Szukam dobrego laptopa do gier i filmów

Ciekawostki i plotki o mieście. Tutaj możesz poszukać pomocy w najdziwniejszych sprawach :)

Moderator: Moderator

Re: Szukam dobrego laptopa do gier i filmów

Postprzez unlimited N, 9 mar 2014, 14:31

Faktycznie bateria o większej pojemności jest zdecydowanie większa (przynajmniej na zdjęciach). Skoro mówicie, że ogniwa są jednej firmy, to wezmę większy zamiennik - najdroższy dostępny na allegro, a i tak tańszy od mniejszego pojemnościowo oryginału :)
unlimited

Postprzez unlimited N, 9 mar 2014, 14:43

Zastanawia mnie tylko wskazanie pojemności "do 7800" - to troszkę dziwne, skoro mniejsze oryginały mają stałą pojemność 4400. Obawiać się?
unlimited

Postprzez Mega-Bit N, 9 mar 2014, 18:02

Na początku zapraszam Cie do naszego serwisu gdzie spokojnie pogadasz z nami jak faktycznie jest z awaryjnością sprzętu.

Jeśli chodzi o to co przeczytałem wyżej. Po pierwsze - nie ma czegoś takiego jak dobry laptop do gier.
Laptop to sprzęt mobilny, nie wydajnościowy. Jeśli komputer ma być do użytku domowego to w grę wchodzi tylko i wyłącznie komputer stacjonarny.
Technologie mobilne nie mają za zadanie porywać wydajnością a pracować co raz dłużej na akumulatorze i być w co raz mniejszych obudowach - taki mamy trend.

Po drugie - o każdy sprzęt trzeba dbać, a w laptopach konserwacja układu chłodzenia to obowiązek znacznie wydłużający życie laptopa.
NIE WOLNO 'przedmuchiwać' wylotu radiatora bez rozebrania sprzętu, bo można zrobić tylko więcej złego niż dobrego. W najlepszym wypadku kurz wylatuje z radiatora, ale ląduje wszędzie w obudowie - czytaj: na płycie głównej. Pewnie - znajdzie się mnóstwo osób, które stwierdzą, że tak robią całe życie i nic się nie stało, ale znajdzie się też kilka, które tego żałują. Nie chcesz być w tych kilku.

Co ważne przy wyborze sprzętu - ja zawsze mówię, że nie stać nas na tani sprzęt. Nawet Dell jeśli będzie kosztował 1500zł to nie można oczekiwać jakości wykonania.
W kwestii najmniejszej awaryjności można zaufać produktom Della, ale nie poniżej 2500zł. Lenovo, Asus, Acer, Samsung - to sprzęt, który na dzień dzisiejszy raczej należy omijać szerokim łukiem.
Polecić można jeszcze laptopy Sony VAIO, ale tutaj pojawiają się dwa zasadnicze problemy - ogromne koszty przy uszkodzeniach elementów obudowy (części są słabo dostępne). Po drugie - Sony niedawno sprzedało swój oddział odpowiadający za laptopy VAIO i tak na prawdę nie wiadomo jak to teraz będzie z jakością nowych produktów tej marki.

Podsumowując - ciężko dziś dostać sprzęt dobrej jakości. Dotyczy to całej elektroniki, nie tylko laptopów. Rynek wymaga, by ceny szły w dół - a ciągną one za sobą również jakość.

Jeszcze raz zapraszam do nas, warto pogadać 10 minut z serwisantem na taki temat zanim kupi się sprzęt.
Mega-Bit

Postprzez unlimited N, 9 mar 2014, 19:46

Jednak zdecyduję się na oryginalną. W komentarzach na allegro ludziki dziwne rzeczy piszą - bateria 5200, a zmierzone 4100. Więc poniżej fabrycznej.
unlimited

Postprzez Tadeusz67 Wt, 11 mar 2014, 21:46

Moja córka ma laptopa Samsung (taki czerwony) i musiała dwukrotnie kupić nową baterię (i trzykrotnie zasilacz).
1. Bateria
Po ponad roku bateria wysiadała po pół godzinie, a w związku z tym, że nie miała gwarancji, trzeba było kupić nową - nieoryginalną. Wytrzymała jakieś pół roku i sytuacja się powtórzyła. W końcu kupiłem jej jeszcze jedną, oryginalną i wytrzymuje do dzisiaj - już mija rok.
2. Zasilacz
Pierwszy wytrzymał dość długo, na pewno "przeżył" baterię, ale w związku z tym, że wyrobiła się końcówka, trzeba było go wymienić (próbowaliśmy ją podreperować, ale to było tylko tymczasowe rozwiązanie). Córka kupiła sobie taki multi zasilacz, z 10 czy 20 końcówkami, ale on był chyba za silny do tego komputera i strasznie się przegrzewał. Kupiliśmy więc jakiś zasilacz z allegro, ale ten wysiadł po roku. W końcu zamówiłem w sklepie komputerowym oryginalny i jak na razie jeszcze nie ma problemów..

Moja opinia jest taka: lepiej kupować raz, a porządnie - wiadomo oryginalne jest droższe, ale za to bardziej wytrzymałe i nie ma obaw, że spieprzy komputer.
Tadeusz67

Postprzez kerim85 Wt, 11 mar 2014, 22:28

Główną przyczyną awarii laptopa jest córka ;)

Niestety duża część uszkodzeń laptopów jest z winy użytkowników - gównie zalania i laptopy po upadku.

Kable łamią się poprzez częste wyginanie - no niestety drut w końcu puści. Można taki kabel spokojnie wymienić bez kupna nowego zasilacza. Koszt w serwisach powinien się wahać w granicach 30 - 50zł. Sam kabel to koszt ok 15zł - 20zł. Jeśli ktoś ma odrobinę pojęcia o lutowaniu można to spokojnie naprawić samemu :)

Odradzam zasilacze uniwersalne. Zasilacz te są bardzo kiepskiej jakości. Łatwo też można uszkodzić sprzęt przez złe ustawienie napięcia.

Jeśli chodzi o zamienniki to osobiście u siebie preferuję firmę Qoltec. Zasilacze te sprzedaję już drugi rok i na serwis wrócił mi tylko jeden :)

A co do bateri to niestety o to trzeba dbać. Jak się odpowiednio dba o baterię to spokojnie posłuży :)
kerim85

Postprzez fotografrybnik Śr, 12 mar 2014, 00:01

witam
cóż - oczywiście oryginalne teoretycznie sa lepsze......ale
bateria oryginalna do kamery sony - 500 zł - zamiennik 100 zł -służy już 5 rok
bateria oryginalna do aparatu - 200 zł - zamiennik 50 zł służy 2 rok i ok
bateria oryginalna do laptopa 300 zł - zamiennik 80 - służu chyba 3 rok i trzyma 2 godz (laptop 17 cali)
bateria oryginalna do aparatu ok 150 zł - zamiennik ok 30 - 3 rok w użyciu i ok
bateria oryginalna do drugiej małej kamery ok 100 zł - zamiennik 30 - służy pół roku trzyma lepiej niż oryginał
wszystkie baterie na poczatku sformatowane - później doładowywane w razie potrzeby - używane zawodowo więc nie ma czasu na rozładowywanie
do lamp błyskowych zdecydowanie eneloopy - wystarczy pojemność 2000 mAh i dobra ładowarka.
ja osobiście wolę sprawdzone zamienniki (i nie tylko ja - wolę 3 do 5 zamienników w cenie 1 oryginała
a i tak te bateria często mają ogniwa z jednej fabryki - różnią się tylko naklejką - i nie mierzę ich miernikami - weryfikacja przeprowadzana jest na polu bitwy - na marginesie pakiet zamienników accu do autka od synka tańszy o 60% od oryginału wytrzymuje tyle samo co oryginał - wnioski pozostawiam zainteresowanym kupnem accu - a oryginały i tak po 3 do 4 lat lądują w koszu - jakby o nie nie dbać - więc po co przepłacać jak nie widać różnicy???????????? to tylko moje skromne zdanie - ale poparte stycznością z wieloma accu i nie w teorii lecz w praktyce - pozdrawiam Krzysztof
fotografrybnik

Postprzez unlimited Śr, 12 mar 2014, 02:44

Dziękuję za odpowiedzi. Dzisiaj przyszła bateria i pojawił się problem. Okazało się, że pierwszą baterię załatwił zasilacz z Fujitsu Amilo Pi o napięciu 20V z natężeniem 3,25 bodajże. A Asus fabrycznie miał zasilacz 19 V, natężenie 3,74. No więc problem rozwiązałem w ten sposób, że odkopałem nieużywanego wieki laptopa BenQ (swoją drogą dobrze mi służył), gdzie zasilacz był 19V, natężenie 4,94. No i z tego co wyczytałem wynika, że wszystko powinno śmigać, bo napięcie jest prawidłowe, a natężenie może być wyższe. Swoją drogą Asus przez ostatnie 2 lata śmigał bez baterii na tym 20V i nic się nie stało, ale fabryczna bateria padła przy pierwszym podłączeniu tego zasilacza o wyższym napięciu.
unlimited

Postprzez superelektro Śr, 12 mar 2014, 11:09

Jeżeli bateria padła Ci po podłączeniu zasilacza 20V to znaczyło by że od początku była " sprawna inaczej ". W przypadku zbyt wysokiego napięcia wejściowego, kontroler w pierwszej kolejności odłącza zasilanie aby właśnie nie uszkodzić baterii które są bardzo wrażliwe na ładowanie zbyt wysokim napięciem. Sprawna bateria ze sprawnym kontrolerem musi bez problemu wytrzymać 22 - 23 V, ale nie zalecał bym nikomu testowania tego na baterii.
superelektro

Postprzez rysiekj Cz, 5 cze 2014, 11:06

Jak to gier to raczej jakiegoś ultrabooka [wycięto, wszyscy wiemy, że w sklepie można dostać ultrabooka]
mocny procesor i przede wszystkim dobra karta graficzna będzie bardzo potrzebna.
rysiekj

Postprzez dr Becker Cz, 5 cze 2014, 11:42

rysiekj napisał(a):Jak to gier to raczej jakiegoś ultrabooka [wycięto, wszyscy wiemy, że w sklepie można dostać ultrabooka]
mocny procesor i przede wszystkim dobra karta graficzna będzie bardzo potrzebna.

Ultrabook nie jest sprzętem do gier, to w miarę wydajny komputer - który jest ultramobilny, bez wbudowanego napędu optycznego, z małym ekranem, budowany tak aby był jak najcieńszy i jak najlżejszy.
dr Becker

Postprzez radddwit Cz, 9 lip 2020, 20:42

Ja używam https://exactsolutions.pl/p/macbook-pro-retina-15-i7-16gb-256gb-ssd-a1990-tb-9350868362 do gier jak i pracy. Jak dobrze poszukasz to poleasingowe znajdziesz w dobrej cenie i jakości jak nowy ze sklepu.
radddwit

Postprzez dr Becker Pn, 13 lip 2020, 07:23

radddwit napisał(a):Ja używam https://exactsolutions.pl/p/macbook-pro-retina-15-i7-16gb-256gb-ssd-a1990-tb-9350868362 do gier jak i pracy. Jak dobrze poszukasz to poleasingowe znajdziesz w dobrej cenie i jakości jak nowy ze sklepu.

Sprzęt Apple nadaje się tylko dla ludzi którzy nie mają żadnego problemu z pieniędzmi. Dla zwykłego człowieka kupowanie "japka' to absurd lub wręcz głupota.
dr Becker

Postprzez rybniczanqa Cz, 16 lip 2020, 13:41

Jestem tego samego zdania.
rybniczanqa

Poprzednia strona

Powrót do Ciekawostki i prośby o pomoc