Serwis Klimatyzacji Samochodowej gdzie?

Ciekawostki i plotki o mieście. Tutaj możesz poszukać pomocy w najdziwniejszych sprawach :)

Moderator: Moderator

Re: Serwis Klimatyzacji Samochodowej gdzie?

Postprzez adamb Pn, 6 lip 2015, 23:21

a szukanie na czym ma polegać ? oddaję auto raz do jednego, raz do innego mechanika... i może kiedyś znajdę właściwego... o ile wcześniej nie splajtuję :mrgreen:
adamb

Postprzez mechel Wt, 7 lip 2015, 07:20

ja robilem w tym roku w Leszczynach na chlodni i super, kompletny przeglad z wymiana filtra, odgrzybieniem i nabiciem, (chlodzi pieknie, smrodu zadnego nie ma) kosztowalo to miedzy 150-200zl, teraz nie pamietam ale to tez jest zalezne od auta jaki drogi jest filtr.
mechel

Postprzez walek Wt, 7 lip 2015, 15:22

Ja robiłem przegląd 2 lata temu na Raciborskiej w stronę Beaty. Nie to że cena około 100 zł. to jeszcze dobrze zrobili.
walek

Postprzez adamb Cz, 9 lip 2015, 22:40

Na czym polegało to odgrzybienie ?
adamb

Postprzez mechel Pn, 13 lip 2015, 11:32

no odgrzybia Ci caly uklad klimatyzacji, zeby nie miec brzydkiego zapachu z nawiewu ani chorob, poniewaz grzyby w ukladzie roznosza jakies tam choroby a Ty je wtedy wdychasz, przez to najlepiej co rok zmieniac filtr kabinowy i odgrzybiac a nie tylko nabijac klime, wyjmij sobie ten filtr i popatrz jak wyglada. Ja bede zmienial 2x w sezonie bo to groszowa sprawa a po co ma czlowiek chorowac?
mechel

Postprzez adamb Pn, 13 lip 2015, 17:22

mechel ja nie pytałem co to jest odgrzybianie i czemu służy - to akurat wiem - pytałem na czym polegać miało owo odgrzybianie... prościej jak to zostało zrobione :wink:
Filtr kabinowy zmieniam przed zimą i po zimie, bo to raptem 30zł.
adamb

Postprzez mechel Wt, 14 lip 2015, 08:57

jest kilka metod odgrzybiania, mozna to nawet zrobic samemu, kupujesz specjalny spray i sikasz do nawiewow itd ale specjalizujace sie firmy w tym robia to dokladniej, proponuje zobaczyc ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=aRuX5PQDegg tak to w skrocie mozna opisac, poprostu przed nabiciem klimy przepuszczaja przez nia jeszcze inny specyfik ktory ma na celu usunac wszelakie grzyby itp, wtedy wlacza nawiew na maksa i chwile smierdzi grzybem ale przestaje, pytalem w warsztacie to mowil wlasnie, odgrzybiac starczy co 2 lata, filtr najlepiej 2 razy w roku, po obejzeniu filmiku zrozumiesz zasade dzialania i dlaczego warto go wymieniac czesciej :wink:
mechel

Postprzez adamb Cz, 16 lip 2015, 22:22

mechel napisał(a):jest kilka metod odgrzybiania, mozna to nawet zrobic samemu, kupujesz specjalny spray i sikasz do nawiewow itd ale specjalizujace sie firmy w tym robia to dokladniej,

No właśnie... o sprayu wiem i czasem używam - problem w tym, że te "specjalistyczne firmy" robią dokładnie tak samo ! ...z tą różnicą, że za preparat wart 20zł kasują 80zł :evil: i nazywaja to odgrzybianiem :lol:
poprostu przed nabiciem klimy przepuszczaja przez nia jeszcze inny specyfik ktory ma na celu usunac wszelakie grzyby itp, wtedy wlacza nawiew na maksa i chwile smierdzi grzybem ale przestaje,

Jak dla mnie to bzdura !
Czynnik jest wewnątrz zamkniętego układu klimatyzacji (przewody, parownik, sprężarka itd), a grzyby "osiedlają" się w kanałach wentylacji - więc jakieś przepuszczanie czegokolwiek przez układ wewnętrzny klimy nic nie da... pewnie poza większymi kosztami serwisu klimatyzacji :wink:
adamb

Postprzez mechel Pt, 17 lip 2015, 07:20

Proponuje sie wybrac lub sobie kupic specjalistyczny sprzet i robic samemu jesli tak uwazasz:) sa metody bardziej dokladne jak ta z w/w filmiku. I wyglada mi to na b.prosty sposob, bedzie to podobnie jak z nakladaniem baranka antykorozyjnego tak na moje oko. A to ze Tobie fachowiec robi sprayem za 20zl no to juz tylko Twoj problem i prosze zebys sie zachowywal jak czlowiek. Jest tez opcja z ozonowaniem (odpala urzadzenie z ozonem, zalaczasz w aucie obieg wewnetrzny i Ci wyczysci), a to w jaki sposob Ty robisz i co robisz ze swoja klimatyzacja w aucie mnie zupelnie nie obchodzi. Ja sobie daje odgrzybic i tyle.
mechel

Postprzez adamb Pn, 20 lip 2015, 13:04

mechel napisał(a):A to ze Tobie fachowiec robi sprayem za 20zl no to juz tylko Twoj problem

Nie sądzę żeby to był mój problem - to raczej kwestia wiarygodności i profesjonalizmu warsztatu !
Jako klient nie muszę się znać na kwestiach mechaniki samochodowej i w zasadzie nie powinienem pytać jak i co oni zrobią.
Problem w tym, że żyjemy w PL i tutaj każdy każdego chce wy...ć ! ofc z uśmiechem na ustach i zdaniem, że to mój problem :evil:
Zwykła uczciwość by nakazywała powiedzieć: zrobimy proste odgrzybianie (sprayem) za 80zł lub profesjonalne za 180zł - jaka pana decyzja ?
mechel napisał(a):i prosze zebys sie zachowywal jak czlowiek.

Byłbyś uprzejmy rozwinąć myśl ?
mechel napisał(a):Jest tez opcja z ozonowaniem (odpala urzadzenie z ozonem, zalaczasz w aucie obieg wewnetrzny i Ci wyczysci), a to w jaki sposob Ty robisz i co robisz ze swoja klimatyzacja w aucie mnie zupelnie nie obchodzi.

Ty chyba mylisz forum z blogiem !
Jeśli chcesz wyrażać tylko swoje wiekopomne idee to załóż bloga i tam pisz.
Na dzień dzisiejszy piszesz na forum, które służy do wymiany opinii ! ...nie będę się rozpisywał jak to świadczy o Tobie.
adamb

Postprzez mechel Wt, 28 lip 2015, 10:44

zalosna dyskusja z Toba panie adamb. Jesli sie nie znasz to sobie poszukaj w google i skoro tak Ci zle to nie rob tego odgrzybiania wogole, uczepiles sie mnie chocby nie wiem co.
mechel

Postprzez Kaziaaa Pt, 7 sie 2015, 22:44

adamb kto Ci człowieku robi czyszczenie klimy puszką za 20 zł jak na tym filmiku ? grzyb osadza się głównie w parowniku który jest schowany a nie w kanałach, takim psikaniem to sobie możesz. Nie chcesz to nie płać i kup sobie psik psik i masz w aucie czysto :)
Kaziaaa

Postprzez adamb So, 8 sie 2015, 18:05

Kaziaa - wyskakujesz jak filip z konopi i próbujesz wygłaszać swoje prawdy objawione... poczytaj może parę postów wyżej, zapoznaj się z tematem, pomyśl i wtedy pisz.
Skoro już pytasz kto robi "czyszczenie puszką" - to ci odpowiem: Serwis Rybka w Stanowicach i wołają za to coś 80 zł - dlatego pytałem innych o opinie jak w innych serwisach robią odgrzybianie i w żadnym poście nie napisałem, że uważam za słuszne odświeżenie klimy plakiem do klimy.
Natomiast grzyby osadzają się tak na parowniku jak i w kanałach wentylacyjnych.
adamb

Postprzez biggboy Pn, 18 sty 2016, 14:46

Panowie, jestem tu nowy i nie chcę zakładać zbędnych tematów. Mam problem z ogrzewaniem w swojej skodzie. Potrzebuję porady do kogo się wybrać? najbliżej mam do warsztatu gozdek [wycięto] ale nazwa mi nic nie daje, nigdy t.m nie byłem, a w ciemno tez nie zamierzam tracić pieniędzy
biggboy

Postprzez johan Pn, 18 sty 2016, 15:32

biggboy napisał(a):Panowie, jestem tu nowy i nie chcę zakładać zbędnych tematów. Mam problem z ogrzewaniem w swojej skodzie. Potrzebuję porady do kogo się wybrać? najbliżej mam do warsztatu gozdek [...] ale nazwa mi nic nie daje, nigdy t.m nie byłem, a w ciemno tez nie zamierzam tracić pieniędzy

Jak byś mioł rzeczywiście taki problym z ogrzewaniym to byś tam pojechoł i nie reklamowoł swojigo warsztatu w necie jak nimosz żodnych klientów .
johan

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ciekawostki i prośby o pomoc