Internet Vectra - opinie

Ciekawostki i plotki o mieście. Tutaj możesz poszukać pomocy w najdziwniejszych sprawach :)

Moderator: Moderator

Internet Vectra - opinie

Postprzez mit N, 5 sty 2014, 20:42

Witam.
Zastanawiam się nad zmianą internetu. Aktualnie mam "Internetie", która ostatnio przestaje mnie satysfakcjonować. Jako, że do mojego bloku rybnet i leon nie doprowadzili swoich kabli muszę szukać gdzie indziej.
Trafiło na Vectrę, ponieważ jest możliwość przyłączenia mnie do ich usług. Potrzebuję dostać jakieś opinie o tym dostawcy. Główne cechy jakie mnie interesują to wysokość pingu (gram w kilka gier online), jak często występują braki w dostawie i czy zadeklarowana prędkość się utrzymuje. Chętnie też usłyszę opinie o rybnecie radiowym, też jaka jest stabilność i najważniejsze jaki PING.
mit

Re: Internet Vectra - opinie

Postprzez sabina_319 N, 5 sty 2014, 23:22

Ja popełniłam taki błąd dokładnie w ubiegłym roku w maju zrezygnowałam z Internetii głównie dlatego , że nie było siedziby na miejscu ale nigdy nie miałam z nimi problemów jak trwała umowa tyle , że mąż się uparł i zmieniliśmy dostawcę na Vectrę i napisze szczerze , że od maja jak przeszłam do Vectry nie ma miesiąca żebym nie psuła sobie na nich nerwów mają jeden wielki bałagan we wszystkim i muszą coś z tym zrobić bo to nie jest tylko moja opinia.
-Po pierwsze jak będziesz podpisywać umowę zwróć uwagę na to, że nie ma w umowie podanego terminu do kiedy płaci się faktury, dodam, że zapytałam o to Panią która spisywała ze mną umowę , odpowiedziała , że termin płatności jest zawsze do 15 każdego miesiąca więc tego w umowie nie piszą , po miesiącu minął sobie 15 nie dostałam żadnej faktury do zapłaty więc napisałam im pierwsze pismo do obsługi klienta i przyszła odpowiedź z dwoma fakturami do zapłaty za maj i czerwiec do 30 czerwca płatność , w lipcu nie przyszła znowu żadna faktura , w sierpniu przyszła znowu faktura za dwa miesiące, pisałam pisma , byłam osobiście w punkcie ponieważ jakikolwiek kontakt telefoniczny jest niemożliwy mimo iż punkt jest w Rybniku musisz udać się do niego osobiście, ponieważ jedyny numer telefonu jaki mają jest na infolinię za którą musisz płacić, dodzwonić się nie idzie ale za połączenie Cię kasują(ŚMIECHU WARTE FIRMA KTÓRA ZAJMUJĘ SIĘ SPRZEDAŻĄ TELEFONÓW STACJONARNYCH < TELEWIZJI I INTERNETU SAMA NIE MA TELEFONÓW STACJONARNYCH !!!!!)
-Po drugie podpisując umowę na internet na dwa miesiąc dostajesz gratis bezpieczny internet potem musisz za niego płacić , a zrezygnować z niego TO JEST BARDZO DUŻY PROBLEM DLA FIRMY VECTRA ja już załatwiam to od sierpnia 2013 roku napisałam do nich pismo jak mam z tego zrezygnować dostałam odpowiedź po miesiącu, że mieli awarie systemu :D :D :D ale faktury wysyłali to nie było awarii , miałam odesłać im rezygnację na podany adres , dokładnie według podanych przez Vectrę wytycznych uczyniłam wszystko tak jak chcieli minął okres wypowiedzenia a ja dalej dostawałam fakturę za tą usługę, więc udałam się do punktu w Rybniku gdzie Pani stwierdziła, że tego nie widzi w komputerze ale wydrukuje całą moją korespondencję i odeśle do centrali ja tym czasem mam nie płacić już za tą usługę i znowu to uczyniłam , tym czasem faktury przyszły znowu z naliczoną opłatą , więc po raz kolejny napisałam reklamację to dostałam pismo z odrzuceniem reklamacji bo stwierdzili że nigdzie nie mają wzmianki że do nich pisałam i byłam na punkcie KOŃ BY SIĘ UŚMIAŁ ja zastanawiam się w chwili obecnej żeby oddać to do rzecznika bo mam tego dość.
-Po trzecie ciągle są problemy z ich Ruterami i nie piszę tu tylko na swoim przykładzie ale pytałam znajomych nawet rodzinie nie ma dnia w miesiącu żeby nie było problemu z internetem po drugie co do szybkości to też pozostawia wiele do życzenia :D :D :D :D
sabina_319

Postprzez chudziutki Pn, 6 sty 2014, 07:35

Spróbuj z radiowym Leonem.Miałem polecam,teraz mam od nich kabel.Pozdrawiam
chudziutki

Postprzez androck Pn, 6 sty 2014, 20:48

a ja mam pakiet tv+ internet vectra.od 1,5 roku, predkosc 16 mb. jestem zadowolony. prędkosc jak sprawdzam zawsze ta sama.jak mam problem to dzwonie lub jade do nich,ale praktycznie nie ma problemu..ale najlepiej do nich jechac pogadac,wszystko ci wytłumaczą.
androck

Postprzez frees Śr, 8 sty 2014, 19:54

W większości zgadzam się z opinią sabina_319. Na pewno jest to najkorzystniejsza oferta, jeżeli wybierasz z telewizją (przynajmniej jak ja podpisywałem umowę to tak było), jednak liczba awarii i prac modernizacyjnych jest bardzo duża. Dodzwonić się na infolinię czasami graniczy z cudem. Wystarczy spóźnić się jeden dzień z płatnością za fakturę, a za pół roku dostaniesz pismo, że wisisz im 50 groszy odsetek (wiadomo mój błąd - teraz przelew robię kilka dni wcześniej, a nie na styk). Szkoda, że nie działa to w drugą stronę i nie obniżają abo za dni kiedy była awaria.
Co do modemów, to ja mam jeszcze stary Thomsona i jestem z niego zadowolony. Natomiast kumpel dostał nowy Cisco i już dwa razy go wymieniali, a i tak są z nim problem. A i jak weźmiesz router bezprzewodowy od nich, to możesz do niego podpiąć tylko dwa urządzenia.
Co do samego transferu, to download jest ok, natomiast upload kiepski.
frees

Postprzez berni71 Cz, 16 sty 2014, 15:06

Ja mam internet z Vectry od ponad roku , i w tym czasie były może ze 3 lub 4 przerwy w dostawie sygnału , spowodowane konserwacją . Ale przed każdą taką przerwą dostałem meila kiedy i jak długo potrwa przerwa.
berni71

Postprzez dr Becker Cz, 16 sty 2014, 18:27

Generalnie radziłbym dużą ostrożność w kontakcie z Vectrą, zrobią tam wszystko aby klienta oszwabić. Kiedyś miałem od nich kablówkę i skorzystałem z promocji na wyższy pakiet o czym szybko zapomniałem tylko po prostu używałem.
Płatności regulowałem stałym zleceniem w banku tak więc nie musiałem się tym kłopotać, jakież było moje zdziwienie gdy pewnego dnia dostałem monit o zapłacenie zaległej kwoty w wysokości blisko 100zł.
Natychmiast zadzwoniłem do Vectry aby się dowiedzieć w czym rzecz, okazało się że ta promocja na którą się zapisałem ponad rok wcześniej skończyła się, więc mam płacić pełną kwotę za ten pakiet. W każdej innej platformie lub u operatora komórkowego co najmniej miesiąc wcześniej wydzwaniają aby namówić na przedłużenie itp. a tu nic, wyhodowali trochę długu a potem postraszyli egzekucją komorniczą itp.
Jeszcze innym razem wracam z wakacji włączam TV a tu Chińczycy przesypują ryż, dzwonię do Vectry okazało się że zmienili konto kilka miesięcy wcześniej, wysłali mi nawet zawiadomienie ale ja po pobieżnym spojrzeniu wyrzuciłem to podobnie jak wszystkie inne rachunki które opłacam stałym zleceniem z konta ROR.
W tym wypadku racja jest po ich stronie, ale IMHO tak się po prostu nie robi, skoro klient przez lata płacący regularnie po zmianie konta nagle przestał płacić to znak że trzeba by mu zwrócić uwagę zamiast odłączać sygnał.
dr Becker

Postprzez arnoldboczek Cz, 24 maja 2018, 19:43

Jak wygląda teraz jakość internetu u nich? Zastanawiam się nad zmianą operatora i mają całkiem atrakcyjną ofertę, ale pytanie czy to "chodzi" jak trzeba.
arnoldboczek

Postprzez mechel Pt, 25 maja 2018, 11:26

Ja mam już z 3 miesiące internet z Vectry, ceny bardzo korzystne, mam taniej pakiet 30 MB + podstawowa TV (chyba jakiś srebrny pakiet coś tam) niż u innych operatorów sam internet. Awarii na razie zero, internet śmiga ok, ze wspomnianych 30 MB mam na speedtestach zwykle koło 28-30, lecz 30 pełne rzadko, zwykle ciut mniej ale nie robi mi to żadnej różnicy bo wcześniej maiłem Syriona i to było dno całkowite, zero kontaktu z nimi, ciągłe braki w dostawie itp, póki co jestem bardzo zadowolony z Vectry. Kolega założył następnego dnia po mnie tylko on ma 100MB pakiet i też bardzo zadowolony, jak na razie śmiało mogę polecić.
mechel

Postprzez polk Pt, 25 maja 2018, 21:17

Miałem internet w vectrze na dwóch mieszkaniach i było naprawdę dobrze, na łącznie 4 lata może jedna lub dwie awarie. 100 Mb na umowie i wyniki na speedteście bliskie tej wartości. Byłbym z nimi nadal, ale konkurencja dawała 100Mb w dużo lepszej cenie więc tylko dlatego od nich odszedłem. Jeden minus to ich urządzenie, które miałem, blokowało porty, przez co niemożliwa była gra online w niektóre gry. Konieczna była zmiana ustawień urządzenia ale na infolinii wszystko sprawnie wyjaśnili.
polk

Postprzez LEMUR So, 26 maja 2018, 11:42

Ja zrezygnowałem z Netii na rzecz Vectry jakieś 4-5mcy temu ze względu, że Netia nie oferowała nic powyżej 20mb. Przez ten okres czasu nie miałem awarii czy przestoju, przynajmniej w okresie kiedy korzystałem.
LEMUR

Postprzez arnoldboczek So, 26 maja 2018, 18:11

Bardzo dziękuję za pomocne rady. A jak u nich jest z uploadem? Nic nie ścina? Zajmuję się transmisjami na youtube, więc stabilność uploadu jest dla mnie bardzo ważna.
arnoldboczek

Postprzez mechel So, 26 maja 2018, 18:47

Ja mam cały czas tak samo, koło 1 MB w tym najniższym pakiecie a pewnie w wyższych będzie wyższy upload.
mechel

Postprzez LEMUR So, 26 maja 2018, 20:20

Proponuje zamówić przez neta lub telefonicznie a nie w BOK, będziesz miał 14dni na zrezygnowanie z umowy ;) to sobie potestujesz
LEMUR

Następna strona

Powrót do Ciekawostki i prośby o pomoc