeśli będzie robił tak jak ci pseudo fachowcy z lokalnego podwórka czy ci "bohaterowie" z programu "Będzie pan zadowolony" umiejący rzucać mięsem, a nie potrafiący prostej usterki zdiagnozować.

Co do opon i wymiany: ostatnio wymieniam na Rudzkiej w Cowboyu i jest ok, dobry też jest Sowada... ale oni tam wiecznie nie mają czasu.

pzdr
adamb

Postprzez dr Becker Wt, 30 maja 2017, 11:08

adamb napisał(a):Co do opon i wymiany: ostatnio wymieniam na Rudzkiej w Cowboyu i jest ok, dobry też jest Sowada... ale oni tam wiecznie nie mają czasu.

A gdzie mają najlepsze wyważarki i ludzi którzy umieją je obsługiwać? Albo gdybyś miał wybrać to który warsztat z tych dwóch?
U Sowady raz czy dwa robiłem coś z kołami, jedyny kłopot że nie można wjechać z ulicy tylko trzeba się umawiać.
dr Becker

Postprzez pääkäyttäjä Wt, 30 maja 2017, 11:10

Mam pytanie o ATH - nowy serwis na Budowlanych.
Robił ktoś coś u nich już? Opinie np. na Google Maps są dość pozytywne.
Ja się obraziłem na jeden serwis na Przemysłowej i teraz szukam jakiejś alternatywy.
Hyvä sopu sijaa tekee.
pääkäyttäjä

Postprzez kred Śr, 31 maja 2017, 12:37

Jak dla mnie umawianie się u Sowady ma niezaprzeczalną zaletę że wiem kiedy mogę przyjechać. Wymieniam tam opony już kolejne lata i nie mam generalnie powodów do narzekania. Teraz nie mają kolejek więc jak zadzwonisz to pewnie od razu będziesz mógł przyjechać. Zima/wiosna i jesień/zima to wiadomo że wszędzie są kolejki.
A co do napraw bieżących to jestem zadowolony z mojego mechanika z Chwałowic - zrobi to co się zleci, powie co jeszcze można naprawić, daje karteczki z listą wymienionych części i nabija rachunek na kasę. Tip top :)
kred

Postprzez Janusz_Cebularz Cz, 1 cze 2017, 13:11

@pääkäyttäjä: robiłem zbieżność w ATH. Wszystko było ok.

Nie ogarnęli jednak do końca problemu z klimą. Inna usterka niż zdiagnozowana.

Na plus - nie wiedziałem czy akumulator mi umiera czy coś go męczy. Zajechałem do nich i sprawdzili mi nieodpłatnie na miejscu. Do tego dostałem wydruk o stanie aku.
Janusz_Cebularz

Postprzez pääkäyttäjä Pt, 2 cze 2017, 08:03

@ Janusz_Cebularz - dzięki za info. Właśnie to w pewnym sensie potwierdza to, co słyszałem - że robią dobrze ale zaliczają wpadki :roll: No i to, że podobno się cenią 8)
Hyvä sopu sijaa tekee.
pääkäyttäjä

Postprzez Dador Pt, 2 cze 2017, 14:44

Ath na Budowlanych tak bym nie chwalił. Pytacie o wymianę opon? Otóż wymieniałem u nich przed zimą i po zimie opony. Koszt 60 PLN komplet. Zmieniając na zimówki poprosiłem o wymianę wszystkich zaworów. Na swoje nieszczęście, po założeniu kołpaków na koła nie sprawdziłem, czy faktycznie to zrobili. Przejeździłem zimę i w zasadzie już w Marcu, gdy zrobiło się cieplej, pojechałem wrzucić letnie. A tam pan mechanik - Panie, widzisz te zawory? Sparciałe, może uciekać luft. Lepiej wymienić - po czym odgina wentyl i widzę, że guma popękana. Ok, to robimy, mówię, kolejne 20 PLN mniej w portfelu. No i znów, po pół roku nowe zawory. Ja rozumiem, że są "szkoły" aby wymieniać wentyle co przekładkę opon, ale osobiście nie znam nikogo, kto by się do tego stosował. Niestety i tu jak i wszędzie trzeba uważać, bo mechaników naciągaczy na pęczki.
Dador

Postprzez pääkäyttäjä So, 3 cze 2017, 19:58

Wtopy na poziomie dupereli dobrze nie wróżą.
Hyvä sopu sijaa tekee.
pääkäyttäjä

Poprzednia strona

Powrót do Ciekawostki i prośby o pomoc