Szukam/polecam/nie polecam -firmy wymieniające okna

Ciekawostki i plotki o mieście. Tutaj możesz poszukać pomocy w najdziwniejszych sprawach :)

Moderator: Moderator

Szukam/polecam/nie polecam -firmy wymieniające okna

Postprzez justynar Wt, 26 cze 2012, 16:47

Witam,
Mamy zamiar w domku wymienić okna, więc czekam na wasze opinie i sugestie w kwestii dobrej i fachowej firmy wraz z namiarami:)
Oczywiście z przystępnymi cenami.
Z góry dziękuję:):) :D
justynar

Re: PROSZĘ POLEĆCIE MI DOBRĄ FIRMĘ WYMIENIAJĄCĄ OKNA:))

Postprzez adamb Wt, 26 cze 2012, 20:42

...tak, tak - firma ma być dobra, solidna,terminowa, szybka, ma robić więcej za mniej tj. obróka w cenie, wywieźć za darmo stare okna, oferuje okna z górnej półki... ofc najlepiej za darmo (tak rozumiem przystępną cenę)... to może Era ?

Kiedy wreszcie się ludzie nauczą, że kto tanio płaci, dwa razy płaci ?
adamb

Postprzez justynar Wt, 26 cze 2012, 20:50

-adamb
nie chodzi mi o tanie okna chodzi mi o polecenie dobrej firmy z Rybnika wstawiającej okna, bo ofert takich firm jest nie mało! A ja czekam na porady opinie osób które np. wymieniły okna są zadowolone i mogą polecić daną firmę..
justynar

Postprzez ludzik Pt, 29 cze 2012, 16:28

Chyba warto przejrzeć forum zanim.... Sama pisałam na ten temat nie tak dawno...
ludzik

Postprzez mellou Śr, 4 lip 2012, 13:46

polecic niemam kogo ale chcialbym przestrzec przed dwoma firmami z ktorymi mialem doczynienia i radze omijac szerokim łukiem : koldar (piasta,kominka ) i davidson (raciborska)
mellou

Postprzez ewelina_319 So, 7 lip 2012, 10:25

Dla mellou

Serdeczne pozdrowienia od właściciela Kol-Dar, przypominamy , że wszelkie należności wobec jakiejkolwiek firmy trzeba regulować w terminie w tedy nie ma problemu z wykonaniem usługi bądź usuwaniem ewentualnych usterek.
Właściciel
ewelina_319

Postprzez aibo75 So, 7 lip 2012, 11:32

Hmmm widzę że niektórzy udzielają się na forach narzekając na niektóre firmy ale czy taką można mierzyć tą sama miarą ???
Mimo opini poprzednika ja polecam sklep Okna i Drzwi na Nowinach ( ul .Kominka ) .
Miom zdaniem ilu jest klientów / sprzedających to nigdy w 100 % nie dogodzi się żadnej ze stron .
Wymianiałem pół roku temu 8 okien żadnych niespodzianek nie było jak mnie ostrzegali że to źle zrobią fachowcy że tamto ...
Montaż przebiegł sprawnie w ciągu całego dnia miałem już wszystko gotowe .:) Z tego co wiem mają kilku producentów okien i nie wciskają tego co akurat najbardziej im się sprzedaje . Miałem już wybrane profile tylko szukałem optymalnej ceny a uwierzcie na słowo że na tych samych producentach w róznych miejscach w Rybniku są różnice kolosalne :roll: . pozdrawiam ...
aibo75

Postprzez tom75 Wt, 18 wrz 2012, 18:27

Z Rybnika miałem kilka wycen i róznice cenowe są kolosalne .Zdecydowałem się na zakup okien z Veki z punktu handlowego Rybnik -Nowiny na ul Kominka.
Z okien jestem zadowolony .Miałem kilka opcji do wybou ,wyszczególnione co zawiera cena a nie jak niektórzy strzela ceną netto bez wyjaśnień a przy pytaniach o szczegóły to doliczają a to to a to tamto .
tom75

Postprzez zbig67 Wt, 16 paź 2012, 10:42

firma Davidson na raciborskiej jest dobra. sam mam od nich okna już kilka lat i są super!
zbig67

Postprzez tommy Cz, 3 sty 2013, 16:57

Ja i moja rodzina kontynuujemy zakupy w firmie KONSEK tyle że teraz przejeła to firma MEGAOKNA, kupiliśmy Veke jak wcześniej. Nie mieliśmy żadnych problemów, jesteśmy zadowoleni. Zamontowali , posprzątali i pojechali:) nawet okna stare wyregulowali po gwarancji. Ogólnie wszystko bardzo sprawnie . woleliśmy nie eksperymentować ,wydaje mi się że goscie znają się na rzeczy . . . więc polecam
tommy

Postprzez adamb Cz, 3 sty 2013, 18:52

@tommy - skoro "kontynuujecie" to rozumiem, że straszny szajs tam sprzedają... ja wymieniłem okna 12 lat temu i niczego nie "kontynuuję ! :lol:

Ogarnijcie się handlowcy z tak nieudolną reklamą - macie nas za idiotów ?
adamb

Postprzez sabina_319 Śr, 9 sty 2013, 19:15

Do Właścicieli Mega Okna

Skoro jesteście taką uczciwą i rzetelną firmą to dlaczego wprowadzacie klientów w błąd, że jesteście od ponad 16 lat na rynku, a działalność prowadzicie od jakiegoś roku.To, że byliście pracownikami firmy sprzedającej okna nie upoważnia Was do tego typu kłamstw, straszycie Panią Agnieszkę odpowiedzialnością karną, a sami oszukujecie klientów na szeroką skale. Mam nadzieje, że takich problemów z matematyką nie macie przy wyliczaniu cen okien. Dla mnie to jest duża różnica 1 rok, a 16 lat.
sabina_319

Postprzez Onyx01 Śr, 9 sty 2013, 22:09

Wszystkie firmy prezentują praktycznie ten sam poziom jeśli chodzi o stolarkę okienną i jej montaż.
Aby nie dać się oszukać niestety trzeba mieć o tym dość duże pojęcie. Profil jaki zastosujesz - Veka, Slamander, Aluplast czy inny ma znikome znaczenie.

1.Nie daj sobie wcisnąć głupot o klasie A
Czyli ścianka zewnętrzna grubości 3 mm.
Powiedzą Ci że mając ściankę tej grubości okna są lepiej zgrzane i nie pękają w narożach a prawda jest taka że jak na zgrzewarce stoi partacz to i 10 mm mu nie pomoże.

2. Nie daj się nabrać na liczbę komór.
Będą Ci mówić że komory zapewniają lepsze parametry cieplne, lepszą sztywność.
Komory to tylko chwyt marketingowy. Nie ma znaczenia czy masz ich 3 czy 8. Ty bez aparatury pomiarowej nigdy różnicy na samym profilu nie odczujesz. W ramie liczy się głębokość zabudowy czyli im rama grubsza tym lepsza a za sztywność okna odpowiada kawał metalu wsadzony w ramę i skrzydło.

3 Zainwestuj w szybę!
Na parametry cieplne okna największy wpływ ma zastosowana szyba - im niższy wspólczynnik tym lepsza. Czyli 0,8 jest lepsza od 1,0. Dlaczego szyba? Bo szyba to mniej więcej 90% powierzchni całego okna i to przez nią ucieka najwięcej ciepła.

4. Nawet gdy sie już nabierzesz i zamówisz tak zachwalany przez sprzedawcę profil, szyby o super niskim współczynniku to na 99% spieprzą montaż bo większość montuje na piankę plus kotwy ot i tyle. Taki montaż jest uważany na dzień dzisiejszy za niezgodny ze sztuką budowlaną.
Okno muszą wypoziomować a robią to przeważnie drewnianymi klinami których później nie wyciągaja i nie dolewają pianki więc na dzień dobry masz nieszczelność.

5. Montażyści na 90% zamontują Ci okno na listwie transportowej którą powinni zdemontować bo nie służy ona niczemu innemu jak pchaniu okien po hali produkcyjnej żeby nie dźwigać ciężarów.
Zaleją Ci tą listwę pianką od spodu docisną do niego parapet i co z tego wyniknie? Profil załóżmy o głębokości zabudowy 72 mm a w najwęższym miejscu jedynym izolatorem jest ta nieszczęsna listwa która ma ok 30 mm. Chcesz mieć dobrze zamontowane okna skorzystaj z systemu np SWS firmy Soudal (znajdziesz w internecie).

Tyle jeśli chodzi o plastiki

Co do drewnianych to po krótce:
- jeśli zamwisz okna malowanie farbą kryjącą to w klejonce możesz mieć tańszy gatunek drewna (w transparentnej to nie przejdzie).
- okno drewniane trzeba od zewnątrz ze dwa razy do roku przesmarwać specjalnymi preparatami aby odwlec i tak nieuniknione malowanie po kilku latach.
- montaż jak wyżej.

Podsumowując...
a) I tak znając życie coś spieprzą.
b) Zawsze bierz fakturę bo to podstawa reklamacji a znam firmy z Rybnika i okolic które sprzedają bez bo dla klienta taniej a jak trzeba zrobić poprawki firma wypina się d...ą bo w końcu jak często wymieniamy okna?
c) nie nabieraj się na promocje np -40%, parapety za 1 zł.

Pozdrawiam M.K.
Onyx01

Postprzez rob78 Cz, 10 sty 2013, 08:54

Jak chcesz kupić okna bez pośredników, to w Gaszowicach jest producent okien firma "DUDA".
rob78

Postprzez lidka1310 Śr, 16 sty 2013, 12:10

polecam megaokna z Rybnika na Placu Wolności Mam stary dom mury mają 10% cementu oni wymieniali mi już w trzech pokojach- Dla mnie rewelwcja Okna wstawione idealnie - nie żadna lipa Ogulnie wstawiali mi okna trój szybowe które również polecam nawet przy -20stopni nie zbiera sie szron, są szczelne i konkretne, przechodząc do meritum ekipa solidna (Nie tzw fachofcy śmierdzący faja i gorzołą) Po prostu szybko czysto i solidnie . no i warto dodac że mam porównanie bo wczesniej w innych pokojach robiły mi dwie inne firmy- nie będe muwil jakie ale odradzam . W tym roku będe robił reszte okien i na pewno będzie to firma Megaokna. pozdrawiam
lidka1310

Następna strona

Powrót do Ciekawostki i prośby o pomoc