Smolna/Kilinskiego -Wywóz śmieci

Chcesz podzielić się problemami dzielnicy w której mieszkasz? Masz ciekawy pomysł lub inicjatywę, którą chcesz zarazić sąsiadów? To dobre miejsce!

Moderator: Moderator

Smolna/Kilinskiego -Wywóz śmieci

Postprzez Abisall Wt, 15 gru 2015, 12:00

Od listopada zmieniła się firma która wywozi śmieci w dzielnicach Smolna, Maroko Nowiny, Zebrzydowice i Zamysłów - w miejsce "eko" pojawiała się jakaś firma z Białego Dunajca i zaczęły się poważne problem z wywozem śmieci. Już w listopadzie na starcie mieliśmy stosy nieodebranych terminowo śmieci - można od biedy zrozumieć że nowy teren dla firmy, nowi zapewne pracownicy ( swoja drogą "wybitni" bo sam widziałem jak tak zapięli duży metalowy kosz że spadł z podnośnika z ok 3m i o mały włos nie przygniótł pracowników ) ale śmieci zalegają praktycznie cały czas. Niby można dzwonić zgłaszać w UM ale co z tego skoro mimo 200zł kary za nieodebrane śmieci z jednego punktu problemy z tym są cały czas? Teraz jest chłodno ale co będzie w lecie kiedy przy + 30 C będą leżeć hałdy śmieci? Na początku roku zmienią się firmy obsługujące i w innych dzielnicach - jeżeli tam też wejdzie ta firma z Białego Dunajca to kiepsko wróży to naszemu miastu - zamienimy się w śmieciowisko. A tak swoją drogą czy nie ma możliwości przy przetargach zażądać referencji, zamiast kierować się tylko i wyłącznie ceną ?
Abisall

Re: Smolna/Kilinskiego -Wywóz śmieci

Postprzez Dador Wt, 15 gru 2015, 16:42

To niewątpliwie prawda, co napisałeś. Jestem mieszkańcem osiedla na Kilińskiego i przyznaję, że odkąd nie jeździ eko, to kubły się dość szybko przepełniają. Nie monitoruję na bieżąco, jak często jest wywóz, ale już widziałem śmietnik (ten z bloków przy Reymonta), w którym śmieci "wychodziły" poza obręb zadaszenia. W "moich" koszach dziś rano też było dość pełno. Na pewno byli w sobotę, bo widziałem, ale jak jeżdżą w tygodniu, nie wiem. Co do przetargów, to z mojej wiedzy wynika, że cena wcale nie musi być wyznacznikiem wyboru najkorzystniejszej oferty. To wygoda i "umywanie rąk" urzędników.
Dador

Re: Smolna/Kilinskiego -Wywóz śmieci

Postprzez adamb Śr, 16 gru 2015, 01:01

Ja bym proponował by powstrzymac sie od dyskusji o cenach i przetargach, bo od tego wybraliśmy sobie pracowników np. prezydent Kuczera i płacimy im nie małą kasę za to by dopilnowali naszych spraw !
Jeśli sobie z tym nie poradzą zawze można ich odwołać - to raz, a dwa można zawieść długo zalegające śmieci pod UM na Chrobrego... i nie ktoś się odważy zagrozić mandatem :mrgreen:
adamb

Powrót do Życie w dzielnicach i na osiedlach