Maseczki

Ciekawostki i plotki o mieście. Tutaj możesz poszukać pomocy w najdziwniejszych sprawach :)

Moderator: Moderator

Maseczki

Postprzez wisienkaa N, 26 kwi 2020, 19:13

Jakie jest wasze zdanie na temat noszenia maseczek w czasach koronawirusa? Osobiscie jestem za tym pomyslem tylko pozostaje problem czym kierowac sie przy zakupie jednej...
wisienkaa

Re: Maseczki

Postprzez Kar0lina Cz, 30 kwi 2020, 09:12

Zdania jak zwykle będą podzielone ponieważ nikt nie lubi jak jest zmuszany do czegoś. Trzeba przede wszystkim zrozumieć w jakiej sytuacji się znaleźliśmy i przeciwdziałać roznoszeniu się wirusa na co raz większą skalę. Strategia noszenia maseczek sprawdziła się jak widać już w kilku większych krajach dlatego jestem jak najbardziej za wprowadzeniem jej w Polsce. Jedynie mogłoby zostać to wcześniej wdrożone ale nie ma co narzekać. Natomiast w kontekście wyboru maski to w sieci nie brakuje ofert. Widać jak wiele firm postanowiło zarobić na pandemii oferując towar wątpliwej jakości za jakieś horrendalne ceny. Najkorzystniej jest kierować się jedną wytyczną - czy dany producent spełnia wymogi postawione przez Państwowy Zakład Higieny. Do tej pory udało mi się policzyć na palcach jednej ręki takie firmy. Jedną z najbardziej konkurencyjną ofertą jest Gatta - https://www.gatta.pl/pl/odziez/maseczki-ochronne/ W tej cenie nie znajdziemy nic lepszego, co potwierdza wiele opinii zadowolonych klientów.
Kar0lina

Postprzez TechnikKr So, 2 maja 2020, 08:48

Jakby od samego początku nie mówili, że maseczki się nie przydadzą to może i bym uwierzył. Wprowadzanie nakazu ich noszenia po prawie dwóch miesiącach to jak zakładanie prezerwatywy po seksie
TechnikKr

Postprzez Zosia_K Pn, 4 maja 2020, 13:17

Coś w tym jest co piszecie, ale teraz to już jakby za późno. a z ciekawości kupujecie maseczki apteczne czy ręcznie szyte z materiału?
Zosia_K

Postprzez rybciaa Pt, 8 maja 2020, 17:21

Zdaje sobie sprawę, że nie dla każdego jest takie chodzenie w maseczkach komfortowe, ale skoro uważają, że ma to nas ochronić przed zachorowaniem to musimy się do tego dostosować. Dlatego też warto jest mieć w domu kilka takich maseczek i ja też mam bo zamówiłam tutaj https://www.taniomania.pl/t/maseczki-antybakteryjne bardzo fajne i to wielokrotnego użytku maseczki
rybciaa

Postprzez AllenTyson Śr, 20 maja 2020, 08:14

Dobre maseczki po prostu muszą kosztować! Wówczas sukces jest po prostu gwarantowany!

Postprzez inezkam Pn, 25 maja 2020, 10:17

Wydaje mi się, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Każdy jest teraz ekspertem biologiem, chemikiem, wirusologiem i wie najlepiej jak powstał wirus jak się roznosi itd, jakoś w chinach, japonii nie ma problemu jak ktoś choruje, żeby nie roznosić zarazków u nich to normalne chronią innych ludzi przed roznoszeniem. Mam nadzieję, że w Polsce też zaczną ludzie zwracać uwagę na to, że jak ktoś ma jelitówkę to nie przychodzi do pracy.
inezkam

Postprzez helena23 Śr, 27 maja 2020, 20:52

Myślę, że jedna nie wystarczy. Warto zakupić przynajmniej dwie wielokrotnego użytku i stosować je na zmianę. Ja kupiłam kilka dla siebie na https://safestyle.pl/pl/c/Maseczki-ochronne/608 i zawsze mam czystą w pogotowiu. Zdrowie to podstawa, dbajmy o siebie i innych.
helena23

Postprzez AllenTyson Cz, 28 maja 2020, 14:29

Te maseczki to jest rzecz naprawdę bardzo ważna sprawa! Ja sobie kupiłem maseczki na Allegro i jestem z tego bardzo zadowolony!

Powrót do Ciekawostki i prośby o pomoc