Mechanik którego możecie naprawdę polecić

Ciekawostki i plotki o mieście. Tutaj możesz poszukać pomocy w najdziwniejszych sprawach :)

Moderator: Moderator

Mechanik którego możecie naprawdę polecić

Postprzez adamb Śr, 3 gru 2014, 21:56

Witam

Poszukuję mechanika - pasjonata motoryzacji, a nie dorobkiewicza - którego ktoś z Państwa może polecić "z ręką na sercu".
Jeden z kolegów z tego forum polecił mi takiego niedrogiego mechanika i jestem (po kilku wizytach) załamany :cry: fakt nie jest drogi, ale aut naprawiać też nie potrafi (namiary w celu ominięcia mogę podać na PW).
Ja nie mam czasu ciągle odstawiać auta i płacić, a auto wraca w gorszej formie niż przy oddawaniu do naprawy.

Pilna sprawa :D i dziękuję za pomoc.
adamb

Re: Mechanik którego możecie naprawdę polecić

Postprzez flamasterflexx Cz, 4 gru 2014, 20:58

Łatwiej chyba będzie zmienić auto na takie co sie nie psuje.Znam kilku mechaników których mógłbym polecić jednak najpierw trzeba wiedzieć co trzeba naprawić,bo nie znam takiego który jest dobry we wszystkim.
flamasterflexx

Postprzez adamb Cz, 4 gru 2014, 23:09

flamasterflexx napisał(a):Łatwiej chyba będzie zmienić auto na takie co sie nie psuje.

haha... chyba niezauważyłeś, że "mesia beczki" już nie produkują :mrgreen: teraz auta się psują na potęgę, bo na tym głównie zarabiają producenci i wszyscy wokół nich.
Znam kilku mechaników których mógłbym polecić jednak najpierw trzeba wiedzieć co trzeba naprawić,bo nie znam takiego który jest dobry we wszystkim.

Mechanik od układów jezdnych... a dobry mechanik "przejedzie" się autem i już wie o co chodzi z danym autem. :wink:
adamb

Postprzez flamasterflexx Cz, 4 gru 2014, 23:21

Podesłałem coś na priv.
flamasterflexx

Postprzez laaant So, 28 mar 2015, 23:22

Za makro przy skręcie w prawo na boguszowice od ronda 50 m.
laaant

Postprzez adamb Pn, 30 mar 2015, 15:40

@laant i możesz go z czystym sumieniem polecić ?
adamb

Postprzez laaant Pn, 30 mar 2015, 18:47

Z czystym sumieniem.Naprawiam tam 3 samochody ,zawsze na czas, zawsze zrobione.Nie zwracam uwagi na drobne, bez znaczenia niedoróbki które się zdażają w każdej branży i każdej firmie.Zycie stałoby się udręką. Ostatnia przygoda .W jednym aucie klupało bo zapomniał dokręcić po wymianie amortyzator.A w drugim aucie koła przykręcili palcami , więc już tam nie pojadę.Głupie uczucie . Jedziesz i jakoś dziwnie kołysze tyłem.Zjechaliśmy na stację i śmialiśmy się do rozpuku.Więc pozostał nam tylko ten z gotartowickiej. :P :P :P
Ostatnio edytowano Pt, 30 wrz 2016, 07:43 przez laaant, łącznie edytowano 2 razy
laaant

Postprzez laaant Cz, 25 cze 2015, 21:03

Jest jeszcze jeden z którego korzystam czasami .Na przeciw straży pożarnej skręt na boguszowice na rondzie z tym śmiesznym chłopkiem bez głowy.
laaant

Postprzez walek Śr, 17 maja 2017, 15:52

Czeka mnie wymiana opon na nowe i tu moje pytanie = najbliżej mam do M. G na ul. Pod lasem. Poradzi sobie ten fachowiec w miarę dobrze? Prosił bym o opinie tego zakładu.
walek

Postprzez Janusz_Cebularz Pt, 19 maja 2017, 11:22

Opony wymieniłem u świerczyny na Krzywoustego. Kupiłem opony z wymianą bo wyszło taniej niż gdybym sam kupił opony i podrzucił na wymianę. Za Rainsport 3 205/55 R16 91 V z wymianą dałem chyba 900zł. Nie odpadły, nie ściąga, nie drży kierownica ani dupa więc nie ma sie do czego przyczepić.

Opony również polecam - rewelacja na suchej a na mokrej jeszcze lepiej.
Janusz_Cebularz

Postprzez adamb Śr, 24 maja 2017, 15:59

walek napisał(a):Czeka mnie wymiana opon na nowe i tu moje pytanie = najbliżej mam do M. G na ul. Pod lasem. Poradzi sobie ten fachowiec w miarę dobrze? Prosił bym o opinie tego zakładu.

Nie żartuj sobie z takim pytaniem :wink: wymiana opon w aucie to nie regeneracja turbosprężarki lub "kapitalka" silnika :mrgreen:

Co do pana Marka mam nieco mieszane uczucia - niby auto zrobił w podstawowym zakresie, ale zleciłem przy zdawaniu auta kilka innych rzeczy i tego już nie zrobił, a ja specjalnie nie wywierałem presji czasu.
Druga sprawa: w dzisiejszych czasach zwraca się uwagę nie tylko na umiejętności mechanika, a także na wygląd warsztatu i porządek w nim panujący... a z tym jest u MG bardzo źle, do tego brak jakiejkolwiek dokumentacji (ja lubię dostać wydruk co i kiedy było robione), baa pan Marek dostał ode mnie wydrukowaną kartę z zleconymi pracami, danymi auta oraz moimi... niestety zgubił :roll:

Odnośnie opon: MG pewnie sobie poradzi, ale ja np. kupuję opony przez neta na pewnym portalu, który wysyła je gratis do warsztatu (w Rybniku chyba są dwa) i jedziesz już tylko na montaż.

pzdr
adamb

Postprzez walek Pt, 26 maja 2017, 17:46

Dzięki i o to mi chodziło. Znajomemu za wykonaną usługę policzył podwójnie. Chyba wybiorę inną lokalizację.
walek

Postprzez Dador So, 27 maja 2017, 10:05

Swego czasu u Górnika robiłem swój samochód. Miał z nim trochę pracy (rozrząd, klocki, płyny, filtry, etc.) dodatkowo sam zauważył i usunął istotną usterkę. Wcześniej zadzwonił czy robimy ją czy nie. Z efektów pracy byłem zadowolony, jednak cena końcowa wbiła mnie w fotel. Zostawiłem u niego 1/6 ceny samochodu :D Moja pierwsza i ostatnia wizyta w tym warsztacie to była. Może teraz zszedł z cen, bo wtedy się chłop budował i wiadomo jak jest, musiał zarobić. Zadowolony jestem za to z Wojaczka na Buhla. Facet fajnie rozpisuje co wymienił i za ile, plus koszt robocizny. Czarno na białym. Dodatkowo dostałem stare części. Dobry jest też Zysek w Jejkowicach. Tylko trzeba się umawiać, bo z ulicy chyba nie bierze.
Dador

Postprzez dr Becker Pn, 29 maja 2017, 06:11

adamb napisał(a):Nie żartuj sobie z takim pytaniem :wink: wymiana opon w aucie to nie regeneracja turbosprężarki lub "kapitalka" silnika :mrgreen:
pzdr

Co nie zmienia faktu że przydałoby się info o dobrym rzetelnym warsztacie. Do tej pory jeździłem z kołami do Golejowa, ale po raz kolejny mnie zawiedli.
Koła wyważają niechlujnie na odpieprz, ostatnio jeden z pracowników zasugerował mi że mam dwie opony 'ścięte' jak się wyraził i mam sobie kupić dwie nowe bo przy pierwszej kontroli zabiorą mi dowód rejestracyjny, pojechałem na stację diagnostyczną sprawdzić zbieżność - wymagała minimalnych korekt w granicy tolerancji, a diagnosta nie potwierdził rewelacji o oponach - tak czy owak teraz niepotrzebnie jestem lżejszy o 120zł.
A wciąż czeka mnie precyzyjne wyważanie kół bo w Golejowie zrobili to 'z grubsza'.
W zeszłym roku zaraz po wymianie kół musiałem wyskoczyć na autostradę i szybko poczułem problemy z wyważeniem, jak wróciłem z reklamacją to stwierdzili że to tylko 5g i tego na pewno nie poczuję - czułem jak cholera, kierownica się zachowywała jak podłączona do mimośrodu.
Tak więc bardzo mnie interesuje gdzie warto jeździć na wymianę i wyważanie.
dr Becker

Postprzez anka8512 Pn, 29 maja 2017, 20:26

ja wymieniam na obwodnicy kolo castoramy i jestem zadowolana
anka8512

Następna strona

Powrót do Ciekawostki i prośby o pomoc