Kierunek: Katowice czy Kraków?

Ciekawostki i plotki o mieście. Tutaj możesz poszukać pomocy w najdziwniejszych sprawach :)

Moderator: Moderator

Re: Kierunek: Katowice czy Kraków?

Postprzez Mlot Śr, 30 kwi 2014, 20:44

Kraków jest faktycznie dość drogi, choć jak człowiek jeździ rowerem i wie gdzie kupować jedzenie to zostaje tylko kwestia mieszkania, a tu ceny zaczynają się od 400zł za pokój w super okazji a kończą na 1500zł za kawałek parkietu. Nie napisałeś nic o tym w czym programujesz, swojego czasu pracowałem w krakowskim oddziale SMT Software i mam tam jeszcze parę kontaktów, mógłbym spytać czy kogoś nie szukają ale musiałbyś trochę przybliżyć temat swojego CV i portfolio.
Mlot

Postprzez Kastanti Wt, 6 maja 2014, 15:43

Dzięki Mlot, wysłałem Ci PM bo SMT faktycznie brzmi badzo dobrze. Jak będziesz mógł pomóc było by super.
Kastanti

Postprzez kleosia Śr, 30 wrz 2015, 16:39

Sądzę, że życie w Katowicach jest tańsze niż w Krakowie. Obecnie powstaje wiele nowych mieszkań, szczególnie na obrzeżach, gdzie jest spokojniej, a i cała infrastruktura zaczyna być dostępna. A zawód taki jak programista jest poszukiwany w każdym miejscu
kleosia

Postprzez Arteks Pt, 20 lis 2015, 16:33

kleosia napisał(a):A zawód taki jak programista jest poszukiwany w każdym miejscu

Może nie w każdym miejscu ale w każdym większym mieście. W Rybniku również kilka firm z branży IT szukają programistów czy informatyków. Nawet kilka dni temu widziałem przypadkowo ogłoszenia conajmniej trzech z nich. Jeśli ktoś jest dobrym programistą to może wyjechać i pracować w Hamburgu czy Londynie. Ale jeśli ktoś ceni swoje rodzinne strony czy ma tu dobry punkt zaczepienia, lubi swoje miasto to pracę znajdzie także na miejscu.

@moska - to zależy, zarobki w Krakowie wcale nie są takie znowu rewelacyjne, z kolei nieruchomości i mieszkania prawie że najdroższe w Polsce.
Arteks

Postprzez anty.fudali Pt, 20 lis 2015, 21:55

Wątek z kwietnia 2014 - po co go teraz odkopywać? Tylko dlatego,że się zobaczyło kilka ogłoszeń?
anty.fudali

Postprzez skibaa Pn, 23 lis 2015, 10:50

No właśnie nie powiedziałbym. Jeśli chodzi o Katowice masz więcej większych agencji reklamowych w tym specjalizujących się w SEM i tam programiści są poszukiwani od zawsze
skibaa

Postprzez zabka3 Pt, 4 gru 2015, 13:15

Moja znajoma niedawno szukała do pracy programistów w Krakowie. Angielska firma się otworzyła i spore zarobki oferowali. W Katowicach znów jest ibm więc dla programisty też nieźle
zabka3

Postprzez kred Pt, 4 gru 2015, 13:46

IBM, Accenture itp. to są takie 'biedronki' w tej branży. Są ciekawsze miejsca do pracy, nawet w Katowicach :)
kred

Postprzez osiedlowyyy N, 3 lis 2019, 21:02

Ja wybrałem Ród Kraka ;) Właśnie finalizuję zakup mieszkania na sprzedaż blisko Krakowa i szukam lepszej pracy. Oferta, na którą odpowiedzieli rekruterzy już jest o niebo lepsza od tej, którą miałem w Rybniku!
osiedlowyyy

Postprzez lini29 Pt, 20 gru 2019, 14:51

W Krakowie jest więcej możliwości ale i życie też jest trochę droższe.
lini29

Postprzez leszkowujac Pt, 3 lip 2020, 10:33

Ja mieszkam w Krakowie już naprawdę dobrych parę lat i mogę polecić to miasto. Z mieszkaniami jest coraz lepiej, o pracę naprawdę nie trudno, generalnie moim zdaniem jedno z najlepszych miast w polsce.
przeprowadzki w Krakowie to niezwykle trudny i stresujący temat, dlatego warto się do nich odpowiednio przygotować
leszkowujac

Poprzednia strona

Powrót do Ciekawostki i prośby o pomoc