Sala weselna- Rybnik i okolice

Ciekawostki i plotki o mieście. Tutaj możesz poszukać pomocy w najdziwniejszych sprawach :)

Moderator: Moderator

Sala weselna- Rybnik i okolice

Postprzez Dafik88 Pn, 25 lis 2013, 16:34

Witam wszystkich.
Razem z narzeczoną planujemy wesele w 2015/2016 roku. I teraz pytanie do Was drodzy forumowicze- jaką salę polecilibyście w Rybniku i okolicach, taką do 100 osób? Podobnego tematu jeszcze na forum nie było, a jestem pewien, że niejednej osobie w niedalekiej przyszłości się przyda.
Byliśmy już w Sawanie- ładna sala ale jak na moje oko trochę za mała, nie ma wydzielonego miejsca dla orkiestry no i obejścia też praktycznie nie ma. Cena nawet przyzwoita- 170 zł/ dzień, 260 zł/ 2 dni.
Zajazd u Danusi- sala ładna, duża, piękne obejście, wiele atrakcji w cenie ale... Cena dosyć wysoka- 200 zł/dzień, 290 zł/ 2 dni, no i wszystkie napoje we własnym zakresie.
Arkadia w Radlinie- również piękna sala i obejście, aczkolwiek dla mnie minusem był drewniany parkiet. Cena moim zdaniem wysoka. 200 zł/ dzień, 320 zł/2 dni. Plus taki, że w cenie wszystko poza alkoholem.
Chcieliśmy jeszcze zobaczyć lokal u Iwony ale niestety tylko w piątki jest taka możliwość.
Czekam na Wasze opinie.
Dafik88

Re: Sala weselna- Rybnik i okolice

Postprzez Dafik88 Pt, 29 lis 2013, 13:21

Dzisiaj jadę na kolejną turę, do Iwony, Ewy i Leśniczówki w Wodzisławiu ;) może ktoś jeszcze poza tymi dwoma osobami ma jakieś doświadczenia z salą i chciałby się podzielić wrażeniami? :)
Dafik88

Postprzez jojo Pt, 29 lis 2013, 14:16

A ja z czystym sumieniem polecam Arkę w Jankowicach.Lokal bardzo ładny, jedzenie dobre i dużo,w cenie napoje (pod dostatkiem) oraz torty a do tego na miejscu jest hotel(para młoda ma gratis).W minionym roku płaciłem 265 zł od osoby na dwa dni.
jojo

Postprzez Dafik88 So, 30 lis 2013, 20:42

Arkadia odpadła bo jednak 330 zł za 2 dni to za dużo. Poza tym wystrój jest taki hmm.. staroświecki, jak ktoś lubi typową elegancję to jak najbardziej. My jednak wolimy trochę nowocześniej ;-)
"U Iwony" mnie zauroczyło :D
Dafik88

Postprzez hienaa93 Wt, 10 gru 2013, 00:00

Witam. Na kilku weselach miałam przyjemność być i o kilku słyszeć opinie...Ale... w tym roku miałam własne wesele w domy przyjęć IWONA. Tylko to miejsce z czystym sumieniem. :) Cenę mają bardzo dobrą,z kilkoma naszymi wymysłami szli nam na rękę. Pełen profesjonalizm! Bardzo elastyczni jeśli chodzi o rzeczy typu godzina podania tortu. ;)mili,życzliwi. SUPER! Ja stanowczo odradzam restaurację u Kaczyny-miałam nieprzyjemność być tam na swojej studniówce- totalna tragedia . Co do Ewy w Gaszowicach- spotkałam się z bardzo niemiłymi opiniami. ;) Więc tylko IWONA:)
hienaa93

Postprzez Madz Wt, 10 gru 2013, 10:49

A ja Wam polecam sale Ignacowy Dwór w Pszowie. Też w tym roku braliśmy ślub z mężem i miałam ten sam problem szukając sali. Ignacowy Dwór zauroczył nas miejscem i w sumie w ciemno się zdecydowaliśmy, bo nikt ze znajomych nie organizował tam żadnego przyjęcia, a w necie opinii też jeszcze nie było. Na szczęscie powiem Wam, ze czasem opłaca się tak zaryzykować i dziś z czystym sumieniem POLECAM! I klimat i jedzenie na medal:) A cena też nie była jakaś wygórowana. Obawialiśmy sie ile wyjdą nas tam napoje (bo są do doliczenia wg zużycia), ale też jakoś nie było z tym niejasności:) Powodzenia w przygotowaniach!
Madz

Postprzez jurek60 Wt, 10 gru 2013, 14:38

Tylko Olimpia w Kamieniu - sale ok. duży taras z namiotami (kolacja grillowa) plac zabaw i otoczenie. Ogólnie rzecz biorąc rewelacja no i cena jaką miała córka to było coś około 150 zł.
jurek60

Postprzez Tadeusz67 Śr, 29 sty 2014, 22:51

Przed ślubem córki też mieliśmy z tym duży dylemat. Tu większość forumowiczów podaje te sale, na których sami bywali lub bawiła się rodzina/znajomi. A ja zaproponuję Wam podpytać się fotografa/kamerzysty. Córka trafiła na takiego fotografa, który w promieniu 100km potrafił opowiedzieć o większości sal, kościołów, zespołów itp. W końcu to Ci ludzie na co dzień zajmują się oprawą ślubu+wesela, więc wiedzą najwięcej, także od zaplecza. Od nich dowiecie się czy nie było problemów z zapłatą za usługę, podgrzewanym jedzeniem, kradzieżą wódki czy śliską podłogą. Dlatego proponuję podpytać po prostu ludzi z branży. Ja ze swojej strony mogę podać namiar na fotografa - trochę drogi, ale warto.
Tadeusz67

Postprzez unlimited Cz, 30 sty 2014, 00:07

Zawsze mnie bawiło organizowanie wesela.. Zawsze więcej z tym problemów niż prawdziwej zabawy. Czy wujek Wiesiek może siedzieć obok cioci Krysi, skoro wujek Tadek, mąż Krysi nie lubi Wieśka? Czy wódkę wziąć w ilości 0.5 l na głowę, skoro kuzyn Kazik jest alkoholikiem - czy mu wystarczy?? Lepszy schabowy po północy czy może barszczyk? I o której po północy podać? Jakie zabawy, skoro babcia Zosia nie lubi sprośnych kawałów? I najważniejsze..... SPŁACI SIĘ CZY NIE ??
unlimited

Postprzez rynnn Cz, 30 sty 2014, 21:58

orientuje się ktoś ile kosztuje 1 os. za dzień wesela w domu przyjęć Iwona, Arka i Contra ? I co jest ewentualnie w cenie?

Ja byłam na weselu u Danusi w Jankowicach, ogółem wszystko fajnie, ale mi się osobiście wygląd sali nie podoba, ale to rzecz gustu :) Cena też jakoś 200 zł z wszystkim chyba.
W restauracji Europa byłam na Andrzejkach i było super, nie wiem jak z weselem. Ceny zależne od pakietu - 150/180/200 zł za os.
rynnn

Postprzez jojo Pt, 31 sty 2014, 09:07

rynnn to zrób sobie wesele w Europie.
jojo

Postprzez kaska88 Pt, 25 lip 2014, 16:22

Masz rację zidan, że trzeba znaleźć złoty środek. Ale i tak wszyscy nie będą zadowoleni nigdy. My jesteśmy 2 miesiące po weselisku, też robiliśmy wesele w Capitolu w Stanowicach. Ja chciałam zrobić w innym lokalu, ale termin był niestety zajęty, a czasu pozostało niewiele :) No ale pozytywnie się zaskoczyliśmy, bo wszystko było udane, ale nie dostaliśmy 10 pokoi gratisowych dla gości, jak Ty. Było fajnie, zabawnie i śmiesznie, no i trochę strachu napędził nam wujek, bo zasnął nam na dworze i szukaliśmy go dość długo.
kaska88

Postprzez anka9481 Śr, 3 wrz 2014, 13:33

Witajcie :) jak chyba każdej z Pań zależy mi na dobrej sali. Rozeznałam się już w tym temacie i bardzo podobają mi się domy przyjęć (począwszy od najładniejszego): Bravo, Contra oraz Ewa. Niestety żaden z nich nie jest z polecenia, po prostu znalazłam ich w internecie. Czy pomożecie mi wybrać jedną z tych sal ? Jeśli któraś z Was miała w jednym z tych lokali swoje wesele to bardzo proszę o wystawienie opinii i porady :)

Z góry Dziękuję i Pozdrawiam
anka9481

Następna strona

Powrót do Ciekawostki i prośby o pomoc