Nowe okna RSM

Chcesz podzielić się problemami dzielnicy w której mieszkasz? Masz ciekawy pomysł lub inicjatywę, którą chcesz zarazić sąsiadów? To dobre miejsce!

Moderator: Moderator

Nowe okna RSM

Postprzez MArudzia N, 3 kwi 2016, 14:00

Przymierzam się do wymiany okien(w kolorze brąz), czy potrzebuję jakiegoś zezwolenia/pozwolenia z RSM czy w ogóle spółdzielnia ingeruje w takie sprawy jeśli ja, jako właściciel nie będę domagał się częściowego zwrotu za wymianę.
MArudzia

Re: Nowe okna RSM

Postprzez Afordancja N, 3 kwi 2016, 18:18

A nie prościej po prostu zadzwonić i się zapytać?
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez MArudzia N, 3 kwi 2016, 18:33

Zadając pytanie miałem na myśli, że wypowiedzą się osoby które wymieniały okna i mają jakieś doświadczenia w tej materii. Afrodancja : z telefonem do spółdzielni zawsze zdążę, a czy Ty przymierzając się do kupna czegoś ,nie rozpoznajesz rynku i kupujesz w pierwszym lepszym markecie????. Wiadomo że dzwoniąc do RSM z pytaniami ,to "pan Kazik " czując że dużo od niego zależy,mógłby za dużo wymyślać .
MArudzia

Postprzez stopa Pn, 4 kwi 2016, 11:09

O zamiarze wymiany powinieneś powiadomić spółdzielnię. Są warunki dla tego typu prac i np. okna muszą być od zewnątrz białe!
Oczywiście jak to u nas ludzie robią jak chcą...
stopa

Postprzez Afordancja Pn, 4 kwi 2016, 12:31

Żebyś nie myślał, że się czepiam po prostu, różne rzeczy się zmieniają i jak ktoś Ci napisze, że było tak a tak, nie znaczy, że tak jest aktualnie.

Co do kupna czegoś, to RSM nie jest sklepem który możesz wybrać lub nie, tylko jest "monopolistą" który ustala jakieś zasady i być może ogólne przepisy (bo nie wiem, czy RSM ma prawo ingerować jeżeli Ty jesteś właścicielem lokalu).

Z tym "panem Kaziem" to też przesadzasz wg. mnie, jak Ci coś nie pasuje zawsze możesz napisać i miec na papierze, bo to czy ktoś Ci coś na forum napisze nic nie znaczy.
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez Abisall Pn, 4 kwi 2016, 14:20

RSM ma określone zasady co do wymiany okien które dostępne na ich stronie. Zmiany zapewne trzeba skonsultować indywidualnie
http://www.rsm.pl/phocadownload/warunki ... iennej.pdf
Abisall

Powrót do Życie w dzielnicach i na osiedlach