Płytkarz/kafelkarz

Ciekawostki i plotki o mieście. Tutaj możesz poszukać pomocy w najdziwniejszych sprawach :)

Moderator: Moderator

Płytkarz/kafelkarz

Postprzez luthien00 Wt, 17 cze 2014, 08:42

Witam serdecznie
Szykuje się remont łazienki, poszukuje dobrej sprawdzonej firmy bądź osoby która zajmuje się kafelkowaniem. Może kogoś polecicie? Pozdrawiam
luthien00

Re: Płytkarz/kafelkarz

Postprzez elmo Wt, 17 cze 2014, 14:06

Podłączę się pod temat. Wie ktoś jakie są obecnie srednie stawki za kafelkowanie ( sama robocizna). Pomijamy jakieś skrajności, drogie kafelki... Interesuje mnie stawka za położenie ok 20-25 m2 + zabudowa wanny.
elmo

Postprzez jojo Wt, 17 cze 2014, 17:06

elmo jeżeli chcesz mieć zrobione solidnie to musisz liczyć się z kwotą powyżej 40 zł za m/2.
jojo

Postprzez majunia Śr, 18 cze 2014, 07:54

Ja nie wiem jakie są stawki, bo mi robiła firma JP Renovate
Z resztą Pan zrobił solidnie i terminowo. Nie mam się do czego przyczepić.
W sumie o dziwo nawet doradził co lepiej, a czego nie, jak możnaby zrobić, żeby było ładniej, czy cośtam.
Mogę z czystym sumieniem polecić tego Pana, bo całkiem nieźle wykombinował jak zrobić łazienkę, żeby na 1,5mkw zmieścić wszystko, co potrzeba :)
majunia

Postprzez Rybniczankaaaa Wt, 18 gru 2018, 17:59

A ja polecam się odważyć i spróbować samemu położyć, bo wbrew pozorom to nie takie trudne. Mąż trochę pooglądał, poczytał http://pomyslynadom.info/ i sam dał radę i wygląda to lepiej niż u znajomej, której kładł "fachowiec". Spróbować warto, a nuż się uda i się sporo zaoszczędzi :) U nas chcieli więcej niż 1 metr płytek kosztował, więc trochę przesadzają z tymi cenami.
Rybniczankaaaa

Postprzez adamb So, 29 gru 2018, 21:15

...a czym się zajmuje twój mąż ? pytam, bo nie chciałbym tracić pieniędzy na jego profesję... pooglądam, poczytam i sam zrobię.
Zdziwienie, że kafelkarz bierze więcej niż kafelki warte ? Jasne kafelkarz ma ci położyć tani, krzywy chiński szajs kupiony w markecie za 22zł w cenie 10zł co ?
Mięso też mąż robi sam na podstawie YT ?
adamb

Postprzez polk N, 30 gru 2018, 23:11

Adamb jeszcze jakieś trzy temu przyznałbym Ci rację ale...
No właśnie ale.
Miałem płytkarza do łazienki, niby fachura i z polecenia znajomego. Zaczął układać płytki, położył co w łatwiejszych miejscach a jak przyszło do gierungów i trudniejszych miejsc to już się nie pojawił i wysłał tylko sms, że wyjeżdża do Niemiec na robotę.
Z płytkami położonymi w 3/4 łazienki zostałem w środku sezonu remontowego (lipiec). Znalezienie kogoś, kto chciałby dokończyć graniczyło z cudem, osoby, do których dzwoniłem albo nie miały czasu albo były naciągaczami, rekordzista zaśpiewał taką kwotę, że w przeliczeniu wychodziło... 500zł za m2!!! Rozumiem, że gierungi, docinania ale bez przesady! Byłem zdesperowany ale nie aż tak.
Za namową żony postanowiłem dokończyć to sam. Zacząłem właśnie od oglądania filmów na YT. Owszem, przy docinaniach zniszczyłem masę płytek, najwięcej przy gierungach ale i tak wyszło mnie to taniej niż pseudo fachowcy. Mało tego, jak zacząłem robić to musiałem skuwać płytki po fachurce bo po miesiącu były głuche.
Od tego czasu położyłem m2 płytek u rodziców, brata, szwagra czy znajomych... Wiem jak przygotować podłoża, jak wyliczać i kłaść, żeby było estetycznie, nie boję się wycinania przy futrynach czy przy pionach...
Dziś widzę gdzie fachowiec za grube setki poszedł na łatwiznę, jak naciągnął klienta itp., wcześniej nie miałbym o tym pojęcia.
Wszystko zaczęło się od noża na gardle, YT i wiary we własne możliwości.
Nie sztuką jest zapłacić 100zł za m2 położonych płytek, sztuką jest znaleźć fachurkę, który na te 100zł zasługuje.
polk

Powrót do Ciekawostki i prośby o pomoc