Park w Chwałowicach - do spacerowania czy do sprzątania?

Chcesz podzielić się problemami dzielnicy w której mieszkasz? Masz ciekawy pomysł lub inicjatywę, którą chcesz zarazić sąsiadów? To dobre miejsce!

Moderator: Moderator

Park w Chwałowicach - do spacerowania czy do sprzątania?

Postprzez triss Cz, 10 sie 2017, 12:43

Witam,
Chciałam podzielić się refleksją i jednocześnie problem z chwałowickim parkiem. Chcąc przetrwać upalne lato niemal codziennie wybieram się tam przed południem z dzieckiem. Park coraz lepiej zadbany, aż miło pospacerować. Do czasu... Aż pojawia się Zieleń Miejska :) Rozumiem - o park trzeba dbać ale... Sprzątanie alejek, w tym żwirowych, dmuchawą? I to kilka razy w tygodniu ok. godz. 10, gdy temp. zaczyna dobijać do 30 stopni...? Nie mam nic przeciwko sprzataniu, ale co to za metoda, wzniecanie kurzu na cały park. Gdyby to było sporadycznie, zignorowałabym, ale cóż, ZM sprząta tak kilka dni w tygodniu, a my musimy wiać z parku. A przecież jest od do użytku mieszkańców. Chyba że się mylę i powstał po to by ZM miała co sprzątać?

I chyba wiele się nie pomyliłam, bo taką odpowiedź usłyszałam dzwoniąc do ZM z zapytaniem o to uciążliwe sprzątanie. Ze kiedyś muszą sprzątać, a pracują od 6 do 14, więc to my mamy pecha, że któryś raz z kolei przed południem w parku wpadamy w tuman kurzu. "Sio, tu się sprząta, przyjdziecie, jak posprzatamy" - taki wniosek z tej rozmowy. Nie osmielilam się zasugerować zmiany narzędzia do sprzątania na mniej uciążliwe i dla pracowników i dla pakowiczów, ze spalinowej dmuchawy na tradycyjne grabie.

Co o tym sądzicie, jakie kroki podjąć w stosunku do ZM, skoro otrzymałam odpowiedź, że to generalnie ja mam problem, ze z parku nie mogę korzystać w chyba niezbyt ekstrawagancki sposób, po prostu spacerując w spokoju?

Będę wdzięczna za opinie i sugestie.

Pzdr, Triss
triss

Powrót do Życie w dzielnicach i na osiedlach