Szukam/polecam/nie polecam -firmy wymieniające okna

Ciekawostki i plotki o mieście. Tutaj możesz poszukać pomocy w najdziwniejszych sprawach :)

Moderator: Moderator

Re: Szukam/polecam/nie polecam -firmy wymieniające okna

Postprzez mellou Śr, 27 maja 2015, 22:37

zgadzam sie , tanie i dobre w parze nie idzie ale..... remontuje dom i wymieniam okna na "raty" , opisywalem wczesniej moje przejscia z firmami kol-dar oraz davidson, dlatego postanowilem zakupic okno w kolejnej firmie, padło na KONSUM z ulicy raciborskiej, i niestety znow rozczarowanie, po pierwsze producent zamontowal klamke na wysokosci jednej trzeciej od dolu okna , chcoc do teraz nierozumie dlaczego, wiec mam w calym domu klamki na wysokosci 1,4 m a w jednym oknie na 1,15m , panowie montazysci stwierdzili ze to normalne przy takim oknie, telefonicznie probowalem zapytac o co chodzi Pania od zamowien ale dowiedzialem sie tylko ze to moja wina bo zamawiajac okno nie podalem na jakiej wysokosci chce klamke, (choc nigdy u nikogo tego nie podawalem zawsze mialem w polowie okna), dziwne wiec stwierdzilem trudno, przezyje . choc w trakcie rozmowy uslyszalem od tej pani ze nie musze u nich zamawiac jesli mi cos nie pasuje, widac mają za duzo klientow. druga sprawa montaz, montaz czysty sprawny okno wyregulowane klasa, do momentu jak nie zmierzylem ze zamontowano okno na pierwszym pietrze o 3 cm bardziej do zewnatrz niz okno ktore bylo mzamontowane na parterze, niby blachostka ale czy tak trudno przemierzyc wneke i dostosowac sie do juz zamontowanego okna ? chyba tak, moze bym i to przezyl ale odstajacy o 3 cm wiecej parapet robi nie mile wrazenie , dlatego mimo iz zapalacilem za montaz , musze teraz okno zdemontowac i zamontowac ponownie. napewno na plus trzeba przyznac ze byla to pierwsza ekipa ktora przyjechala trzezwa .
pozdrawiam i zycze abyscie wy nie mieli takich przygod.
mellou

Postprzez Onyx01 Śr, 8 lip 2015, 15:46

Nie jest to Pana wina.
Producenci okien przyjęli taki dziwny standard. Montują klamkę na 1/3 wysokości okna. Zawsze montowali w połowie.
Ustalenie wysokości klamki jest zakichanym obowiązkiem montażysty. To on ma wszystko omówić z inwestorem. Począwszy od tego jakie mają być wymiary okien, jak mają być dzielone, otwierane, jaki ma być ich kolor, sposób montażu itp.. Inwestor ma prawo być laikiem i czegoś nie wiedzieć. Ewidentna próba zrzucenia z siebie odpowiedzialności przez firmę Konsum.
Co do montażu okna na złej wysokości. Tu również wina leży po stronie firmy. Jak Pan wspomniał montażysta powinien dostosować się do wysokości okien w innych pomieszczeniach co w przypadku gdy jest już podłoga (poziom 0) nie jest żadnym problemem. Na budowach gdzie mamy do czynienia z SSO wykorzystuje się do tego niwelatory. Rynek stolarki okiennej w Rybniku niestety jest przesycony, wszyscy grają na cenę, każdy chce zarobić. Jakość jest na bardzo, bardzo, bardzo odległym planie.
Onyx01

Postprzez minges Cz, 9 lip 2015, 09:42

Z czystym sumieniem mogę polecić firmę Adex Ryszard Moroń z Żor. Szef firmy osobiście zjawił się dokonać pomiarów, o wszystko dokładnie wypytał, sugerował korzystne rozwiązania. Fachowcy od montażu zjawili się punktualnie, robotę wykonali sprawnie, starannie, posprzątali po sobie. Dawno nie miałem do czynienia z tak ogarniętymi i konkretnymi fachowcami :)
minges

Postprzez tanero So, 11 lip 2015, 07:01

Witam

Ja osobiście polecam Firmę Kol-Dar , miałam niedawno wymieniane okna,rolety ,parapety ,drzwi i bramę prze tą firmę i jestem bardzo zadowolona obsługa badzo miła , dostałam bardzo atrakcyjną cenę a jeżeli chodzi o montaż przyjechali do mnie pracownicy którzy z montażem poradzili sobie profesjonalnie i szybko również dużym plusem jest ,że ta firma posiada kilka punktów z czego 2 salony czynne aż do 20 ,salony mają wspaniałe wystawki gdzie idzie sobie na spokojnie wszystko zobaczyć i wybrać a również panie pracujące na punktach wspaniale potrafią doradzić klientowi .
tanero

Postprzez mellou Pn, 13 lip 2015, 07:47

jak to trzeba nisko upasc zeby taką kryptoreklame sobie robic, zalosne....
mellou

Postprzez pablit Pn, 13 lip 2015, 12:07

Witam. Może się ktoś wypowiedzieć na temat tej firmy "GRZOMBA" ul. Mikołowska 130?
pablit

Postprzez unlimited Pn, 13 lip 2015, 16:51

Robią na systemie Schuco czy jakoś tak. Kolega, który ma firmę produkująca okna mówił, że to ekstraklasa. Było to trzy lata temu. Dziwiłem się, że tak drogo u nich. To mnie oświecił. Skoro konkurencja dobrze o tobie mówi, to chyba coś znaczy.
unlimited

Postprzez kamil.85 Pn, 24 sie 2015, 20:47

Witam
Ostatnio robiłem wyceny okien w kilku firmach. Niewiedząc poszedłem do tej samej firmy ale mieszczącej się na dwóch innych adresach. Okazało się że dostałem dwie różne znacznie różniące się oferty. Oferta o wiele droższa była to oferta z Rydułtów a za to w salonie w Rybniku było o wiele taniej. Różnica wynosi na całym domie kilka tysięcy. Zdziwił mnie ten fakt. Prawdopodobnie różnica wynika z tego że salon w Rydułtowach jako tako nie ma zbyt dużej konkurencji i mają większą narzuconą marżę. Natomiast w Rybniku konkurencji jest duża i ceny były zbliżone do cen z konkurencji jak porównywałem w innym firmach. Tak więc jeśli chcecie kupić okna w firmie KOL-DAR to radzę nie wybierać się do Rydułtów tylko do któregoś z salonu w Rybniku bo tam mają taniej a właściciel i firma montażowa jest ta sama, bo o to też już pytałem dzwoniąc do nich telefonicznie, żeby nie wiedzieli że to ja.
Czy ktoś z was też natknął się na taką sytuację ?
Być może też mają drożej w Rydułtowach bo tam mają nowo otwarty w tym roku salon i muszą się odbić jak to się mówi...

Mało tego Pani z Rydułtów taka mała, o czarnych włosach chodzi bardzo wyzywająco ubrano, dosłownie w miniówkach, co uważam za niestosowny strój do obsługi klienta. Moja żona była oburzona widząc tą kobietę tak ubraną. Może niektórym się to podoba ale czy tak powinno być ?!

Witam,

To jest spam

Pozdrawiam
Moderator
kamil.85

Postprzez moderator Pn, 24 sie 2015, 20:53

Witam,

Też dodam coś od siebie o firmie KOL-DAR, otoż Damian1989j (który ją reklamuje) i kamil.85 To ta sama osoba, tak więc ta firma sobie spamuje i nabija sztuczne pochwalne posty, jeżeli są tacy dobrzy to musza posuwać się do takiego czegoś?

Pozdrawiam
Moderator
moderator

Postprzez marys76 Pn, 24 sie 2015, 21:04

Oj, stanowczo nie jest to firma godna polecenia. Niesłowni, strasznie długi czas oczekiwania na realizacje zlecenia, ściemnianie klienta przez dwie słodkie niunie w siedzibie itp.
marys76

Postprzez majunia Śr, 23 wrz 2015, 20:15

A ja polecam firmę OknoDar z Żor. Półtorej roku temu robili mi okna i teraz robią drzwi. W zasadzie nie mam się do czego przyczepić. Solidna robota, dobrze wykonana, szef też całkiem w porządku.
Ps. Panowie nawet po sobie posprzątali :)
majunia

Re: PROSZĘ POLEĆCIE MI DOBRĄ FIRMĘ WYMIENIAJĄCĄ OKNA:))

Postprzez johan Wt, 29 wrz 2015, 11:44

roni888 napisał(a):Davidson na ul.Raciborskiej ( na przeciw Plazy ). Dwa razy wymieniali mi okna ( w dwóch mieszkaniach) . Jestem zadowolony. Są długo na rynku ( na pewno ok. 8lat).
Okna plastikowe, komplet z parapetami , ceny zjadliwe :-)

Jak w temacie co powiycie o tej firmie bo tez chca kupic i wymienic okna na Zamyslowie .
Dziekuja juz z gory
johan

Postprzez investpm Śr, 30 wrz 2015, 08:34

Przestrzegam! Kupiłem w tej firmie okna sugerując się długim okresem działalności na rynku. Niestety po pierwszym zgłoszeniu reklamacyjnym zaczęły się kłopoty.Towar okazał się niezgodny z umową - jedno najdroższe okno mam innego producenta niż na umowie. Firma odpisuje na maile bez żadnych konkretów. W najbliższym czasie sprawę kieruję do sądu.Pozdrawiam
investpm

Postprzez johan Śr, 30 wrz 2015, 10:56

investpm napisał(a):Przestrzegam! Kupiłem w tej firmie okna sugerując się długim okresem działalności na rynku. Niestety po pierwszym zgłoszeniu reklamacyjnym zaczęły się kłopoty.Towar okazał się niezgodny z umową - jedno najdroższe okno mam innego producenta niż na umowie. Firma odpisuje na maile bez żadnych konkretów. W najbliższym czasie sprawę kieruję do sądu.Pozdrawiam

Dziekuja - to mi dowo już pewne światło na ta Firma nic,- trza szukać dali ,- pozdrawiom
johan

Postprzez marys76 Śr, 30 wrz 2015, 12:07

W Polsce nic nie znojdziesz, szukej ino w Nimcach bo w Nimcach są fachowcy (nomen omen Polacy!).
marys76

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ciekawostki i prośby o pomoc