SZUKAM DOBREJ PIEKARNI Z PRAWDZIWYM CHLEBEM

Ciekawostki i plotki o mieście. Tutaj możesz poszukać pomocy w najdziwniejszych sprawach :)

Moderator: Moderator

SZUKAM DOBREJ PIEKARNI Z PRAWDZIWYM CHLEBEM

Postprzez androck Pn, 6 sty 2014, 21:05

WITAM.CZY KTOS ORIENTUJE SIE GDZIE ZNAJDE W RYBNIKU PIEKARNIE Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA? ROZUMIEM ZE CHLEB MOZE I DROZSZY,ALE NIEWAZNE.CHODZI MI O PORZĄDNY SMACZNY CHLEB NA ZAKWASIE ,ALE PRZEDE WSZYSTKIM BEZ PSEUDODODATKÓW.JAKIES PROPOZYCJE?? I JESLI MOZNA TO GODZINY OTWARCIA.
androck

Re: SZUKAM DOBREJ PIEKARNI Z PRAWDZIWYM CHLEBEM

Postprzez drozdaxxx Pn, 6 sty 2014, 22:24

W Ochojcu na górce zaraz przy wjeździe po prawej stronie. Ewentualnie fojcik. Reszta raczej już poszła w komerchę.
drozdaxxx

Postprzez melemele Pn, 6 sty 2014, 23:24

androck napisał(a):WITAM.CZY KTOS ORIENTUJE SIE GDZIE ZNAJDE W RYBNIKU PIEKARNIE Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA? ROZUMIEM ZE CHLEB MOZE I DROZSZY,ALE NIEWAZNE.CHODZI MI O PORZĄDNY SMACZNY CHLEB NA ZAKWASIE ,ALE PRZEDE WSZYSTKIM BEZ PSEUDODODATKÓW.JAKIES PROPOZYCJE?? I JESLI MOZNA TO GODZINY OTWARCIA.

Aż tak jesteś zdesperowany , że krzyczysz ? :shock:
Jak nie chcesz chemii jeść to sam upiecz - to nie takie trudne .
We Chwałowicach jest gość co piecze wg starej receptury , info jest tu na forum , niestety nie pamiętam tytułu artykułu.
melemele

Postprzez Arteks Wt, 7 sty 2014, 00:19

melemele napisał(a):
androck napisał(a):WITAM.CZY KTOS ORIENTUJE SIE GDZIE ZNAJDE W RYBNIKU PIEKARNIE Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA? ROZUMIEM ZE CHLEB MOZE I DROZSZY,ALE NIEWAZNE.CHODZI MI O PORZĄDNY SMACZNY CHLEB NA ZAKWASIE ,ALE PRZEDE WSZYSTKIM BEZ PSEUDODODATKÓW.JAKIES PROPOZYCJE?? I JESLI MOZNA TO GODZINY OTWARCIA.

Akurat chleb na Śląsku należy do najlepszych w Polsce co potwierdzi każdy kto przebywa w innych miejscach na urlopach czy wyjazdach służbowych, szkoleniowych itd.

A jeśli chodzi o Rybnik to dobrych piekarni znam kilka ale najbardziej lubię pieczywo z trzech miejsc: Piekarnia Piechoczek na ul. Jankowickiej (również mają swój punkt na targowisku), Pierchała na ul. Hallera (nawet jakieś nagrody zdobywali za jakość) oraz Rehlis na Grunwaldzkiej. Wszystkie szczycą się że robią chleb na zakwasie.
Arteks

Postprzez stopa Wt, 7 sty 2014, 07:21

Ja zawszę kupuję u Wilibalda na Paruszowcu. Piekarnia jest otwarta i ma świeże pieczywo rano od 5 do 10 i po południu chyba od 16 do 20.
Nie wiem czy jest to chleb bez dodatków, ale mi smakuje.
W Leszczynach przy głównej drodze jest piekarnia, która ma jeszcze piec węglowy i tradycyjne receptury.
Pozdrawiam
stopa

Postprzez LEMUR Wt, 7 sty 2014, 09:48

żytni na zakwasie, który jest jeszcze smaczny następnego dnia to chleb gospodarski na Kościuszki obok technikum w tej piekarni przy żabce
LEMUR

Postprzez pat88 Wt, 7 sty 2014, 19:42

Opyd z Rydów ma dobry chlebuś :lol:
pat88

Postprzez Szakir Śr, 8 sty 2014, 19:08

Z czystym sumieniem mogę jeszcze polecić piekarnię w Orzepowicach.
Szakir

Postprzez melemele Cz, 9 sty 2014, 00:20

Szakir napisał(a):Z czystym sumieniem mogę jeszcze polecić piekarnię w Orzepowicach.

Którą ? - bo są dwie ....
melemele

Postprzez Szakir Pt, 10 sty 2014, 13:25

Ja mam na myśli tą piekarnię przy głównej drodze, po prawej jadąc od centrum, nie znam nazwiska, nie jestem z Orzepowic.
Szakir

Postprzez agulec Pt, 10 sty 2014, 14:21

Śródmieście przy placu wolności ul : Łony.w tygodniu do 10 max 11 ,w soboty max do 9 zdaje się ze od 6 czynna
agulec

Postprzez Queen So, 25 sty 2014, 16:30

Spróbuj w małej piekarni obok kościoła w Chwałowicach, nie pamiętam jak się nazywa ale chlebek pyszniutki na zakwasie :)
Queen

Postprzez benjamin9876 N, 26 sty 2014, 11:36

chleb na wyzwolenia jest bardzo dobry sa chleby zytnie, z zurawina, orkiszowe i bardzo dobry jest chleb rodzinny wieloziarnisty istotne jest to ze nie sa niczym barwione i sa na zakwasie polecam
benjamin9876

Postprzez mardeco@op.pl N, 23 lut 2014, 10:04

Witaj kolego cco do piekarni polecam B.Dambiec & A.Sobocik Rybnik Stwowa 29
mala piekarnia stawiajaca na jakosc nie ilosc z tradycjami chlebek sie nie kruszy i mozna go jesc po kilku dniach czego nie mozna powiedziec o innych wypiekach znanych piekarni pozdrawiam
mardeco@op.pl

Następna strona

Powrót do Ciekawostki i prośby o pomoc