Skandaliczne zaniedbania Inpost w Rybniku

Chcesz podzielić się problemami dzielnicy w której mieszkasz? Masz ciekawy pomysł lub inicjatywę, którą chcesz zarazić sąsiadów? To dobre miejsce!

Moderator: Moderator

Skandaliczne zaniedbania Inpost w Rybniku

Postprzez baster777 Cz, 2 lut 2017, 11:22

Chciałbym zainteresować problemem, który od niedawna dotyka nasze miasto.
Firma, która stała się największym konkurentem Poczty Polskiej dzięki wielu nowoczesnym i całkiem dobrym rozwiązaniom od pewnego czasu lekceważy swoje obowiązki i pracę.
W chwili obecnej standardem jest już że przesyłki polecone wcale nie trafiają do adresata lecz do punktu oddalonego niekiedy o kilka lub nawet kilkanaście kilometrów od miejsca w które miały być dostarczone.
Pytanie więc czy zakupy internetowe, których wygoda nie wychodzenia z domu po nie mają jeszcze sens, skoro firma dostarczająca paczkę zmusza nas do jej odbioru w odległym miejscu?
Co z osobami chorymi lub starszymi bez możliwości jej odbioru poza domem?
I teraz najistotniejsze:
żadne rozmowy z konsultantami na Infolinii nie przyniosły pożądanego rezultatu - czyli wywiązywania się ze swej pracy przez placówkę w Rybniku,
Podawany numer do kierownika naszego regoinu jest albo abstrakcją albo człowiek ten po prostu nie odbiera w ogóle żadnego połączenia,
Interwencja w oddziale dała zapewnienie że już teraz na TEN adres przesyłki SPECJALNIE będą dostarczane po czy oczywiście nie są,
Kolejna wizyta skończyła się roześmianiem mi się w twarz przez rozmawiającą ze mną Panią.
Może jest wśród Forumowiczów ktoś kto jednak znajdzie sposób na starcie tego smiechu z tej buzi i jakoś wymusi prawidłową pracę tej firmy bo obsługuje ona ogromną liczbę klientów w naszym regionie.
baster777

Re: Skandaliczne zaniedbania Inpost w Rybniku

Postprzez Benq Cz, 2 lut 2017, 15:11

Również zamówiłem towar na Allegro, sprzedający miał tylko usługi inPostu paczkomat, kurier, listy. Jako, że zależało mi na czasie wziąłem kuriera za 17 zł. Paczka z Pomorza do Rybnika szła dzień, ale z Rybnika pod wskazany adres w Centrum Rybnika aż UWAGA 2 tygodnie!!!!!! Telefonu nikt nie odbierał. A codziennie na stronie inPostu zmieniały się statusy: Wydano do doręczenia, awizo, wydano do doręczenia, awizo...... i tak 2 tygodnie. Oczywiście paczka wreszcie przyjechała jak zadzwoniłem na infolinię, ale po prostu odmówiłem przyjęcia z powodu zbyt długiego oczekiwania na realizację zlecenia. Towar oczywiście zamówiłem u innego sprzedawcy i dotarł w ciągu dnia DPD
Benq

Postprzez polk Cz, 2 lut 2017, 17:57

Niestety również miałem nieciekawe doświadczenie z lokalnym oddziałem.
Zamówiłem z allegro złączkę a najtańszym sposobem dostarczenia przedmiotu był polecony InPostu. Przesyłka z Gdańska szła cztery dni robocze ale najlepsze było jak dostałem SMSa informującego o możliwości odbioru, zaznaczam LISTU POLECONEGO, w punkcie oddalonym ode mnie o prawie siedem kilometrów. Interwencje telefoniczne nie pomagały, choć kontaktowałem się codziennie z infolinią, zawsze była informacja, że oddzwonią jednak nie robili tego. Po czwartym telefonie jedna Pani powiedziała mi,m że jeśli nie odbiorę przesyłki w następnym dniu to zostanie ona odesłana. Chcąc nie chcąc odebrałem przesyłkę ale nieźle musiałem się naszukać tego punktu odbioru. W punkcie oczywiście Pani nic nie wiedziała i nikt się z nią nie kontaktował. Jak mi powiedziała, ona "tylko dostaje te listy, wydaje je a nieodebrane odsyła". Po interwencji w oddziale znów udawanie głupiego, nikt nic nie wie, centrala się nie kontaktowała. Jedynie polecono mi złożenie reklamacji. Tak też zrobiłem. I widzisz, dzięki Twojemu tematowi przypomniało mi się, że nikt nie raczył mi odpisać.
polk

Postprzez imrahil Cz, 2 lut 2017, 22:02

Tauron korzysta z usług Inpost. chcieliśmy podpisać umowę. załatwiliśmy to przez telefon, żeby nie czekać w kolejce. Inpost doręczał nam umowę przez ponad 2 miesiące. ja już z usług tej firmy nie skorzystam. w międzyczasie słyszeliśmy kłamstwa, że próbowali się z nami skontaktować, że 5 razy byli u nas z tą umową i nikt nie otwierał. problem w tym że to nieprawda. firma mało profesjonalna, w dodatku kłamią jak z nut.
imrahil

Postprzez Zenon Pokrzywa Pt, 3 lut 2017, 08:17

Potwierdzam. W grudniu zamówiłem dwie przesyłki "allegro polecony inpost". Nie dość, że dotarły do Rybnika po 7-9 dniach, to nikt nawet nie próbował ich doręczyć, od razu na maila przyszła informacja, że do odbioru są w punkcie. Jedna w biurze podróży ukrytym między domkami w Orzepowicach, a druga w sklepie z torebkami na Zamysłowie :roll: Nie polecam.
Zenon Pokrzywa

Postprzez mechel Pt, 3 lut 2017, 08:45

Witam.
Mialem kilkukrotnie ten sam problem, do Rybnika dociera a dalej nie i trzeba czekac, dzwonic, prosic i dopiero przywioza jak pani na kopercie pojdzie i dopisze WAŻNE!
Zakupi internetowe robie czesto, zamawiam na firme gdzie na 100% ktos jest miedzy 7-18 godzina i list inPost nie dochodzi nigdy, kurier roznie, trzeba dzwonic i sie prosic a Pani mi powiedziala, ze problem jest przez to bo na caly moj obszar (Leszczyny) maja tylko 1 kuriera, wiec jesli na Rybnik tez maja malo to nie ma sie co dziwic. Zawsze warto doplacic 2zl i brac poczta bo inPost jest bez sensu. Juz nawet Sąd zrezygnował z ich usług. Proszę sobie wyobrazić, zawiadomienie o sprawie czy coś nie dociera na czas. PORAŻKA.
mechel

Postprzez qdobp Pt, 3 lut 2017, 09:28

Mnie też ten problem dotkął, zresztą pani odbierająca przesyłkę poleconą przede mną musiał przejechać pół miasta żeby ją odebrać. Pani Ajentka stwierdziła że Inpost niema pracowników żeby dostarczyć przesyłki do konkretnego adresu(ale kogo to interesuje, płace za usługę więc wymagam),a na stronie www żeby zgłosić skargę trzeba pół dnia przesiedzieć żeby uruchomić którąkolwiek zakładkę. Należało by chyba powiadomić Rzecznika Praw Konsumenta .
qdobp

Postprzez panoczek Pt, 3 lut 2017, 14:21

Nie ma co czekać ze zgłoszeniem do RPK. Sam już nie pamietam kiedy in-post przyjechał pod dom, za każdym razem muszę pokonać około 1 kilometra do BARDZO wątpliwego zaufania sklepu (pijacy piją obok paczek), a zdarzało mi się odbierać w ten sposób paczki warte ponad 500 zł.
panoczek

Postprzez amiplay Pt, 3 lut 2017, 20:51

Popieram wszystkie zarzuty wobec inpost,mialem te same przykre doswiadczenia z ta firma,doreczyciel dzwoni na domofon,wrzuca awizo do skrzynki i final doreczenia,nastepny wrzucil polecony do skrzynki i nawet nie chcial potwierdzenia odbioru...napewno podrobil podpis?.odwolalem sie do centrali i pozostalo echo.
amiplay

Postprzez LEMUR Pt, 3 lut 2017, 23:40

Również niezbyt miłe doświadczenia. W listopadzie 2 przesyłki wyjęte z paczkomatu nadawczego i... po dłuższych rozmowach, mailach - przesyłki uznane za zaginione - reklamacja, odszkodowanie. Ledwo co... w grudniu powtórka z rozrywki i kolejn przesyłka nadane w tym samym paczkomacie - znowu zagniniona. Nawet nie trafiły wg systemu śledzenia do oddziału InPost.

W tym miesiącu odbiór z paczkomatu przez kuriera czasami trwa 2dni! Interwencje i zgłoszenia mają się na nic, bo tylko otrzymuję standardową odpowiedź.
LEMUR

Postprzez elmo Śr, 15 lut 2017, 08:22

Mam to co napisaliście. Domyślam się, że InPost nagina punkt regulaminu mówiący o tym, że jak nie ma adresata w domu to wskazuje mailem,smsem INNE miejsce odbioru przesyłki ! RPK się kłania...
elmo

Postprzez batot Pn, 27 lut 2017, 16:01

Doleję oliwy do ognia. Na stronie istnieje adres:
Punkt Obsługi Przesyłek ul. Chabrowa 13 44-210 Rybnik POP-RYB14 - Pani mówi od kilku miesięcy nie placili im za przesyłki, więc rozwiązali umowę.
Punkt Obsługi Przesyłek ul. Zebrzydowicka 202, 44-217 Rybnik POP-RYB24. Pani mówi pierwszy raz słyszy jakoby u nich był pounkt inpostu ;)
Tak ogólnie w punkcie dostaliśmy informację, że w Rybniku to chyba możemy mieć problem z nadaniem listu ze względu na brak aktywnych placówek.

Czyżby inpost miał problemy finansowe ???
batot

Postprzez AniaHo Pn, 27 lut 2017, 22:09

Mam dokładnie takie same-SKANDALICZNE doświadczenia z inpostem, kilkakrotnie się nadziałam na lekceważenie i niedopełnianie obowiązków przez kurierów tej "firmy" . Staram się nie zamawiać towarów które miałyby być dostarczane przez nich...
Kurier WIDMO niby był i nie zastał ,awiza brak, kuriera nikt nie widział a ludzie naiwnie czekają w domu....kilka razy mnie to spotkało
Lub przesyłka w tak rozwalonym pudełku że się zawartość wysypuje... to ich standard.Katastrofa Wolę zapłacić nawet dwa razy więcej a mieć towar cały i na czas. Na Poczcie Polskiej jak dotąd się nie zawiodłam
AniaHo

Postprzez swojadroga Wt, 28 lut 2017, 10:17

Już w lipcu zeszłego roku spółka zapowiadała grupowe zwolnienia: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Grupa-I ... 56012.html
Nie mają już żadnego listonosza, więc nie ma co się dziwić. Tylko paczkomaty jeszcze działają w miarę dobrze.
swojadroga

Postprzez Benq Wt, 28 lut 2017, 18:19

Paczkomaty działają dobrze? Oj nie, zamówiłem towar do paczkomatu przy Kauflandzie, niby wszystko dobrze, otrzymałem maila i sms, że paczka jest w paczkomacie. Do paczkomatu udała się przyszła teściowa, wpisuje nr tel, kod i co? I błąd autoryzacji... Błędne dane. Dzwoniąc do InPostu otrzymała informację, iż kurier paczkę włożył, ale później stwierdził, że niby się nie zmieści i zabrał ją z powrotem nie informując o tym nikogo. Na drugi dzień sprawdzam status paczki na stronie i co? Paczka leży w paczkomacie, a więc udałem się osobiście... błąd autoryzacji...
Pojechałem do tego ich burdelu na Gliwicką, babka sprawdza w komputerze i po 2 minutach znalazła się paczka przy jej monitorze..... Kurier rzekomo do mnie dzwonił lecz ja żadnego połączenia nie miałem.... Gdybym nie pojechał to dalej by to tam leżało i nikt by mnie nie poinformował... Żenada....
Benq

Następna strona

Powrót do Życie w dzielnicach i na osiedlach