Nowy w mieście, kilka pytań życia codziennego.

Chcesz podzielić się problemami dzielnicy w której mieszkasz? Masz ciekawy pomysł lub inicjatywę, którą chcesz zarazić sąsiadów? To dobre miejsce!

Moderator: Moderator

Nowy w mieście, kilka pytań życia codziennego.

Postprzez Junpei Pn, 10 kwi 2017, 08:14

Witajcie drodzy rybniczaninie.

Kilka dni temu wprowadziłem się do Rybnika, jednak miasta praktycznie nie znam. Wiem jako tako gdzie się znajdują ważniejsze miejsca, ale ja nie o tym.

Bardziej interesują mnie sklepy. A dokładniej to jakość produktów spożywczych, mięs, wędlin, warzyw czy owoców.
Mieszkam w ścisłym centrum, więc najbardziej interesują mnie sklepy w tej okolicy.

Gdzie najlepiej kupować mięso i wędliny? Głównie zależy mi na jakości, nie mam problemu z zapłaceniem kilku złotych więcej na kilogramie jeśli oczywiście jest to tego warte. Macie jakieś swoje sprawdzone sklepy? To samo pytanie co do wędlin.

A jak tam warzywa i owoce? Najlepiej wybierać targowisko czy jakiś sklep? Pamiętam jak rok temu byłem w mieście to widziałem takie stoliki w okolicach rynku poustawiane z warzywami i owocami, ale jak zobaczyłem bób wsadzony do foliowego worka i wystawiony na słońce to powątpiewam w jakość pozostałych produktów.

Jajka widziałem na targowisku, ale jakie opinie o nich? Czy to prawdziwe jajka w własnej hodowli, czy kupowane na fermie z masowej produkcji i tylko sprzedawane jako te lepsze?

No ogólnie gdzie najlepiej zaopatrywać się w produkty życia codziennego w centrum Rybnika? Pieczywo pominę, bo już znalazłem piekarnie, w której mają super smaczny chleb, ale nie napisze którą bo mnie o reklamę posądzicie :)
Junpei

Re: Nowy w mieście, kilka pytań życia codziennego.

Postprzez xxxx Pn, 10 kwi 2017, 20:54

wędlina i mięso u woźniczki lub janeta,generalnie ja preferuję woźniczkę
xxxx

Postprzez agulec Pn, 10 kwi 2017, 21:38

dobre wędliny - sklep Bergera na targowisku,pytaj o naturalne bez konserwantów
owoców i warzyw na targu nie polecam-wciskają brzydkie i....nieświeże,lepiej wybrać jakiś sklep
jajka na targu jak najbardziej ale nie u wszystkich-pan z miodem ma swojskie na 100%
agulec

Postprzez mechel Wt, 11 kwi 2017, 08:21

Ja również do tych wędlin polecę Woźniczkę.
mechel

Postprzez skuty N, 23 kwi 2017, 11:25

Ja ci radze janety unikać. Niedawno kupiłem tam mięso to śmierdziało jak stary cep, jak poszedłem z reklamacją to baba mi powiedziała, że to normalny zapach mięsa wieprzowego i się nie znam.

Moja siostra kupiła tam filet z kurczaka i też śmierdziało. Odradzę też nowaka na kościelnej i stokrotke w plazie, tamtejsze mięso też pozostawia wiele do życzenia.

Ogólnie mięsa na targowisku są OK, ale chyba najlepsza jakość jest właśnie u woźniczki i bergera.
skuty

Postprzez dr Becker Śr, 20 wrz 2017, 18:43

Polecam produkty Tomasznego, co prawda nie ma swojego sklepu w centrum, ale trochę jego wyrobów można znaleźć w sklepach SPAR.
Woźniczka i Berger też mają trochę dobrych produktów, ale trzeba wiedzieć co, u Bergera z pewnością dobra jest polędwica wędzona na zimno, ale kiełbasy już tam nigdy więcej nie kupię. Kiedyś jak sobie zagrzałem kiełbasę od niego to mi zafarbowało garnek na pomarańczowo :shock:
dr Becker

Postprzez Woziwoda So, 23 wrz 2017, 16:01

agulec napisał(a):owoców i warzyw na targu nie polecam-wciskają brzydkie i....nieświeże

Kompletny nonsens; na targu na wielu straganach można po prostu wybierać.
Woziwoda

Postprzez Arteks So, 3 mar 2018, 18:48

Woziwoda napisał(a):
agulec napisał(a):owoców i warzyw na targu nie polecam-wciskają brzydkie i....nieświeże

Kompletny nonsens; na targu na wielu straganach można po prostu wybierać.

Co jak co ale targowisko w Rybniku jest zacofane, a te stragany nie są zbyt estetyczne. Na pewno komuś nowemu w Rybniku targowiska bym na zakupy nie polecił - tym bardziej, że handlowo jest w czym wybierać bo estetycznych stoisk z warzywami i owocami w sklepach nie brakuje.
Arteks

Powrót do Życie w dzielnicach i na osiedlach