Szukam dobrego laptopa do gier i filmów

Ciekawostki i plotki o mieście. Tutaj możesz poszukać pomocy w najdziwniejszych sprawach :)

Moderator: Moderator

Szukam dobrego laptopa do gier i filmów

Postprzez dignam Śr, 12 lut 2014, 19:22

tak jak w temacie, jaki laptop nie zepsuje mi się po okresie gwarancyjnym? jaką markę polecacie? czy to prawda, że laptopy hp są słabe? na wydanie mam 2,5 - 3 tys zł
dignam

Re: Szukam dobrego laptopa do gier i filmów

Postprzez Ministrant Śr, 12 lut 2014, 21:07

proponuje zapytać się w sklepie lub jakiegoś znajomego co się na tym zna tu ci raczej nie pomogą w takim stopniu jakim byś tego oczekiwał.
Ministrant

Postprzez dr Becker Cz, 13 lut 2014, 08:20

dignam napisał(a):tak jak w temacie, jaki laptop nie zepsuje mi się po okresie gwarancyjnym?

Tego ci nikt nie powie, a jeśli powie to skłamie. Na awarie nie ma reguły.
dignam napisał(a):jaką markę polecacie?

Dell
dignam napisał(a):czy to prawda, że laptopy hp są słabe?

HP to już nie ta jakość co kiedyś.
dr Becker

Postprzez Mariano_Italiano Cz, 13 lut 2014, 12:43

Awaria jak wypadek - zazwyczaj zdarzenie losowe...ale miałem do czynienia z kilkoma albo kilkanastoma lapsami i co zauważyłem: HP - często się przegrzewają, trzeba czyścić wentylator, wymieniać pastę pod prockiem, w ASUSACH zauważyłem często zacierające się uchwyty matrycy, ACER - tu ze względu na dużo podaż było ich troszkę i też często zdarzało się przegrzewanie. Jak mój poprzednik uważam że DELL-e są ok, na jednym miałem problem z kartą graficzną ale jest servicekod na odwrocie tych kompów dzwonisz, podajesz ten kod, sprawdzają gwarancję i przyjeżdzają. Poleciłbym również LENOVO, nie spotkałem się z awarią ze względu na mały popyt.
Jak będziesz kupował sobie laptopa, zwróć uwagę na matrycę - obowiązkowo powyżej 17", ja osobiście jestem za Intelem, więc wybrałbym architekturę na tym procesorze.
Bardzo ważne - kompa nie trzymaj na kolanach, tym bardziej na łóżku, twarda prosta podstawa. Jak nie będziesz tego przestrzegał większe prawdopodobieństwo usterki przegrzania się co z tego wynika awarii.
Mariano_Italiano

Postprzez dr Becker Cz, 13 lut 2014, 20:55

Jeszcze nie spotkałem żadnego produktu Asusa który nie miałby jakiejś wady fabrycznej, mój poprzedni laptop to był właśnie Asus K7 - ten miał problem z napędem optycznym psuł się najdalej po 1,5 miesiąca. W końcu zacząłem używać zewnętrznego.
We wszystkich laptopach trzeba dbać o chłodzenie, przedmuchiwać sprężonym powietrzem i ewentualnie od czasu do czasu dawać do czyszczenia.
Największym problemem Acera była dość marna jakość tworzywa z której robili obudowy, ale jeśli nie będzie pracował w trudnych warunkach to może dać radę, Acer ma tą zaletę że za stosunkowo niewielkie pieniądze (w porównaniu do konkurencji) można mieć dobrą konfigurację.
Ostatnio edytowano Pt, 14 lut 2014, 06:33 przez dr Becker, łącznie edytowano 1 raz
dr Becker

Postprzez unlimited Cz, 13 lut 2014, 21:43

Również polecam DELLa. Niestety nie są konkurencyjne cenowo (w porównaniu z Lenovo).
unlimited

Postprzez dr Becker Pt, 14 lut 2014, 06:42

unlimited napisał(a):Również polecam DELLa. Niestety nie są konkurencyjne cenowo (w porównaniu z Lenovo).

Różnice są niewielkie:
http://www.komputronik.pl/product/17442 ... GB_W8.html
http://www.komputronik.pl/product/21450 ... 1351_.html
Lenovo ma co prawda większy dysk ale za to Dell ma zauważalnie wydajniejszą kartę graficzną.
dr Becker

Postprzez Mariano_Italiano So, 15 lut 2014, 09:12

Fajne, tylko jak pisałem powyżej, nie kupuj z matrycą 15", kup 17"; prócz w/w DELL-i oraz LENOVO mogę polecić też TOSHIBĘ. Co do zaoszczędzenia troszkę grosza podpytaj, dowiedz się czy możesz zrobić tzw. migrację systemu operacyjnego ze starego kompa (jak masz np. xp, vistę możesz dokupić upgrade do 7 lub 8 - koszt różny - dowiedz się szczegółów - za dużo pisania tutaj). W max. skrócie, kupujesz kompa bez systemu operacyjnego, takie kompy są tańsze o około 400 zł. Jak dobrze pokombinujesz będziesz miał tańszego lapsa z legalnym SO.
Mariano_Italiano

Postprzez unlimited So, 15 lut 2014, 17:21

Kupiłem DELL'a z matową matrycą Full HD (w DELL jak chcesz matową to tylko Full HD) 17" i niestety cenowo odpowiada lepszemu Lenovo. Mój procesor 2.4 GHz, a Lenovo 2.8-3.1 GHz. Ale że Word nie potrzebuje super procesora to nie narzekam. Poza tym gwarancja Door to Door nie jest bez znaczenia przy biurowym sprzęcie. Do Lenovo zniechęciły mnie natomiast opinie odnośnie kosztów części zamiennych po gwarancji i ich dostępności.
unlimited

Postprzez kerim85 Wt, 18 lut 2014, 10:07

w każdym laptopie, niezależnie od marki sprzęt jest ten sam. Ten sam producent robi karty sieciowe, matryce procesory, grafiki itp. Nie ma reguły na laptopy, chociaż zdarzały się serie wadliwe. W całej mojej karierze zauważyłem jednak kilka powtarzających się usterek:

Lata 2009 - 2011 - HP wypuszczał serię DV z układami nvidi, które fabrycznie były wadliwe. Układ taki padał przeważnie po 2- 3 latach użytkowania sprzętu. Wymiana takiego układu na nowy (a nie gówniany reballing) to koszt rzedu 400 - 500zł Ogólnie układy nvidi wypuszczane w tych latach montowane w innych markach powodowały ten sam problem, chociaż zdecydowanie rzadziej mi się takie trafiały.

Asus seri K5x - wadliwe mosty. Układy padają po 2 - 4 latach użytkowania.

Lenovo - niezależnie od serii trzeba uważać na mocowania zawiasów bo klej na gwintach nie trzyma zbyt mocno i śruby mocujące potrafię się rozkręcać co może doprowadzić do wyłamania mocowań i koniecznej wymiany kadłubka (obudowy). Jeśli ktoś zauważył luzy, niech koniecznie podokręca mocowania zawiasów.

Toshiby jak i Samsungi mają bardzo słabej jakości plastiki. Często po jednym rozkręceniu, pękają mocowania gwintów na śruby. Plastiki w Acerach też pozostawiają wiele do życzenia.

Jeśli chodzi o przegrzewanie się. Dbać trzeba o wszystko. Przynajmniej raz w miesiącu przedmuchać chłodzenie sprężonym powietrzem od strony wylotu powietrza. W przypadku, kiedy to już nie pomaga trzeba rozebrać laptopa i wyczyścić dokładnie całe chłodzenie. Na serwisach koszt takiej usługi 70 - 150zł.

Co do posta z problemem dostępności częsci do Lenovo - musiałbyś chyba połamać obudowę albo zawiasy, żeby mieć problem z dostępnością częsci :) Praktycznie wszystko co jest w środku jest do kupienia bezproblemowo :)

Sam osobiście posiadam Della od trzech lat. Fakt, faktem wymieniłem w nim parę rzeczy, ale to akurat nie z powodu usterki :) Sieciówkę na taką z technologią N, HDD na SSD i dorzuciłęm ramu. Jedyną rzeczą wymienioną z powodu usterki to bateria. Ale po trzech latach użytkowania ma prawo przestać działać :)

Podsumowując:

Laptopy przewijały się przez moje ręce różne i w różnym stanie. Wiele zależy od właścicieli sprzętu i od warunków w jakich sprzęt działa. Najczęstszą usterką na serwisie są przegrzewające się laptopy, uszkodzone matryce oraz uszkodzone dyski twarde. Rzadziej uszkodzone mosty, układy BGA czy zalany sprzęt a najrzadziej połamane obudowy czy zawiasy. A naprawiałem już laptopy nawet rozjechane przez samochód ;)

Najczęsciej wymieniane dyski twarde w laptopach są marki Toshiba, pewnie byłyby to Seagate gdyby nie fakt, że bardzo rzadko występują w laptopach :)
kerim85

Postprzez unlimited So, 8 mar 2014, 17:22

Panowie, mam pytanie dot. baterii. W Asusie bateria wyzionęła ducha. Laptop wytrzymuje około 3 minut i pada. Chcę kupić nową baterię i do wyboru mam albo oryginał ASUS K72F za 220 zł o pojemności 4400, albo zamiennik o pojemności 7600 za 180 zł. No i nie wiem co wybrać. Chciałem oryginalną, ale zastanawiam się czy nie lepiej brać zamiennik o zwiększonej pojemności. Tylko ile taki zamiennik będzie działał?
unlimited

Postprzez kerim85 So, 8 mar 2014, 20:15

Kup zamiennik. Nie ma żadnej różnicy pomiędzy oryginałem a zamiennikiem. Ja sam do mojego Della kupiłem zamiennik o zwiększonej pojemności (7200mAh) i jestem zadowolony. I tak przeważnie w zamiennikach i oryginałach stosuje się ogniwa Sanyo.
kerim85

Postprzez superelektro N, 9 mar 2014, 11:33

kerim85 -pisze : Kup zamiennik. Nie ma żadnej różnicy pomiędzy oryginałem a zamiennikiem. Ja sam do mojego Della kupiłem zamiennik o zwiększonej pojemności (7200mAh) i jestem zadowolony. I tak przeważnie w zamiennikach i oryginałach stosuje się ogniwa Sanyo.

Z jedną drobną ale istotną róznicą. Jeżeli na firmowej baterii piszą że jej pojemność to np. 4400 mAh to ona tę pojemność ma, natomiast wszystkie wynalazki o megapojemnościach można o kant d..py potłuc z jednej prostej ale istotnej przyczyny. Nie da się wlać 2 litrów płynu do litrowej butelki. Pojemność może być wieksza o powiedzmy 10-20% przy takich samych gabarytach baterii jeżeli zastosuje się pojemniejsze ogniwa które z kolei są droższe więc bateria nie może być tańsza niż oryginalna. Poza tym istotne jest w jaki sposób tę pojemność zmierzono. Można ją zmierzyć tak że każde padło będzie miało 2-3 x większą pojemność niż naprawdę dobra bateria i można zmierzyć tak że oryginalna nowa bateria będzie zachowywała się jak stary truposz. A sposób pomiaru jest jeden i to uregulowany normą. Wtedy dopiero wyłazi wszystko to co importer kazał dopisać na etykiecie baterii. Zauważcie że na takich bateriach nie ma nazwy producenta baterii, gdyż żaden nawet najbardziej pazerny Chińczyk nie podłoży się dobrowolnie, tam też istnieje konkurencja która w krótkim czasie by go zniszczyła. A papier jest cierpliwy i można na nim napisać wszystko. Tylko że nie da się niestety kupić Rollsa w cenie kaszlaka. Nie ma takiej opcji i najczęściej kupujemy właśnie tego kaszlaka w cenie może nie Rollsa ale Merola. Piszę to na podstawie mojego osobistego doświadczenia nabytego podczas ponad dwudziestoletniego zajmowania się bateriami do laptopów i telefonów poczynając od pierwszych Centerteli, poprzez stacjonarne bezprzewodowe aż do bardzo zawansowanych technologicznie baterii do współczesnych telefonów komórkowych i laptopów.

A tak na marginesie to trzeba być zdrowo klepnietym żeby kupować laptopa który będzie na stałe stał na biurku jak klasyczny desk i uzywać go do oglądania filmów i grania.( nigdy, ani razu, nie grałem w żadną grę na komputerze ) Za te same pieniądze kupuje się przecież fuul wypas komputer stacjonarny przy którym ten laptop można będzie porównać z ciut bardziej zaawansowanym telefonem komórkowym. Ale o gustach się nie dyskutuje ( podobno ), jednemu podoba się córka, drugiemu jej matka, a trzeciemu wsio rybka byle nie sp...li na drzewo albo do wody.
superelektro

Postprzez kerim85 N, 9 mar 2014, 12:37

Niby super ekstra ale nie wziąłeś pod uwagę faktu, że baterie o powiększonej pojemności przeważnie są WIĘKSZE.Zamiast sześciu ogniw mają dziewięć. Moja wystaje za laptopa i waży trochę więcej niż oryginał, ale dzięki niej laptop trzyma nie 2 a 4 godziny...
kerim85

Następna strona

Powrót do Ciekawostki i prośby o pomoc