POSZUKIWANA Księgowa z doświadczeniem z importem

Ciekawostki i plotki o mieście. Tutaj możesz poszukać pomocy w najdziwniejszych sprawach :)

Moderator: Moderator

POSZUKIWANA Księgowa z doświadczeniem z importem

Postprzez Queen Pt, 24 sty 2014, 13:57

POSZUKIWANA dobra sprawdzona księgowa ( w miarę tania ), doświadczenie z importem będzie mile widziane Ktoś kogoś zna ??
Queen

Re: POSZUKIWANA Księgowa z doświadczeniem z importem

Postprzez jojo Pt, 24 sty 2014, 14:21

A co zgubiła ci się?
jojo

Postprzez Queen Pt, 24 sty 2014, 15:44

Brawo, zabłysnąłeś inteligencją... lepiej się teraz czujesz ??? :|
Queen

Postprzez idrybnik Pt, 24 sty 2014, 21:09

Biuro rachunkowe Agnieszka Kozielec, Rybnik Wodzislawska, nie pamietam adresu, tel. 502075758.
idrybnik

Postprzez adamb Pt, 24 sty 2014, 21:44

No i lecą prymitywne reklamy !
adamb

Postprzez Ministrant Pt, 24 sty 2014, 21:54

oczywiście moja znajoma posiada 12 letnie doświadczenie związane z importem i bardzo chętnie zgodzi się pracować za 300 złoty.
Ministrant

Postprzez superelektro So, 25 sty 2014, 08:21

Queen, a koniecznie chcesz płacić za wpisanie tych kilku ( kilkunastu ) linijek tekstu i cyferek do rejestrów ? Mnie to zajmuje jakieś 5 minut na koniec dnia a nikt tak jak ja nie wie gdzie co zaksiegować a ma to podstawowe znaczenie. Wydaje mi się że zadekretowanie dokumentów zajmuje Ci więcej czasu niż gdybyś to robił (a) samodzielnie. Akurat jestem w trakcie kontroli skarbowej i pomijając fakt że tak jak każdy najchętniej nie płacił bym żadnych podatków ani składek, mogę napisać że wszystko idzie po mojej mysli. A księgowość łącznie z rozliczaniem WWN jak i importu od zawsze prowadzę sobie sam.
superelektro

Postprzez Queen So, 25 sty 2014, 12:17

superelektro - Głownie chodzi mi o odpowiedzialność ksiegowej za dokumenty w razie kontroli, to będzie moja pierwsza działalność więc wolałabym uniknąć błędów itp mam jeszcze wiele wątpliwości co do rozliczania chińskich faktur, czy dokumentów SAD...Nie wiem czy nie będe musiała korzystać z agencji celnej, mam nadzieję ze be tego się obejdzie. Zaczynam pisać wniosek do dofinansowanie z UP, jeżeli ktoś ma jakieś 'złote rady' będę wdzięczna ;-)

Pozdrawiam i życzę milego dnia :)
Queen

Postprzez adamb So, 25 sty 2014, 13:02

Queen napisał(a):Głownie chodzi mi o odpowiedzialność ksiegowej za dokumenty w razie kontroli

Jeśli nie jesteś osobą prawą to nawet jak wynajmiesz księgową to i tak nie zwalnia cie to z odpowiedzialności - odpowiada podatnik, a nie księgowa.
adamb

Postprzez Queen So, 25 sty 2014, 13:22

Ok może zle się wyraziłam..wiem ze to ja odpowiadam ale nie chce się użerać i tłumaczyć przed skarbówką, porostu w razie kontroli odesle ją do księgowej
Queen

Postprzez superelektro Pn, 4 maja 2015, 07:56

Dziewczyno, zajmie Ci to nie więcej niż 5 minut każdego dnia a 2 stówki zostaną Ci w portfelu. Dwukrotnie zlecałem prowadzenie dokumentacji księgowej i dwukrotnie odbiło mi się to czkawką. Nikt tak jak Ty nie jest w stanie zrobić optymalizacji i określić co gdzie i pod czym zaksięgować. KPiR to jest elementarz i każdy kto już prowadzi działalność od jakiegoś czasu jest w stanie Ci pomóc. Ja to robię samodzielnie od 30 lat z dwoma krótkimi przerwami o których wyżej pisałem. Trochę wiary w siebie a na pewno się to opłaci. Tym bardziej że w razie wpadki to i tak Ty ponosisz odpowiedzialność, a potem możesz ewentualnie sądzić się o odszkodowanie z biurem lub z księgową.
superelektro

Postprzez anty.fudali Pn, 4 maja 2015, 09:24

Osobiście uważam,że każdy sam powinien podjąć decyzję,czy chce w księgowość bawić się sam czy też woli to komuś zlecić. Każda z opcji ma swoje zalety i wady. Zgadza się,że księgowi zwykle się nie przemęczają i ich robotę można zrobić sprawnie samemu,tyle że trzeba jednak nieco się na tym znać czy chcieć się doszkolić. Sorry,ale jak ktoś nigdy z tym nie miał do czynienia i nie bardzo go to interesuje,nie ma sensu,by się zmuszał. Księgowy zwykle swoją robotę robi dobrze,ale nie ma co oczekiwać cudów i dokładnego pilnowania,by wszelkie koszty były zminimalizowane. Takie rzeczy to mogą robić księgowi wielkich firm,którzy za to stosownie są opłacani. Zwykły przedsiębiorca korzystający z usług księgowego zapewne parę rzeczy będzie miał zrobionych w formie "dałoby się lepiej". Mimo wszystko szukając księgowego zdecydowanie wybrałbym kogoś blisko,do kogo bez problemu da się samemu dostarczyć faktury,coś obgadać czy przedyskutować, księgowy online to raczej marna jakość usługi,bo tak formalnie nikt nie wie,kto naprawdę danymi papierami się zajmie,na ile zna rzeczywistą sytuację firmy,a w razie kłopotów - sorry,ale mailowo czy telefonicznie to się za wiele nie wskóra.
anty.fudali

Postprzez superelektro Pn, 4 maja 2015, 15:40

Wpisywania cyferek do rubryczek można nawet małpę nauczyć. A gdyby jeszcze umiała czytać to mogła by zastąpić większość księgowych którzy biorą za to kasę. Ani małpa ani ksiegowy nie odpowiadają za to co robią. Wpadnij kiedyś to unaocznię Ci tę drobną ale jakże istotną różnicę pomiędzy zleceniem prowadzenia księgi KPiR samodzielnie oraz przez biuro księgowe. Ale częściowo masz rację, tę decyzję należy podjąć samodzielnie.
superelektro

Postprzez adamb Śr, 6 maja 2015, 21:24

Nie żebym się czepiał... ale muszę przyznać, że macie refleks :mrgreen:
adamb

Postprzez superelektro Cz, 7 maja 2015, 08:00

Cóż Ci napisać ? Jeżeli nie chcesz się czepiać więc się nie czepiaj. Proste. Tym bardziej że jak na razie nie ma obowiązku produkowania się w każdym wątku.
superelektro

Następna strona

Powrót do Ciekawostki i prośby o pomoc